Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolnak az önsétáltató...

Mit gondolnak az önsétáltató kutyák gazdái?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlen, amit néhány kutyatartó meg mer csinálni.. Sokan kiengedik egyedül sétálni a kutyájuk az utcára, úgy, hogy ők maguk még a kertből se figyelik a kutyát, jobb esetben néha-néha kinéznek a kutyára...


Pár napja a kuttyummal sétáltunk, és egy kihalt utcába értünk, mikor az egyik kertből a gazda kiengedte a nagytestű kutyáját, aki egyenes hozzánkk rohant. A gazda figyelte a kutyát, a probléma az volt, hogy olyan 50 méterről. Az volt a szerencsénk, hogy a kutya nem volt agresszív az én kutyámmal, nem is tudom mi történhetet volna... Természetesen vagy 10 perc telt el mire hajlandó volt visszahívni a kutyáját.

Nekem kistestű kutyám van, nem tudta volna megvédeni magát a kiengedett kutyával szemben. És ha én esetleg felkjapom a kutyám, akkor pedig én lettem volna veszélyben... Komolyan lassan már ki se merek menni sétálni a kutyámmal, pedig nagyon szeretünk...


2011. aug. 19. 15:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, jobb elkerülni őket :-( Vannak ilyen idióták. Maximum azt tudod megcsinálni, hogy tartassz magadnál egy pet palackot, benne pár darab kavicsot, hogy jól zörögjön. Ha látod, hogy úgy közelít a kutya megrázod, ha nem megy el felé dobot és kiáltassz egyet hozzá. Ez általában bejön, de sajna ez nem garancia. Nekem volt olyan, hogy épp két kutyával rollereztem, az egyikük elég antiszoc még sajna, így őt nem szoktam odaengedni más kutyákhoz (nagymamámé, így nehezebb nekem vele egy kicsit, de már szépen haladunk :) ). Erre az egyik utcában egy roti ránk ront a gazdája meg nem csinált semmit! Én meg csak mentem és mentem, szerencsére az utca végén megáll, de ha gyalog lettem volna, nem tudom mi történt volna. Mamám kutyája tuti nekimegy, s egy rotit nem biztos hogy el tudtam volna kergetni...
2011. aug. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!