Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesztél már össze nagyon...

Vesztél már össze nagyon valakivel a kutyád miatt?

Figyelt kérdés

Leírnátok konkrétan hogy azon belül, hogy kutya miatt, min vesztetek össze? Én elég gyakran veszekszek a kutyám miatt, mert sok ember nagyon okosnak érzi magát, közbe pedig hozzájuk se szólok. Ma pl az történt, sétáltatjuk a barátnőmmel a kutyákat. Jön szembe velünk egy öreg nő egy öreg fekete havanese-vel, megáll, elkezdi simogatni, kedvesen beszélni a kutyámhoz(a nő amúgy nagyon szereti a kutyákat). Észrevette a kutyám nyakörvét(akkor a fojtóra volt csatolva, ő is havanese, 1 éves múlt) és hirtelen teljesen megváltozott a hangulata, azt mondja: Te eszednél vagy?? Hát fojtó nyakörv van a kutyán!! Mondom, és? Aztmondja hát olyan kis nyaka van, tönkre megy a gerince, gondolkozzak már. Mondtam neki hogy kutyaiskolába járunk, ahol ezt tanácsolják a pontosabb munka érdekében(de nem kötelező), és amúgy is normálisan megy pórázon, szóval nagyon ritka amikor meg kell kicsit rántani. Jajj erre felkapja a vizet, hogy melyik kutyaiskola ez ahol ilyen kistestűre fojtót javasolnak és mennyit fizetünk? Megmondtuk neki hogy semmi köze nincs hozzá, ő már elkezdte fogdosni a nyakörvet meg a pórázt vette volna ki a pórázt a kezemből. Elhúztam, erre azt mondja hogy de ezt vegyem le róla! Hát megmondtam neki hogy NEM, erre a fejemhez vágja hogy néhány kutya öngyilkos lenne a gazdája miatt, ha tudna, eközben már át akarta csatolni a fojtóról a normális textil nyakörvre a kutyát, annyi akadályozta meg hogy ottvoltam, és felrúgom hogyha lecsatolja, meg az, hogy különleges karabiner van rajta, amit nem olyan könnyű kicsatolni, mint gondolná. Aztán elindultunk, ott hagytuk, még utánunk kiabálta hogy pedig ő ezt nem bírja nézni, hogy a kutyán kínzóeszköz van, és szabadidejében ennek utána fog nézni, hogy melyik suli ez.


Veletek történnek hasonlók? Ennél a "veszekedésnél" még nem voltam "veszekedős kedvembe", főleg nem barátnőm, aki ordibálva elkezdte volna k*vaanyázni, ha olyan kedvében találja magát:D


2011. aug. 27. 15:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Idegenekkel soha. Egyáltalán miért kell megállni? Miért kell hagyni hogy fogdossa a kutyát? Miért kell ottmaradni az első rossz szó után? Én így gondolom. Ha valaki kedves akkor én is kedves vagyok de ne érjen a kutyámhoz, ne tolakodjon és ne tartson fel. Aki bunkó, aki nem tetszik vagy ha épp nincs kedvem barátkozni akkor szó nélkül továbbmegyek. Sétálni jöttem a kutyával nem barátkozni. Kicsit fárasztóak az emberek.

Amúgy abban egyetértek a nővel, hogy nem normális dolog ekkora kutyára fojtót rakni. Nagyobb kutyákra is csak akkor raknám ha versenyeznének vagy nagyon-nagyon problémásak lennének, de hát a te dolgod, joga akkor sincs beszólni....

A családdal néha össze szoktam veszni mert az ő véleményükre jobban adok, csak ez nehéz eset mivel ők nem értenek a kutyákhoz, így a véleményük rossz de mégis ott van az ember fejében, hogy a család mit gondol... Pl, amikor anyám jön hogy adtam-e vizet a kutyának. Mindezt úgy hogy néha még azt sem tudja milyen nemű a kutyám (mert annyira nem foglalkozik vele, nem is akarom), és hogy 10 éve minden segítség nélkül nevelem, érdekes még él, szóval... Hát elég sértő... Vagy amikor azzal cukkol hogy a kutyám fél tőlem és nem szeret és amikor elmegyek otthonról milyen boldog (értsd: szigorú vagyok)... Ezek nagyon fájnak, de egy idő után már nem érdekel...

2011. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja persze olyanokat én is minden nap kapok, hogy "korcs" meg "húzzál az utcánkból, ugat a többi kutya" stb... De ezekre vagy egyáltalán nem figyelek oda mert őket nem hatja meg az érvelés, vagy nyugodtan megmondom hogy igenis jogom van ott lenni és továbbmegyek.
2011. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer bementünk a kozmetikusomhoz (neki is yorkshire-ja van, nekem is) és ott volt még egy nő. A kutyám oda akart menni a másik kutya tálkájához, hogy csórjon pár falat kaját, és rászóltam, hogy nem ehet belőle, és ki akartam küldeni az üzletből. Erre az idegen nő elkezdett pampogni, hogy jaj hogy beszélhetek így ezzel a kis cukival, és hogy majd ő megmutatja, hogy hogy kell vele bánni. Fel akarta venni, és mondtam nekik, hogy ha felül meri bírálni azt az utasítást, amit én mondtam a kutyámnak, akkor csúnyán össze fogunk veszni...Kissé elhűlt a hangulat, de nem érdekelt. Ha nem a kozmetikusom ismerőséről lett volna szó, akkor keményebben fogalmazok. De amúgy nem vagyok egy veszekedős típus, inkább ráhagyom a másikra.


