Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ne vegyek törzskönyv...

Tényleg ne vegyek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés

Golden Retriever kiskutyát szeretnénk, de törzskönyvezve sajnos elég borsos az ára (kb 100 ezer Ft).. Van egy csomó "szaporító" akik 25-35 ezer Ft-ért is adnak el kiskutyákat, de törzskönyv nélkül. Tényleg ne vegyek tőlük kiskutyát? Azt mondják, hogy az ilyen szaporítók nem megbízhatók...

Légyszi, segítsetek! Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalataitok vannak?

Köszi!


2011. aug. 22. 17:04
1 2 3 4 5 6
 41/59 Tyler913 ***** válasza:
100%
Hagyjatok,kreten szegeny.
2011. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
84%

régen én is úgy gondoltam, hogy a tenyésztőknek rengeteg kutyájuk van és csak kiállítanak meg járkálnak össze vissza, gyakran elletnek és nem is ismerik jól a kutyáikat. ezért is vettem egy vadásztól a vizslám. mentségemre szóljon ekkor 12 éves voltam és a kutya csak az oltások árába került. azóta kicsit belemélyedtem a témába és rájöttem, hogy az általam tenyésztőnek vélt ember kb a szaporító jellemzése (a kiállítások kivételével). a vizslámmal jól jártam, 8 éves és oltáson kívül egyszer voltunk orvosnál, amikor szaladgálás közben felszakadt az oldala, mert nekiment a szalonnasütőnek.

a vizslák elég egészséges kutyák, nem igazán van örökletes betegsége, de a legközelebbi kutyám egy tenyészőtől vásárolt cane corso lesz, akinél fontos pl a dp szűrés. az se 100%os de nekem akkor is fontos. ráadásul a fül és farokvágást se csinálja meg az állatorvos törzskönyv nélkül (legalábbis nem csinálhatná).

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Atya ég... :) Elég legyen a vitából..!


Én teljesen elbizonytalanodtam.. Lehet inkább nem is veszek kutyát. Most már komolyan úgy érzem, hogy annyira elveszek ebben az egész, hogy bármennyire is vágyok egy kutyára, inkább lemondok róla.


Egyébként, mi ez a fajtamentés? Még soha nem hallottam...

2011. aug. 22. 22:23
 44/59 Tyler913 ***** válasza:
100%

Ugyan mar,ne bizonytalanodj el...Ha visszaolvasol,rajossz,hogy kb. 1 emberrel vitatkoztunk itt az elmult 2 oldalon.Mindenki mas azt mondta,hogy TK-s kutyat vegyel tenyesztotol.Egyebkent nem baj,ha atgondolod,egy kutya sok evre szol.Addig is gyujts penzt,es tudj meg tobbet a fajtarol.Menj el egy-ket kiallitasra,beszelgess tenyleg hozzaerto emberekkel,es mire osszegyulik a penz,mar eleg sokat fogsz tudni ahhoz,hogy jo gazdaja legy a kutyadnak.


Egyebkent a fajtamentes lenyege,hogy egy adott fajta vagy fajtacsoport,es azok keverekeinek mentesere es rehabilitaciojara koncentralnak,magankezdemenyezesbol.

2011. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:

Értem... :)

Hát, igazából elég sokáig nem lesz pénzünk tenyésztőtől vásárolni.. Tehát, így elég nehéz. Majd talán néhány év múlva összejön rá a pénz. Az az igazság, hogy elég sok kiadásunk volt az elmúlt időben (építkezés) s most, hogy ott a nagy kert, és végre lehetne kutyus... hát keret nincs rá. (Plusz jön az első baba, így félretenni is elég nehéz..) Ugye értitek? Szeretnénk kutyát a férjemmel, nagyon, de így nem fog menni. Én pedig egyet értek veletek, és mindezeket olvasva tényleg butaság volna szaporítótól venni a kiskutyát.

2011. aug. 22. 22:37
 46/59 anonim ***** válasza:
50%
akkor jöhet a sablon duma, mégpedig az, hogy a menhelyen is gyönyörű és egészséges kutyákat találsz, az oltás és ivartalanítás áráért.
2011. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 Tyler913 ***** válasza:
100%
Hat,akkor tenyleg nem a kutya most a prioritas.Mondjuk baba mellett nem is hiszem,hogy sok idotok lenne foglalkozni vele (attol meg,hogy nagy a kert,muszaj foglalkozni a kutyaval,setalni vinni,stb).Jo dontest hoztal.Majd talan par ev mulva mar felre tudtok tenni annyit,amennyibol kijon egy jo kutya.Ha most megvennetek szaporitotol,es nem lenne szerencsetek,az orvosi kezelesekre menne el az a sok penz,raadasul akarhonnan is veszed,taplalni kell,oltatni kell,ami legalabb 80-100 ezer Ft evente.Szoval megegyszer: orulok,hogy hallgatsz rank.Sok siker a babazashoz!
2011. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Persze, mi sem úgy terveztük, hogy ki lesz engedve a kutya a kertbe, és kész... Majd ellesz..

Szóval, erről szó sincs! :)

Köszönöm a segítségeteket!

2011. aug. 22. 22:49
 49/59 anonim ***** válasza:

A fajtamentők olyan állatvédők,akik egy-egy fajta bajba került egyedeinek mentésére specializálódnak.Minden kutyát fullra oltva,kivizsgálva,ivartalanítva,chipezve adnak örökbe,örökbefogadási szerződéssel.A kutyákért konkrét árat általában nem kérnek,de valamennyi hozzájárulást a munkájukhoz igen.A kutyáik tapasztalt ideiglenes befogadóknál vannak,ahol alaposan felmérik a kutya természetét,tulajdonságait.Amelyik kutya rászorul,azt rehabilitálják.

Felnőtt,de egészséges kutyáik vannak,érdemes befogadni közülük.

2011. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a goldenes fajtamentőket,nézz körül a kutyáik között,hátha megtalálod az igazit.

Jobban jársz egy fajtamentős felnőttel,mint egy szaporítótól vett kölyökkel.

2011. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!