Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ne vegyek törzskönyv...

Tényleg ne vegyek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés

Golden Retriever kiskutyát szeretnénk, de törzskönyvezve sajnos elég borsos az ára (kb 100 ezer Ft).. Van egy csomó "szaporító" akik 25-35 ezer Ft-ért is adnak el kiskutyákat, de törzskönyv nélkül. Tényleg ne vegyek tőlük kiskutyát? Azt mondják, hogy az ilyen szaporítók nem megbízhatók...

Légyszi, segítsetek! Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalataitok vannak?

Köszi!


2011. aug. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6
 11/59 Tyler913 ***** válasza:
100%
Eleg vegyes velemenyeket kaptal,igy nehez lehet donteni.Nekem az a velemenyem,hogy ha egy adott fajtat szeretnel,akkor igenis ragaszkodj a torzskonyvhoz.Nem azert mondom,mert sznob vagyok,akinek csak a "luxuskutya",de teny,hogy alacsonyabb a riziko.Szaporitotol szarmazo kutya is lehet makk egeszseges,csak eppen kisebb esellyel.Raadasul ha tamogatod a szaporitokat,akkor tovabb fognak szaporitani,es egyre tobb bizonytalan eredetu,beteges kutya lesz.Szoval ha Te valoban csak goldent szeretnel,akkor igenis tessek osszesporolni a penzt,es rendes tenyesztotol venni.Ha meg mindegy,akkor irany a menhely.Koztes megoldas szerintem nincs.
2011. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%

Azzal én is egyetértek, hogy attól ha teszem azt 200e kölyök nem garancia semmire. Azonban valamilyen formában csak megjelenik az ár/érték. Egy komolyabb tenyésztő, nem fogja bagóért odaadni a kutyáit, hisz rengeteg munkája fekszik benne. Nem feltétlenül csak a kölykökre gondolok, hanem szülőkre is. Mindig megfelelő állatorvosi ellátás, etetés, különböző szűrések, vizsgák, tenyéssz szemle, kiállításról nem is beszélve, és még sorolhatnám.

Nem vagyok tenyésztő, de sok tenyésztőt ismerek, és régóta foglalkozom kutyákkal, higgyétek el, ha valaki lelkiismeretesen teszi a dolgát, rengeteg pénzt felemészt.

Amikor először vásároltunk kutyát, sajnos belefutottunk egy szaporítóba. Nem volt törzskönyv, a kutyának harapáshibája volt, és az alap oltásokat féregtelenítést sem végezték el. Nem értettünk hozzá, sajnos a kutyus elpusztult 6 hónaposan, igaz ettől kívülálló okokból.

Az én tanácsom az, hogy egy lelkiismeretes tenyésztőtől vegyél kutyát, ne pedig egy szaporítótól.

Tudom ez annyira nem illik ide: „Olcsó húsnak, híg a leve”. De a drága hús is lehet sz@r....

2011. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
Ha volt már alom, és a gazdák felelősen érdeklődnek az eladott kicsikről később is, akkor talán meg tudnál nézni kölyköt, mivé cseperedett. Van-e valami egészségügyi gondja, vagy bármi panasz rájuk.
2011. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 Tyler913 ***** válasza:
100%
Ja,az meg a masik,hogy ha valaki "lelkiismeretes",es nem is ez volt az elso alom,akkor miert nem valt ki kennelnevet,tenyesszemlezik,stb.Ja,hogy penzbe kerul?Akkor minek szaporitani?Ezzel azt akarom mondani,hogy attol meg,hogy egy szaporito jol tartja es szereti a kutyait,meg ugyanugy szaporito,es hosszu tavon art a fajtanak.
2011. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem a törzskönyv a lényeg, hanem az, hogy mennyire egészségesek a szülők. És az előttem szólókkal ellentétben én azt állítom, hogy ezt ránézésre nem tudod megállapítani! Semmit sem jelent, hogy milyenek a tartási körülmények, semmit sem jelent, hogy mennyire jól néznek ki a szülők és semmit sem jelent, hogy esetleg a szülők törzskönyvesek. Ami az egészséget bizonyítja, az a pecséttel ellátott hivatalos egészségügyi szűrés eredménye. Aki ezt megcsináltatja, az csak törzskönyvezett kiskutyákat fog eladni és szerződést is köt veled, amelyben egészségügyi garanciát vállal. Mert ő mer garanciát vállalni. Az ilyen kiskutyák tényleg 100 ezer körül vannak. Azok a szaporítók, amire itt sokan biztatnak téged, azok nem ilyenek. Nem véletlenül nem írnak szerződést, nem mernek garanciát vállalni, nem törzskönyveztetik a kicsiket, nem tudnak semmi bizonyítékot felmutatni arra vonatkozólag, hogy a kutyájuk nem örökít betegségeket. Így könnyű 30 ezerért adni. Tény, hogy így is kifoghatsz egészséges kutyát, és a százezres, szőrt, törzskönyvesek között is kifoghatsz beteget. Csak épp fordítottak az esélyek. Te tudod, hogy mekkorát akarsz kockáztatni. Ha nem jön be, akkor több százezret fogsz az állatorvosnál hagyni az elkövetkezendő években, és még a fajta minőségének a rombolását is támogatod.
2011. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
69%

Az utolsóval annyiból nem értek egyet, hogy egy komoly tenyésztő igen vállal garanciát, de ez sem biztosíték. Az Opel is vállal garanciát az autóira, de a meghibásodás lehetősége ott van. Szó szerint kitörölheted vele, ha DP-s a kutyád, és a tenyésztő visszafizeti az árát (mutatja a korábbi szűréseket, minden mentes), és az esetleges felmerülő orvosi költségeket, miközben a kutyád nyüszít a fájdalomtól.

Igen, egy jó tenyésztő vállal garanciát, de ez sem „garancia”.

2011. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 Tyler913 ***** válasza:
100%
Igen,de ahogy irta,itt eselyekrol van szo.Jo tenyeszetbol veve kicsi az eselye a dp-nek,allergianak,idegrendszeri problemaknak,szaporitotol veve meg nagy.Ennyi a tortenet.
2011. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

A 17:39-es válaszoló tökéletesen összefoglalta mi a lényeg. Nem elsősorban a törzskönyv, hanem a szűréseredmények, a körültekintően kiválasztott tenyészpárok, a szerződés, a garancia.


Egy régebbi kérdésnél volt ez a válasz:

"Törzskönyv nélkül fajtatiszta kutyát venni annyit tesz, mint egy nagyot belerúgni abba a fajtába amit szeretsz."


Ezen szerintem érdemes elgondolkodni.

2011. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
Jogos, igaz!!
2011. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Én majd Labradort szeretnék, de ilyen fajtáknál ragaszkodni kell a törzskönyveshez! Sajnos Magyarországon mind a Goldent, mind a Labradort túltenyésztették, és az ilyen szaporítóknál (ill. nem komoly tenyésztőknél) sokkal magasabb a betegségek rizikója (pl. epilepszia, csípőficam, agresszió etc.). A törzskönyveseknél nem a törzskönyvet kell megfizetni (az csak olyan 5000Ft), hanem a sok egészségügyi szűrést. Tenyésztő nem fog olyan kutyát odaadni, ami nem ment át valamelyik EÜ szűrésen, a szaporító meg sem csináltatja... Inkább spórolj még egy kicsit, mert egy beteg kutyus egy vagyonba kerül (persze tenyésztőnél is előfordulhat, de sokkal kisebb arányban).
2011. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!