Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élhet kutyahordozóba?

Élhet kutyahordozóba?

Figyelt kérdés

Egy japán palotapincsi vagy hasonló méretű kutya,élhet kutyahordozóba?Lakásban szeretném tartani.

Szóval?-Élhet?-Az ugy jó neki?


De természetesen ha hazajövök suliból megsétáltatnám.


2011. aug. 15. 17:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy amíg nem vagy otthon, addig kutyahordozóba lenne bezárva?

Jézusom, mondd, h nem erre gondoltál.

2011. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Ha nyitva tartod a hordozót, fekhelynek használhatod, úgysem marad meg benne a kutya, ha nem tetszik neki. Lényeg, hogy nyitva legyen, hogy kijöhessen, ha akar.
2011. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
36%
Híresebb kutyaiskoláknál is olvasom hogy ajánlják a boxban tartást (nagyobb kutyáknál is). Ha kiengeded amikor otthon vagy és foglalkozol vele (nem csak sétáig) akkor nem lehet gond.
2011. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

első:jolérted(:

harmadik:értem.szval ha csak akkor van bezárva mikor sulivan,szal délután kb2ig.ja és este.azugy jó?a nap többi részében foglalkoznék vele.

2011. aug. 15. 17:57
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondom, ez állatkínzás.

Ha nem tudod megtanítani, hogy ne ramazurizzon otthon, míg nem tudsz rá figyelni, vegyél rácsozatot és kapjon egy biztonságos, nagyobb sarkot.

Lehet hogy kis kutya, de hagy mozogjon kényelmesen, és hagy végezze a dolgát ha kell alomba, és hagy feküdjön oda, ahol kényelmes neki..

vagy hagy egyen és igyon.


Lehet hogy rövidnek tűnik neked a suli idő, de egyetlen kis doboz nem ideális hely semmilyen állatnak, neked se lenne.

Gondolj belepl a leg alapvetőbb dologba: meleg van, ott megreked a meleg, de ha tud bóklászni kicsit, talál hűvösebb részt ahol elfekhet.

2011. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
82%

Hát szerintem ez azért elég nagy kicseszés. Kutyaiskolák is csak végszükség esetén javasolják, ha valamilyen komoly gond van a kutyával mikor felügyelet nélkül van otthon. De azt is úgy, hogy fokozatosan beszoktatják, és mellette sokat foglalkoznak vele. És csak átmenetileg, a probléma elkerülésére, amíg nem sikerül megoldani a problémát, hogy ne erősíte meg magát a rossz viselkedésben.


Ha jól értem ez azt jelentené, hogy éjjel (8 óra) és egész délelőtt (7-14) tehát napi 15 órát egy dobozba bezárva kellene töltenie. Szerintem ez már-már kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Ráadásul gondolom kölyökkutyát akarsz. Neki 2-3 óránként pisilnie kell. Muszáj. Tehát folyamatosan arra lesz kényszerítve, hogy maga alá csináljon.

Miért akarod ezt? Mit zavar egy ekkora kutya a lakásban?

2011. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
80%

Ez baromság :S

olyan mintha téged bezárnának egy akkora helyre kb 8-10 órán át ahol feküdni tudnál meg álni és mondjuk egyszer kétszer körbefordulni persze magad körül.Viszont ha nem szállító kosárról van szó hanem egy úgy mond kis kennelről ami szállításra alkalmas mondjuk egy német juhásznak van benne alom, puha fekhely, száraz táp,friss víz és egy két rágcsálni való játék akkor a kutyusnak semmi gondja nem lehet.. de ha szállító ládát akarsz neki .. akkor felejtsd el a kutya tartást.

2011. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
84%

Hát igazán sok .. jár ide, meg kell hagyni.. még adjátok is a kérdező alá a lovat.. Azt sem tudod, mi a különbség a box és egy hordozó közt.. És még a box is kínzás. Egy kutya nem egy tárgy, amit elteszel, majd ha kedved van hozzá, előveszed, aztán visszateszed a helyére.


Kérdező: állatkínzó vagy.

2011. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes én kb minden második kérdésre válaszként azt olvastam a fórumjukon, hogy rakják boxba...
2011. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
76%
NEM!!!! EZ KÍNZÁS!!! És mondd csak hogy gondoltad hogy reggel héttől délután kettőig ki sem jöhet? Meg este sem? Az oké hogy foglalkozol vele...De akkor sem érdemli meg hogy hordozóba legyen, ahol max felállni tud mást semmit. Azt hogy a kutya legyen hordozóban a suliban is CSAK akkor ajánlják, amikor már tényleg nagy gond van a kutyával. Ezt az ötletet nagyon gyorsan verd ki a fejedből légyszíves, mert a kutyád így meg fog őrülni előbb-utóbb ha több mint fél napig meg sem mozdulhat jóformán...
2011. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!