Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sétáltatják az emberek...

Miért sétáltatják az emberek póráz nélkül a kutyáikat?

Figyelt kérdés
Azokat megértem akiket követ a kutyájuk,vagy ha rá szól akkor szót fogad, de miért csinálja ezt majdnem mindenki? Az én kutyám majdnem tökéletes, nem ugat, csak ha kell, nem rossz, ha kívánhatnék 1 dolgot, max az lenne, hogy tudjam én is póráz nélkül vinni, de nem merem, mert tudom ha macskát látna, vagy madarat, odafutna. De egyes emberek simán elengedik, mégha el is fut előlük. Múltkor történt, h sétáltunk, és meglátott egy kutya átrohant az úttesten és jött oda hozzánk, követett meg minden, a gazdája kétségbeesetten kiabált utána, de nem hallgatott rá, majd végül hozzávágta a kulcsát, akkor szegény feladta a követésünket. Ha valaki van itt aki simán elengedi, mondja már meg miért jó ez, vagy miért nem lehet elengedni mondjuk éjfélkor amikor nincsenek az utcán, mert én pl. akkor szoktam néha, hogy ne lehessen nagy baj.
2011. aug. 13. 20:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
37%
Póráz nélkül tilos kutyát sétáltatni, ez a szabály!Végre ráállhatnának a közterületesek meg a rendőrök ,hogy keményen megbüntessék az ez ellen vétőket, hazafelé bandukolva egy vaskos csekkel a zsebben meggondolná ,hogy mégegyszer elengedje ..Nem kifogás ,hogy a gazda szerint jólnevelt az eb.Ez egy szubjektív fogalom.Minden kutyatámadásnál azt hangoztatják a gazdák,hogy a világ legjobb kutyulija volt soha a légynek nem ártott ,nem is értik miért szakította le a fél arcát a gyereknek, vagy nem is értik miért szedte szét a másik kutyáját..Bármikor kitörhet a kutyából a vadállat és emberi környezetben ez nem megengedhető!Nem a kutya diktál egy emberi településen!Ott a kijelölt futtató vagy ,ha el akarja engedni vigye valami szántóra vagy rétre ,de oda is csak akkor ha behívható és állandóan szemmeltartja.
2011. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!