Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ne vegyek törzskönyv...

Tényleg ne vegyek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés

Golden Retriever kiskutyát szeretnénk, de törzskönyvezve sajnos elég borsos az ára (kb 100 ezer Ft).. Van egy csomó "szaporító" akik 25-35 ezer Ft-ért is adnak el kiskutyákat, de törzskönyv nélkül. Tényleg ne vegyek tőlük kiskutyát? Azt mondják, hogy az ilyen szaporítók nem megbízhatók...

Légyszi, segítsetek! Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalataitok vannak?

Köszi!


2011. aug. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
9%
Én venék a helyedbe, de csak is úgy, ha megnézném előbb milyen helyen tartják őket, milyen körülmények között. Én 3 hónapja vettem egy fajtiszta labradort, tenyésztőtől, csak nem kértem hozzá tőrzskönyvet, mert minek, de a szülőknek volt törzskönye ;)
2011. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 Tyler913 ***** válasza:
87%

ma 18:05

Legalabb elolvastad volna,amit elotted irtak...Attol meg,hogy jo helyen tartjak oket,a genetikajuk lehet rossz,orokithetnek betegsegeket.Normalis tenyesztonel meg a torzskonyv nem opcio,JAR a kutyahoz.

Ja,es nem fajtiszta,hanem fajTAtiszta.Tanuljuk mar meg!

2011. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Igen sokan kérdezik ezt,és jogos.

Én szerintem olyantól ne vegyél kutyát,akiknek nem láttad a kiskutyáknak a szüleit,vagy törzskönyveset,vagy olyat,amelyik kutyának tudod,hogy tényleg fajtiszta és látod szüleit,mert az is fontos,hogy a kutyának tudd kik a szülei és egészségesek,szép kutyák e vagy sem.

2011. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 panettone ***** válasza:
100%

Valaki azt írta egyszer:

Aki tkv nélküli kutyát vesz tkp bele rúg a fajtába amit állítólag annyira szeret!


És ez így igaz! Ne konkrétan a saját kutyádra gondolj! Abban az alomban lesz még pár kutya akiknek meg sem kellene születni ugyanis a fajta ma annyira népszerű, hogy minden szaktudás nélkül boldog boldogtalan szaporítja és ez hosszútávon a fajta tönkretételéhez vezet és ennek már látják a jeleit azok akik a beteg kiskutyákkal riogatnak.

Abban az alomban lesznek olyan kiskutyák akik nem kerülnek hasonlóan jó körülmények közzé mint az akit te veszel magadhoz és életük végéig fialni fedezni fognak szűrések, tenyészszemle nélkül...és tkv hiányában akár a rokonaikkal is.


Én azt mondom olyan helyről ahol felkínálják, hogy tkv nélkül is vihetem a kutyát nem veszek.

Írj egy sablon mailt:

üdvözlöm xy vagyok hobbi célra keresek kiskutyát, sajnos az anyagi lehetőségeim végesek de nem szeretnék szaporítótól kutyát venni így érdeklődnék tudnának e segíteni abban hogy akár ivartalanítási kötelezettséggel is vehssek az önök kenneeléből olyan kiskutyát esetleg növendéket elérhető áron.. .. vagy valami hasonlót. Sokaktól nem kapsz majd választ de tuti akad olyan tenyésztő akinek fontos hogy azokat az utódait is jó helyre adja el aki nem kiállítási minőség 8pl félheréj, vagy foghibás)


Vagy marad a fajta mentés, qrvajó kutyáik vannak. Én tuti inkább segíteném örökbefogadással az ő munkájukat mintsem segítsek egy szaporítót...még ha olyan jól is tartja a kutyáit és a kölyköket, ha ezzel hozzájárul a "b kategoriás szaporítók" munkájához.

2011. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
Igen ezt egyszer az én kérdésemre írtak,hogy aki tk nélküli kutyát vesz,annyi mint ha belerúgna egyet a kedvenc fajtájába. :)
2011. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat:É okos a Vateráról vettem kutyát,tök jó,12 ezer ft a 4 hónapos bullterrier,nem viszem plecsnigyűjtögetésre,minek a tk?Hobbyra jó anélkül.

Ez a kutya most 4 éves.Először is ideggyenge.Az,hogy most még él,félmillió(!!!!)forintomba került,annyi betegsége volt.Ezt a pénzt másfél éves koráig költöttük rá.Eladtam az öröklött tanyámat,annak az ára majdnem teljesen ráment.

Szerintetek ennyi pénzből milyen minőségű kölyköt vehettem volna akár külföldön?Jó minőségűt.Van ehelyett egy ideggyenge,labilis egészségű kutyám.

Nemrég altattak le az Illatoson egy fajtatiszta kutyát a megfigyelési idő után a gazda kérésére,mert végigmarta a családot,kezelhetetlenné vált.Komoly kiképzők próbálkoztak vele,sikertelenül.Egész egyszerűen idegbeteg volt.Kiderült,hogy "véletlen"alomból,testvérek párosodásából származó kutya.

Ismerősömnek olcsó shar-pei kellett,csak hobbyra,minek a tk?Vagy a garancia?

A kutya egy vagyonban van,olyan bőrbetegsége van,hogy csak és kizárólag méregdrága gyógytápot ehet élete végéig,és méregdrága vizsgálatokra jár minden hónapban.Ha nem megfelelő kaját kap,csutkára lekopaszodik.

2011. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
8%
Szaporító, szaporító na áljon már meg a menet! Az a szaporító aki minden évben 2 fialtatja a kutyáját és 3 évnél nem élnek neki tovább kis ketrecekben vannak! Én nemrégen vettem egy 8 hetes kan Pulit 10.000Ft-ért. Egy háztól. Csak az apának volt papírja de nem az övék volt! rendesen tartották a kutyákat mindegyiknek megvolt oltása féreghajtva voltak, van új kisállategészégügyi könyvük és az anya is szépen volt atrtva és gondozva. Most a kicsi 11 hetes. szóval szerintem nugottan vehetsz kutyát papírok nélkül is! A szaporító nem is hadja hogy elmenjél hozzá csak azt mondja hogy itt meg itt találkozunk és ott megmutatom a kiskutyákat na az szaporító!!!
2011. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érdemes olvasgatni, sok hasznos cikk van rajta, ami segít eligazodni a tenyésztők-szaporítók témában.

2011. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 19:45

Csakhogy ez nem igy mukodik.Az egy dolog,hogy a "puppy mill"-eket futtato szaporitokat bortonbe csukatnam,mert az allatkinzas,de a sima,egyszeri almos szaporitas is szaporitas.Es ilyenbol van tobb.Ugyanugy art a fajtanak,es vegso soron ugyanugy megnoveli az oroklott betegsegek kockazatat.Ugy latom,az emberek jo resze meg mindig a tartasi korulmenyeken lovagol a kolyokvalasztasnal,es azt hiszi,az,hogy a szulok rendesen vannak tartva,mar garancia az egeszsegre.Pedig rohadtul nem!Attol meg,hogy jol vannak tartva,meg ugyanugy orokithetnek genetikai problemakat,mert ha nincs TK,szuresek es hozzaerto tenyeszto,akkor semmivel sincs tobb garancia a kicsik genetikajara,mintha egy puppy millben szuletnek meg.

2011. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
6%
De a több generáción nem tözskönyveztetett kutyáknál sokkal kevesebb esély van arra hogy hordozzák a fajta betegségeit mint egy tözskönyves standard szerint tenyésztett kutyánál ahol küllemre mennek rá!
2011. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!