Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ne vegyek törzskönyv...

Tényleg ne vegyek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés

Golden Retriever kiskutyát szeretnénk, de törzskönyvezve sajnos elég borsos az ára (kb 100 ezer Ft).. Van egy csomó "szaporító" akik 25-35 ezer Ft-ért is adnak el kiskutyákat, de törzskönyv nélkül. Tényleg ne vegyek tőlük kiskutyát? Azt mondják, hogy az ilyen szaporítók nem megbízhatók...

Légyszi, segítsetek! Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalataitok vannak?

Köszi!


2011. aug. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:14

Ezt a sületlenséget honnan vetted? Ugyanolyan magas a betegségrizikójuk (ha nem sokkal magasabb), mint a helytelen tenyésztésből származóknak.

2011. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon egyszerű. A tözskönyves kutya álltalában sow kutya. Ott mi a fontos a kinézet. Még egy tözskönyv nélüli kutyánál a küllem nem annyira fontos. pl. A kiállításon megengedett a fekete puliban a 3cm-es fehér folt a mellkasán. Az én kutyámon ez 5cm-er. És mit számít nem kiállítási kutya. Az nem garantált hogy minden betegségttől mentes. De az a kitudja milyen válogatott tenyésztésű törzskönyves kutyánál is sőt elég gyakran előfordul a betegség pl. pumi elég beteges fajta még a tözskönyves is!
2011. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg nem értem az embereket.

Kedves 18:05, 18:51, 19:45!


Olvastok is mielőtt írtok, vagy csak durr bele a vakvilágba? Az a szellemi ámokfutás, amit itt előadtok elég elszomorító. A magyarországi kutyák helyzete többek között az ilyen felelőtlen gondolkodású embereknek is köszönhető.

Kérdem én, ha annyira fontos nektek, hogy a kutyátok fajtatiszta és egészséges legyen akkor miért nem vagytok képesek kifizetni azt a pénzt, amennyibe egy ilyen kölyök kerül? Mert, ha nem vagytok képesek, akkor nyilvánvalóan nem is számít nektek az, hogy fajtatiszta legyen. Nem kellenek az egyéb kifogások, hogy drága, meg mit tudom én, mert mint tudjuk kutyát tartani nem kötelező. Ha meg nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, gyönyörű állatokat lehet találni a menhelyeken, vagy a fajtamentőknél.


Mindenki szaporító aki ellenőrizetlen körülmények között elleti a kutyáját, függetlenül attól, hogy "becsúszott alom" gazdája, vagy "kutyagyár" tulajdonosa. Ellenőrzött körülményeknek tekintendő elsősorban: a gondosan kiválasztott tenyészpár, a szűrések megléte, az állandó orvosi konzultáció, vizsgálatok a vemhesség előtt, alatt és után, stb...

2011. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

20:28

Te olvasod ezeket a baromságokat vagy séróból jönnek?


"A töRzskönyves kutya általában sHow kutya."

Ezt ne nagyon terjeszd kutyás körökben, mert hamar kinevetteted magad. Munkavonalúaknál ugyanúgy megy a szelekció, a megfelelő pár kiválasztása, sőt megkockáztatom, hogy sokkal több mindenre kell odafigyelni. Ezt törzskönyv nélküli kutyáknál hogyan oldanád meg? "A múltkor a Bodri vót, most jó lösz a Fifike." Vagy mi?


"tözskönyv nélüli kutyánál a küllem nem annyira fontos."

Javítanék: egy törzskönyv nélküli kutyánál semmi sem fontos. Az sem, hogy kik a szülei, egyáltalán hasonlítanak-e az éppen "készülő" fajtára, vagy azok-e egyáltalán.

2011. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
9%
Ahonnan én vettem a kutyát ott vitték dokihoz! És azért nem veszek tözskönyves kutyát mert minek!! Nem kell se kiálításra se semmire! Én meg azopkat nem értem aki cak tözskönyves kutya a kutya!!!
2011. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
13%
Hát a szaporítónál tényleg nem fontos! na mindegy egy törzskönyves kutya bi nem fogja megérteni soha!!
2011. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

Kikérem magamnak az előbbi megjegyzésedet, ugyanis nagyon mellélőttél barátom: jelenleg két mentett kutya van a családban, meg két törzskönyvezett, (amelyikből az egyik is mentett.)

De mindegy is, hogy mit gondolsz. Ha ennyi hozzászólás után sem vagy képes felfogni miről karattyolunk itt jó páran, akkor felesleges tovább pocsékolni az időt.

2011. aug. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:44

Te jó ég, mennyire primitív vagy... Sajnálom a kutyusodat. Az ilyen szaporítótámogatók miatt vannak tele a menhelyek. Mert egy tenyésztő talál helyet a kiskutyáknak (eleve úgy pároztat, hogy már megvannak az előrendelések), de egy szaporító csak bedobja őket a menhelyre. Az ész nélküli pároztatás miatt van annyi beteg kutyus... Te már menthetetlen vagy, de másnak ne fejtsd ki az elméleteidet, mert kiröhögnek. És igen, ha fajtiszta kutyust akarok, az csak kizárólag törzskönyves lehet (vagy fajtamentős).

2011. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
*fajtiszta helyett természetesen fajtatiszta akart lenni
2011. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

"A tözskönyves kutya álltalában sow kutya."


Micsoda? Jó esetben egy alomból egy-kettő, akit visznek a gazdái néha kiállításra is. Ha úgy lenne, ahogy írod, akkor mozdulni nem lehetne a kiállításokon a kutyatömegektől, mert azért szerencsére elég sok törzskönyves kutya él az országban, még akkor is, ha esetleg nem is tudod róla, hogy az, mert a gazdája nem kérkedik vele az utcán.


"Ott mi a fontos a kinézet."


Nem így van. Tenyészkutyáknál elsősorban az egészség a fontos, és ha nem egy elcseszett standardú fajtáról van szó, akkor az egészség fontos része a küllem. Nem mindegy milyen a háta, a mellkasa a szögellései, a szőrminősége, stb. Amelyik anatómiailag problémás, az az életminőségét is negatívan befolyásolhatja, két ilyen kutya kölykei pedig hatványozottan hordozhatják a hibát. Normális tenyésztőnél a "show kutya" is olyan, amelyiknek rendben vannak az eü. szűrései és e mellett még szép is. Amelyik beteg, az nem vonható tenyésztésbe, tehát nála nincs sok értelme százezreket költeni a kiállításokra. Miért olyan nehéz ezeket az összefüggéseket megérteni?


A "csak hobbira kell" pedig elég rossz szöveg, hiszen az emberek 99%-ának csak hobbira kell. Nagyjából a maradék 1% az, akiknek valóban munkaeszköz vagy segítő a kutya.

2011. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!