Bár számomra is érdekes a fojtó egy ilyen kistestűre kutyára, hiszen azt tudtommal azokra a kutyákra használják, akiket a testsúlyuknál fogva nehezebb irányítani. Nekünk a kutyasuliban soha nem említették, sőt, olyan is volt, akinek a kutyáját hámmal képezték, mert légcsőszűkülete volt. Ő is gyönyörűen megtanult mindent.

De természetesen a Te dolgod, engem biztos nem érdekelne:) Úgy értem látszik, hogy nem szadizni akarod a kutyát ezzel.

2011. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Éppen gyakorlásból jöttünk és nem csatoltam át, de teljesen mindegy, mert nem húz és nem szorul a fojtó, szóval alig van különbség.

Hát igen, ilyen hülye néhány ember. Én is nagyon bírom, amikor az 5 és fél kilós havanesem elmegy egy gyerek mellett, aki meg akarja simogatni, erre az anya ilyeszgeti, hogy hagyjad, mert megharap.

2011. aug. 27. 19:46
 15/29 anonim ***** válasza:
58%
De az még mindig jobb mint amikor nem ijeszti el. Nekem az szokott lenni a problémám, hogy a sok anyuka lesz*rja a gyereket vagy még bátorítja is, hogy jöjjön oda engedély nélkül. Fel vannak háborodva hogyha szólok, hisz nekik joguk van ehhez... Az én kutyám meg nem azért van hogy vele játszanak a gyerekek és ha megharapja akkor meg én leszek a hibás holott szót fogad, pórázon van, láb mellett stb... Ha tiédhez odaengedné akkor azt hinné, majd minden kutyához odamehet... Inkább féljen tőle mint hogy odamenjen kérdés nélkül mindegyikhez.
2011. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
mi a mamámékkal vesztünk össze a kutyám miatt ,van a mamáéknak egy jó nagy medence miattunk meg uncsi tesómék miatt csinálták(mi őket nem annyira kedveljük) erre egyik forró nyári napon felmegyünk fürdeni tesómmal vittük a kutyát is mért maradjon a panelban ilyen melegbe a mamáék nem voltak otthon és betettük a medencébe úszott egyet kb 10 percig se volt benne csináltattam a tesómmal egy képet amin rajta vagyok én meg a kutyám ezt föltettem facebook-ra pár nap múlva kapjuk a leszúrást hogy mért tettük bele a kutyát a vízbe annyi fertőzés veszély van meg stb ( az uncsi tesómék szépen megmutatták a facebookon lévő képet és így tudták meg)...hát mondtuk hogy az ember több fertőzést visz be mint a mi kutyánk amúgy meg egy bichon frise panelban tartott szóval nagyon tiszta kutya rendesen van oltva féregtelenítve ja és akkor 3 napja volt megfürdetve szóval annyira még koszos sem volt..de a medencében van klór tabletta szóval eleve fertőtlenítve van a medence...de mind1..aztán az eset után 1 hónapig az orrunk alá dörgölték hogy most nem fog az úszkálni mert nem kutya úsztató...de azért a papámék belese mennek a medencébe mert túl hideg nekik és erre ők itt vitatkoznak...
2011. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére velünk még nem történt ilyen. Nekünk 1 nagy németjuhászunk van (1és fél éves), ugyh ha sétálunk vhol, az emberek inkább átmennek a másik oldalra :) pedig sose bántana senkit, szereti a gyerekeket is. Mi fojtóval visszük,mert kiskorában nagyon meg kellett nevelni, de nagyon ritkán kell meghúzni már, erdőben szabadon van. Szerintem ha megrántom azt se nagyon érzi, olyan erős és szőrös a nyaka. Pár hete volt komolyabb a dolog, amikor 11 éves kissrácok nagymenőztek, és botokkal csapkodtak felé. Akk éppen apámmal vittük sétálni. Apám erre azt mondta nekik, ha nem fejezik be, ő csapja le őket xD ma már nagyon okos, szeretnivaló 'kiskutya' :)
2011. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen mikor sétáltatam a bassetemm és a raj hülye gyerekek le élö virslizték és szájba rugták..én oda mentem és elküldtem távolabi helyekre'" ere elkezdet engem piszkálni és megint meg akarta ütni a kutyám de elkaptama kezét és vissza kézböl ugy szájba kaptam h hanyat eset..majd a drága barátja megprobált hátba szurni de a boxerem elkapta a karját és leteperte..
2011. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Húúúú, rengetegszer vesztem már össze a kutyám miatt! :) Egyébként ebben az esetben egyetértek a nénivel és ultragáznak tartom ha egy iskola fojtót tetet egy kistestű kutyára... Lustaság, szelídebb módszerrel is meg lehet tanítani, csak kicsit lassabb és a gazda részéről nagyobb elhivatottságra és türelemre van szükség. Persze én nem mondom, hogy nem használtam amikor nem ismertem a kutyabarátabb módszert.
2011. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor kötöttek már belém, hogy minek sétáltatom a kutyámat, mert a többi kutyát ugattatom. Régebben képes voltam leállni veszekedni, ordibálni, már majd kirángattam az öreget a kerítésből. De most már rájöttem felesleges idegesítenem magam, mert vannak emberek akiknek az ember hiába magyaráz, egyszerűen nyomja a hülyeségét és kitart mellette. Így csak annyit szoktam csinálni, hogy direkt lassan megyek és mintha nem is hallanék semmit, vagy esetleg meg mondom neki hogy foglalkozzon a saját dolgával.
2011. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!