Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a dalmatákról?

Mit gondoltok a dalmatákról?

Figyelt kérdés

Eddig kedveltem ezt a fajtát, okos, kedves kutyáknak tartottam őket, de ma egy dalmata bebizonyította ennek az ellenkezőjét.


A kicsi kölyökkutyámmal sétáltam, mikor egy olyan udvarhoz értünk, ahol egy dalmata kutya él. A kiskutyám a kerítés közelébe ment, ez igaz(kb 1 méterre a kerítéstől szaglászott), mikor a dalmata megjelent és olyan agresszívan kezdett el ugatni és örjöngeni a kiskutyámra, hogy szegénykém teljesen lemerevedett, reszketett a félelemtől!


Az egy dolog, hogy a kutyák védik a területüket, de így nekitámadni egy 13 hetes kölyöknek... Örökre csalódtam a dalmatákban.


2011. aug. 17. 14:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
52%
milyen kutyád van?
2011. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekitámadt?!? Hiszen csak ugatott a kerítés mögül. És valószinü azért volt ennyire agresszív, kerítésszagató ugatás, mert szerencsétlen kutya (a dalmata) soha nem találkozik (személyesen, testközelben) más kutyákkal. Nincs szocializálva gondolom. Nem a kutya hibája, ha kretén. Ráadásul szerintem ez teljesen normális, territoriális viselkedés, ha más kutya jön a kerítés közelébe.
2011. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Miért?
2011. aug. 17. 14:25
 4/32 anonim ***** válasza:
Én kutyámat is mindig megugatják (Toy Uszkár, Kan) 6 éves
2011. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

A miért-et az első kérdezőnek szántam. Miért fontos, hogy milyen fajtájú a kutyám?

Szerintem ebben az esetben lényegtelen a fajta, hiszen egy pici kölyökről van szó, ha pitbull lenne, akkor se normális szerintem ez a viselkedés a dalmata részéről!


Értem én a területvédést, nade ilyen heves reakció egy ártatlan kicsi kölyökkel szemben, aki egy méterre a kerítéstől szaglászott????

2011. aug. 17. 14:27
 6/32 anonim ***** válasza:
csak kiváncsi vagyok :)
2011. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
bernipásztor egyébként.
2011. aug. 17. 14:29
 8/32 anonim ***** válasza:
83%
Ha más fajta kutya lett volna, mondjuk olyan, mint a tiéd, akkor azokban csalódnál?
2011. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

.. teljesen normélis, hogy egy kutya megugat egy másik kutyát ha az elmegy a kerítés mellett. És nem azért ugatott, merthogy a dalmaták hülyék, egyszerűn azért ugatott mert kutya. Ha te ez miatt csalódtál a dalmatákban, akkor mire fél éves lesz a kutyád már az összes fajban csalódni fogsz..


Kiváncsi vagyok a saját kutyádban is csalódni fogsz-e ha egyszer megugat egy másik kutyát..

2011. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg azon van a hangsúly, hogy kölyökkutyám van. Ha már egy felnőtt kutyám van, nem agyalnék ezen, a dalmata védte a területét, mentünk volna tovább ennyi. De most szegény kiskutyámért aggódom, nehogy elmenjen a kedve a sétálástól emiatt a rossz élmény miatt. Nagyon megijedt..
2011. aug. 17. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!