Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a kutyám retteg éjjel az ablakon beszűrődő autólámpák fényétől?

Figyelt kérdés

A ti kutyátok is így fél tőle? Mit lehetne tenni, hogy megszokja? Nálunk nem világítanak be az ablakon, de mindig jön velem a szállodába, utazni, ide-oda, és ha a plafonon meglátja az elhaladó fényt, teljesen sokkot kap. Már előre nézi, hogy ott lesz-e amikor meghallja, hogy autó közelít. Nem is tud aludni egész éjjel, csak forgolódik és hangosan nyüszít, és így én sem tudok aludni... Meg fogja szokni ezt valaha? Nektek is csinálja ezt a kutyátok?

Most is éppen így jártam, egész éjjel nem aludtam miatta. Köszönöm, ha valakinek van ötlete. Se szidás, se nyugtatás nem segített eddig még soha. Rá szoktam tenni a kezemet a nyakára ha idegen helyen alszunk, és érzem, hogy ahogy meghallja az autót, megfeszül minden izma és remeg, ettől kezdve nem lehet vele szót érteni. Nem a hangtól fél, hanem a fénytől a falon. Már öt éves, szóval lett volna bőven ideje megszokni, de nem megy.


2011. aug. 25. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van redőny, azt húzd le. Ha nincs, akkor a kutyust költöztesd be egy olyan helységbe (fürdőszoba), ahova nem jut el a fény. Jobb ötletem most nincs :)
2011. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyet még sosem hallottam. Esetleg ha besötétítenél teljesen, csepp fény se jusson be. Talán segítene...
2011. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, annyira csinálja, hogy azt hittem, ez tök gyakori dolog. Már arra gondoltam, hogy szerzek neki egy kicsi sötét sátrat és az alatt fog aludni. Sokszor sajnos nem tudom olyan helyre tenni, ahol nem látja. Meg amikor meghallja a hangot, akkor direkt nézi, hogy jön-e a fény és összetojja magát.
2011. aug. 25. 12:16
 4/6 A kérdező kommentje:

Az összetojást szerencsére csak átvitt értelemben csinálja :)

Jöhetnek még ötletek, hátha valaki már látott ilyet!

2011. aug. 25. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kutyám meg a villámlást ugatja, nem fél tőle hanem támadólag rohan arra amerre villan :) Meg az ég dörgés is. Szerintem sötétíts jól be, vagy aludjon olyan helyen ahol nincs ablak.
2011. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az én kutyám a szelet ugatta, és az ellen meg sehogy se tudtam tenni hogy fuj a szél :D olyankor én mindig mesimogattam és kicsit erényesebben rászóltam. szerintem ez tök normális minden kutya fél szerintem vmitől
2011. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!