Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a dalmatákról?

Mit gondoltok a dalmatákról?

Figyelt kérdés

Eddig kedveltem ezt a fajtát, okos, kedves kutyáknak tartottam őket, de ma egy dalmata bebizonyította ennek az ellenkezőjét.


A kicsi kölyökkutyámmal sétáltam, mikor egy olyan udvarhoz értünk, ahol egy dalmata kutya él. A kiskutyám a kerítés közelébe ment, ez igaz(kb 1 méterre a kerítéstől szaglászott), mikor a dalmata megjelent és olyan agresszívan kezdett el ugatni és örjöngeni a kiskutyámra, hogy szegénykém teljesen lemerevedett, reszketett a félelemtől!


Az egy dolog, hogy a kutyák védik a területüket, de így nekitámadni egy 13 hetes kölyöknek... Örökre csalódtam a dalmatákban.


2011. aug. 17. 14:19
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Igen, a berni pásztorkám az első kuttyom.


Egyébként meg tényleg igazat adok nektek, nyílván hülyeség egy egész fajtacsoportot megbélyegezni egyetlen kutya egyszeri viselkedése miatt. Most már látom, hogy nyugodt a kiskutyám, tényleg úgy néz ki, hogy nem hagyott benne mély nyomot az eset.


Azt továbbra is tartom, hogy a dalmata viselkedése nem volt ideális, de valószínűleg ő tényleg egy olyan kutya, aki nem lett időben megfelelően szocializálva, ezért viselkedett így.


És még annyit, hogy nem viszem oda a kerítésekhez idegen kutyákkal barátkozni a kutyám, a labradornál és németjuhásznál is kint voltak a kertben a gazdáik, a kutyákon pedig látszott, hogy nem tartanak az enyémtől és nem is agresszívak vele, ezért mertem odaengedni a kerítéshez. Aminek egyébként nagyon örültek az említett kutyák gazdái, mert így megsimogathatták a kiskutyám.


És mielött valaki belekötne, a dalmatánál nem engedtem a kerítéshez a bernim, mint már említettem volt közte és a kerítés között egy méter távolság.


A jóindulatú válaszokat egyébként köszönöm, sok igazság volt több válaszban is!

2011. aug. 17. 16:13
 32/32 anonim ***** válasza:

"nyílván hülyeség egy egész fajtacsoportot megbélyegezni egyetlen kutya egyszeri viselkedése miatt" - hülyeség lenne akárcsak 1, bármilyen fajtájú kutyáról is rosszat gondolni azért, mert megugatja az idegeneket.


Nekem lakásban van egy kistestű kutyám, kutyasulit végeztünk, okos, szófogadó, egy csettintéssel le tudom csitítani, ha kell.

De szerintem tök normális dolog, hogy ugatással (vagy legalábbis morgással) jelzi, ha idegen megy el a bejárati ajtó előtt. A kutyák territoriálisak, és számomra az a furcsa, ha egy kutya farok csóválva fogad minden idegent. Akár ember, akár kutya.

Ez nem egy rossz tulajdonság, hanem ösztönös. De majd Te is megtudod, és akkor megérted:)

2011. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!