Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a dalmatákról?

Mit gondoltok a dalmatákról?

Figyelt kérdés

Eddig kedveltem ezt a fajtát, okos, kedves kutyáknak tartottam őket, de ma egy dalmata bebizonyította ennek az ellenkezőjét.


A kicsi kölyökkutyámmal sétáltam, mikor egy olyan udvarhoz értünk, ahol egy dalmata kutya él. A kiskutyám a kerítés közelébe ment, ez igaz(kb 1 méterre a kerítéstől szaglászott), mikor a dalmata megjelent és olyan agresszívan kezdett el ugatni és örjöngeni a kiskutyámra, hogy szegénykém teljesen lemerevedett, reszketett a félelemtől!


Az egy dolog, hogy a kutyák védik a területüket, de így nekitámadni egy 13 hetes kölyöknek... Örökre csalódtam a dalmatákban.


2011. aug. 17. 14:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
az én kérdésem pedig az,hogy mennyi idős vagy?
2011. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Hm.. A helyesírási hibákért elnézést..:/
2011. aug. 17. 14:34
 13/32 anonim ***** válasza:
nem a helyesírás miatt kérdeztem! mennyi idős vagy?
2011. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy érdeklődsz a korom után, ezek szerint neked az jött le, hogy egy hülye, tapasztalatlan gyerek vagyok. Olvasd át a kérdésem, értsd meg a problémám lényegét. Normális kutyák nem ugatnak, acsarognak KÖLYÖKKUTYÁKRA!

És nem csak ugatott az a dalmata, szószerint örjöngött..

2011. aug. 17. 14:37
 15/32 anonim ***** válasza:

Szóval kicsit nagyon játékos de nagyon nagyon nagyon szóval gondold meg ja ésha marad:Tulajdonságai


Leírás:

Arányos felépítésű, vizslaszerű megjelenésű, szép kutya. Feje hosszúkás, orrtükre fekete ill. barna. Szeme kerek, barna vagy borostyánszínű. Füle szorosan a fejéhez simulva lelóg. Nyaka szépen ívelő, háta egyenes és feszes, ágyéka kissé felhúzott. Végtagjai egyenesek, erőteljes csontozatúak. Mancsa kerek, ujjai boltozatosak. Farka lelóg, a csánkig ér, figyelő helyzetben kissé felemeli. Szőrzete rövid, sűrű, sima. Színe fehér alapon fekete vagy májbarna foltos.


Tulajdonságai: Intelligens, gyorsan tanul, de kissé makacs. Érzékeny, a rossz bánásmódot évek múlva sem felejti el.


Alkalmazása: Valamikor főként lovasok, postakocsik kísérője, védelmezője volt. Manapság főként kedvencként tartják, Amerikában rendőrkutyaként használják. Házőrző, jelzőkutya és testőr, vadásznak is vele.


Marmagasság: kan 55-61 cm, szuka 50-58 cm


Testtömeg: 25-30 kg


Alomszám: 6-9 kölyök


Várható élettartam: 10-14 év


Remélem segít!!

2011. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
értelek,nem hülye vagyok..de szeretném megtudni a korodat!
2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon emberként kezeled a kutyád, ez első hiba, amit egy gazda elkövethet. A dalmata nem (és más kutyák sem) tekintik ártatlan kibabának a kutyádat. A kutyád egy KUTYA. Nem baba, nem ártatlanka, nem egy földre szállt angyalka. Egy kutya. És a dalmata kutyaszemmel látta a Bernidet, aki egy kutya. Remélem érthető volt. :D


Legközelebb meg ne is figyelj oda a kerítés mögül ugató kutyákra, minél jobban odafigyelsz és rástresszelsz, a te kutyád annál obban stresszelni fog emiatt, mert átveszi a te viselkedésedet. Minden kutya a saját gazdája tükörképe. Ha a kiskutyád legközelebb, mikor egy kutya így megugatja nagyon ideges lesz, akkor tud, hogy ez az idegesség és feszültség a te lelki állapotodat tükrözi. próbálj a lehető legnyugodtabb maradni legközelebb ilyen helyzetben és ne végy tudomást a kerítés mögül ugató kutyáról, ha téged nem érdekel, a kiskutyádat sem fogja érdekelni és ugyanolyan jól fogja magát érezni, mint máskor. :-)

2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy , hogy dalmata , uszkár, roti , dobi, vagy palota kutya volt a kerítés mögött. Az a kutya ilyen, amelyik nincs rendesen szocializálva, nevelve, lemozgatva. PONT. Nem kell beskatulyázni a kutyát, mint fajtát. Most ha pit bull lett volna, a fél város rinyált volna, hogy persze mert a pit bull blabla.. érted :) Nem a dalmata hibája, hogy ilyen. De tanulsz a rossz példából legalább, tégy meg mindent, hogy a te kutyád ne váljon ilyenné! Sok egészséget.Üdv
2011. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert volt ilyen élményed,az nem a dalmata hibája.A kutyák úgy fognak viselkedni ahogy a gazdi neveli őket.

Én ösztönösen féltem a pitbull kutyáktól.Hiszen mást sem hallottam csak hogy támadnak,ölnek.Mégis egyik nap egy fekete pitbull rohan nagyon gyorsan felém(én lefagytam) és ahogy a lábam elé ért hanyatt vágta magát,és lihegve pitizett hogy simogassam a hasát.A gazdája amikor odaért mondta,hogy addig fog a kutya követni amíg nem simogatom.Nem tudja miért csinálja de néha meglát egy embert és szalad hozzá simogatásért..

Vagy pár nappal később láttuk a párommal,hogy szintén egy pitbull cselesen ellopta a két fiatal vizes flakonját,és örömmel rohangált,hogy a fiúk elkapják.A parkban mindenki azon nevetett,hogy a két fiú rohan a kutya után már-már elkapják de a kutya mégis elszalad..

Vagy itt van a yorkshire terrier..Ki félne ettől a kis pamacstól?? Szinte senki.Mégis a kolléganőm a kórházba került mert ez a kis pamacs csúnyán megharapta a kezét.

A dalmata nem egy agresszív állat.Sőt nagyon kedves,és játékos is tud lenni..De hát minden kutyánál nevelés kérdése az egész.

2011. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
nemrégiben egy norvég férfi lelott 100 gyereket. orokre csalodtam a norvégokban!!
2011. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!