Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élhet kutyahordozóba?

Élhet kutyahordozóba?

Figyelt kérdés

Egy japán palotapincsi vagy hasonló méretű kutya,élhet kutyahordozóba?Lakásban szeretném tartani.

Szóval?-Élhet?-Az ugy jó neki?


De természetesen ha hazajövök suliból megsétáltatnám.


2011. aug. 15. 17:43
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
74%-osnak zöld kéz:)
2011. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
44%

Akár box, akár ketrec, általában a kölyök kutyákat teszik oda, amíg nem tudnak rájuk figyelni. Így nincs lehetőségük rombolni. Sokkal hamarabb megtanulják, mit szabad, mit nem a lakásban. A kölyök amúgy is sokat alszik még.

Mire szobatisztaságban, viselkedésben felnőtt lesz a kutya, már nem is kell becsukni. Bár, általában igen kedvelik továbbra is olyan helynek, ahova el lehet húzódni pihenni, aludni.

2011. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, én még a tengerimalacomat is napi 15 órában ketrecen kívül tartottam, mert sajnáltam bezárva.

Te pedig egy kutyáról beszélsz. KUTYA, ÉRTED?? Látom, hogy még soha nem volt kutyád.

2011. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Az elmúlt két hétben már nem is tudom hanyadik embernek mondom, de mégegyszer:


Kérlek szépen nagyon gondold meg, hogy valóban szükséged van e kutyára? (bármilyen kutyára).


Ahogy már többen is írták előttem a szobakennel, csak problémás kutyáknál szokott szóba jönni. Egy yorki, ha odafigyelsz rá tisztességel az elejétől fogva, vagyis megtanítod a szobatisztaságra, a kötelező oltások (3) letelte után, naponta 4-5 alkalommal leviszed, és a köztes időben tanítgatod (leül, fekszik, marad, pórázon vezetés) akkor nagy esélyed lesz arra, hogy te is tegyél azért,hogy ezt a fajtát ne nézze le a kutyatartók többsége!

Ja és ne hurcibáld hordozóban, mert a yorki - kis túlzással - még hegyet is mászik!:)

2011. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Ha egész nap be van zárva egy kis lyukba a kutya, hova végezze a dolgát ha nem alomba?A padlóról, szőnyegből nyilván nem takarítanák fel, maga alá meg nem csinálhat.

Az alom kényelmes lehet kistestű kutyának is.

Mert az egy dolog, hogyha a gazda otthon van, elviszi sétálgatni, és ott elvégezheti a dolgot, de nyilván tudod, hogy ha kicsi a kutya, gyorsabb az anyagcsere.


Továbbra is úgy gondolom, hogyha kutyabiztossá teszed a szobát, nyugodtan hagyhatod ott benn, de ha nem akarod az egész szobát megadni neki, legalább egy nagyobb területet keríts le neki, mintha egy házi kennel lenne.


Aki meg azt mondja úgyse csinál semmi otthon a kutyája, kamerázza már be pár napra a lakást és nézze vissza, mi mindennel szórakoznak mikor épp nem durmolnak. :)


13 éves meg igen, még mindig KIS lány.

2011. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Szegény kutyus... ilyen életet :( Rosszabb mint egy börtön :(

Nekem is yorkim van és még akkor is megszakad a szívem érte mikor otthonhagyom egyedül... hát ha még egy hordozóba be is lenne zárva...

Amúgy meg nevelés kérdése hogy a kutya hogyan viselkedik amíg nincs otthon a gazda. Meg lehet tanítani minden kölyköt hogy ne csináljon rosszat.

13 évesen? Mégis mi lennél? Felnőtt nő? Egy 13 éves még javában gyerek... Ne akarjatok már olyan gyorsan felnőni...

2011. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!