Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ha nem lenne...

Mit tennétek ha nem lenne időtök a kutyátokra?

Figyelt kérdés

5 éve vannak nálam(anya-fia)-viszont egy hónap mulva olyan lesz a munkám h 12 órákat lennének egyedül,és még itt van a kisfiam is akivel szintén foglalkoznom kell a munka után,és nem lenne időm rájuk.


Idős kutyák,és a szivem szakad meg értük,de sajnálom is őket h egyedül vannak.

Ti mit tennétek?


2011. aug. 15. 10:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne vállald el a régi munkaidőt... olyat nem csinálhatsz???



Erre előbb kellett volna gondolni!!!!!!!!!!!

A kutya nem játék basszus ezt mikor fogják megérteni az emberek?...

A gyerekedet sem adnád le gyerekmenhelyre, mert nincs elég időd rá.


Pláne azért tennéd tönkre a kutyák életét, mert "nem adok idegennek kulcsot"...

HÁT TUDOD MIT?

Neked nem is való kutya, NEM ÉRDEMLED MEG!!!!!!



Szegénykék istenem...



Arról nem is beszélve, hogy a kisfiad nyilván szereti őket...

Milyen példát mutatsz neki azzal, hogy hoppá, hát, élőlények, de nincs rá idő, nem keresek kompromisszumos megoldást, hanem leadom őket...

2011. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Így van, költözz kertes házba, és ne vállald el a régi munkádat... Gyerekek, látszik, hogy fogalmatok sincs az ÉLETről.

Nincs olyan ismerősöd, akihez átvihetnéd, míg napközben dolgoztok?

2011. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

5 éve vannak nálam,akkor egyedül voltam még,saját lakásban.

azt se tehetem meg h mig kutyám van ne legyen gyerekem.

részmunkaidő alig akad itt a városban,és valamiböl élnem kell,nem lehetek munkanélküli.


Elöbb gondolkodni?mikor elöbb???nem tudtam hogy alakul a helyzetem,hogy nem lesz kisteso,és nem fogok itthon ülni mert szétmentem a gyerekem apjával...és nem egy milliomos a pasim h ne kelljen dolgoznom mellette.


Költözzek kertes házba-sajna nincs annyi pénzünk.ismerős nem lesz,mivel írtam h épp elköltözünk.

Az h fogalmam sincs az életről,nem mondanám,hisz ha igy lenne nem, dolgoznék mert minek?stb...


Érdekes ha egy idegen irna itt h egy lakásban 12 órát egyedül vannak a kutyák,akkor mindenki a gazdit szidná,meg h minek neki kutya,adná oda valakinek....szoval nem értem néha az itteni válaszolókat.

2011. aug. 15. 13:28
 14/32 anonim ***** válasza:

Azért amikor az ember kutyát vállal akkor tudja h az a kutya elélhet 10-15 évig, és számba veszi h ez idő alatt ő szülhet gyereket, válthat munkahelyet, elköltözhet stb. Ezért vagyunk felnőtt emberek, h ezeket lássuk előre, és tudjuk, h ha ezeket nem vagyunk képesek kezelni akkor inkább akkor sem vállalunk kutyát amikor még lehet...


De mostmár mindegy.

Én még mindig azt mondom, h ha nem akarod/nem tudod elajándékozni őket, akkor bízzatok meg valakit akiben megbíztok és aki napközben leviszi a kutyákat.

2011. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Nem neked írtam, hogy fogalmad sincs az életről, hanem azoknak, akik hülyeségeket tanácsolnak.


Utolsó, én most 26 éves vagyok, 22 évesen lett egy kutyám. Reményeim szerint legalább 40 éves koromig velem lesz:) De honnan a frászból tudjam, hogy nem lesz e egyszer olyan nagy gáz az életemben, hogy el kelljen válnom a kutyámtól?

Persze, most azt mondom, hogy soha és semmilyen körülmények között nem...de az élet nem ilyen egyszerű.

2011. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

akkor vedd fel a kapcsolatot menhelyekkel, állatvédőkkel, hogy ez és ez a baj, nem segítenének-e gazdát találni szegény kutyáknak...

illetve te magad is adhatsz fel a neten hirdetéseket...


Ezt még igazán megteheted értük, hogy gazdától gazdához kerüljenek, ne menhelyre...

ott tönkre mennének lelkileg és azért fizikailag is...

2011. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

A probléma az h az emberek fejében az van benne h ha baj van akkor a kutya az egy lepasszolható, elajándékozható, leadjató, akár el is pusztítható "családtag". Pedig egy kutya nem igényel más/több törődést mint egy gyerek. ...és az ember a gyerekét sem passzolja le, ajándékozza el stb, ha az élet nehézságek elé állítja, hanem MEGOLDJA.


Jelen esetben a megoldás az lenne h valaki napközben leviszi a kutyákat. Ennyi.

De azt is tudjuk sajnos, nem kevés példából, h a "nem akarásnak, nyögés a vége".


Ez az eset inkább legyen "elrettentő példa", h miért gondolja át az ember ezerszer mikor kutyát vállal. És kérlek kedves kérdező, ezt ne érezd ítélkezésnek, csak tanácsnak a jövőre nézve.

2011. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Én váltottam már már munkahelyet amiatt, hogy túl sokat kellett bent lennem és nem volt elég időm a kutyámra. Persze gyerekem még nincs, így ezt nyilván nem tudom reálisan értékelni.

A másik meg, hogy 11 óra az nem olyan horror egy felnőtt kutyának egyedül. Persze, lehetne jobb is, de ha akarjátok ez még nem a megoldhatatlan kategória. Ketten vagytok, az egyik gyerekezik a másik kutyázik.

2011. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

14.51-es,bocsi,akkor félreértelmeztem:(


sajna nem látok előre 5-10 évet hogy milyen munkám lesz.régen ezen a helyen időben hazaértem,nem 10-7ig dolgoztam hanem reggeltöl délutánig.nem mindegy!


Mint irtam,alig vagyunk otthon,nem lenne jobb nekik egy olyan gazdinál ahol többet tudnak velük foglalkozni?



Én se gondoltam hogy ilyen melom lesz,most örülök h van vmi,itt nem nagyon lehet váltogatni mert egy kisgyerekest nem vesznek fel sehová.

És igen ha halaszthahatlan dolgom van ott vannak a mamák,hozzájuk lehet vinni a gyereket,sajna a kutyát nem,mert nekik is van.


Őszintén:ki az amugy aki megbizna egy idegenben h bejárkáljon a lakásába???

2011. aug. 15. 15:43
 20/32 anonim ***** válasza:

Meg kell ismerni azt az "idegent", fórumokon kell érdeklődni, ajánlást kérni stb. Rengeteg emberhez jár takarító meg hasonlók azt is megoldjék valahogy. Nem hiszem, h nincs ismerős, tizenéves gyerek, valaki a házban akinek szintén van kutyája, egy idősebb szomszéd stb.

De ha nem, hát nem. Nem erőszak a disznótor, de akkor legközelebb ezerszer gondold át h lesz-e a kutyád. Mivel kutyát tartani nem kötelező, de ha már tart valaki akkor azt tegye felelősséggel.


A másik h senki nem lát 5-10 évre előre... de bele tud gondolni h mi lesz ha, és ezek szerint mérlegeli, h még így is bevállalható-e a kutya (vagy a gyerek) vagy sem. (mert ugye az ember a gyerekét sem ajándékozza el, ha nehézségekbe ütközik...)

2011. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!