Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk befogni egy...

Hogyan tudnánk befogni egy vemhes, hónapok óta utcán élő kóbor szukát, mielőtt leellik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Állatorvos kilőheti nyugtatóval!
2011. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt egy ilyen esetünk. A kutya teljesen vad volt, semmivel sem lehetett megfogni, viszont szuka volt, és évente kétszer vadászni kellett A kiskutyáira, hogy azok ne vaduljanak el teljesen. A súlyának megfelelő Sedalin nem üti ki az összes kutyát. Neki majd egy egész tubus kellett, de még így is bebújt egy lyukba, és úgy kellett kiásnunk. Lerakjátok neki a kajába rejtett nyugtatót, és távolabb kell menni, ahol már nem érzi hogy veszélyben lenne miattatok, mert az ideges, feszült kutyának lassabban hat, vagy sehogysem. Meg kell várni még össze esik, és rávárni még egy kicsit. Lehetőleg olyan helyen etessétek, ahol nincs veszély, vagy búvóhely a környéken, mert lehet, hogy futni is kell utána. Sajnos a mi esetünkben a kutya teljesen antiszociális volt, hetek alatt sem lehetett eredményt elérni nála, pedig naponta többször sétáltattam, szelídítgettem. Ivartalanítva vissza engedtük az utcára, ő szabadnak született. Szerencsére sokan etetik, és egy elhagyott fürdő területén van legtöbbször, így nincs veszélyben.

Sok sikert! Remélem tudtam segíteni!

2011. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy tűnik,az éjjel leellett,legalábbis nem jön elő.
2011. aug. 17. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!