Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesztél már össze nagyon...

Vesztél már össze nagyon valakivel a kutyád miatt?

Figyelt kérdés

Leírnátok konkrétan hogy azon belül, hogy kutya miatt, min vesztetek össze? Én elég gyakran veszekszek a kutyám miatt, mert sok ember nagyon okosnak érzi magát, közbe pedig hozzájuk se szólok. Ma pl az történt, sétáltatjuk a barátnőmmel a kutyákat. Jön szembe velünk egy öreg nő egy öreg fekete havanese-vel, megáll, elkezdi simogatni, kedvesen beszélni a kutyámhoz(a nő amúgy nagyon szereti a kutyákat). Észrevette a kutyám nyakörvét(akkor a fojtóra volt csatolva, ő is havanese, 1 éves múlt) és hirtelen teljesen megváltozott a hangulata, azt mondja: Te eszednél vagy?? Hát fojtó nyakörv van a kutyán!! Mondom, és? Aztmondja hát olyan kis nyaka van, tönkre megy a gerince, gondolkozzak már. Mondtam neki hogy kutyaiskolába járunk, ahol ezt tanácsolják a pontosabb munka érdekében(de nem kötelező), és amúgy is normálisan megy pórázon, szóval nagyon ritka amikor meg kell kicsit rántani. Jajj erre felkapja a vizet, hogy melyik kutyaiskola ez ahol ilyen kistestűre fojtót javasolnak és mennyit fizetünk? Megmondtuk neki hogy semmi köze nincs hozzá, ő már elkezdte fogdosni a nyakörvet meg a pórázt vette volna ki a pórázt a kezemből. Elhúztam, erre azt mondja hogy de ezt vegyem le róla! Hát megmondtam neki hogy NEM, erre a fejemhez vágja hogy néhány kutya öngyilkos lenne a gazdája miatt, ha tudna, eközben már át akarta csatolni a fojtóról a normális textil nyakörvre a kutyát, annyi akadályozta meg hogy ottvoltam, és felrúgom hogyha lecsatolja, meg az, hogy különleges karabiner van rajta, amit nem olyan könnyű kicsatolni, mint gondolná. Aztán elindultunk, ott hagytuk, még utánunk kiabálta hogy pedig ő ezt nem bírja nézni, hogy a kutyán kínzóeszköz van, és szabadidejében ennek utána fog nézni, hogy melyik suli ez.


Veletek történnek hasonlók? Ennél a "veszekedésnél" még nem voltam "veszekedős kedvembe", főleg nem barátnőm, aki ordibálva elkezdte volna k*vaanyázni, ha olyan kedvében találja magát:D


2011. aug. 27. 15:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

mi falun lakunk, én szoktam a kutyát kivinni, nálam a hátam mögött beszélnek, hogy én milyen hülye, és "furcsa" vagyok, hogy kutyát sétáltatok, meg hogy miattam ugat az égész utca.. nálunk kibeszélik az embert, miért nincs barátom inkább, azt keressél, ne a kutyával futkozz.. aztán egyszer rossz passzban értem haza, mama bnői ott voltak nálunk, és szóba hozták; hát én úgy beolvastam az egyiknek, hogy utánna meg sem mert szólalni:D


meg kb fél éve télen, hóba vittem ki a kutyát, mikor szánkóztak a gyerekek, és az egyik anyuka csak úgy odalökte a gyerekét, hogy de szép plüsskutya (kaukázusi), és hogy ők most megsimogatják.. aztán mikor rászóltam, hogy mégsem kéne, még neki állt feljebb....:/ hazafele menet meg egy csapat hülegyerek elkezdte köpködni a kutyánkat.., ilyenkor bánom, hogy meg van nevelve, és még ha elengedném, sem támadna... :/

2011. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ó igen :) Nem bírom mikor a hozzá nem értők okoskodnak vagy ilyesmi. Előfordult már párszor. Leírok egyet amikor egy jót vitáztam:

Tavaly előtt télen történt meg a futtatón az eset. Olyan a futtatónk, hogy az egyik oldalán végig egy kis domb húzódik. Mellékelek képet: [link] Télen itt a gyerekek szánkóznak gyakran kint vannak a szülők is. Ott fent dombnál járda van majd parkoló. Én ott mentem a kutyámmal először pórázon volt a futtatóra mentem a többiekhez. Mikor oda értem akkor már elengedtem révén hogy már beértünk a futtatóra (hisz az ott fent már az). Egy 6 év forma gyerek csúszott le szánkóval természetesen visongva. Lent a futtatón voltak többen is akiket ismertem, egy beagle egy tibeti masztiff és egy fiatal német juhászkutya. Mikor a gyerek lecsúszott visongva a pici juci oda szaladt ugatva. Persze játszani akart meg rögtön vissza hívták, de a gyerek megijedt fel is szaladt utána. Fent a szülők (fiatal szülei voltak) meg engem vettek elő, hogy mit képzelek magamról hogy én ott vagyok elengedem a kutyámat. Elkezdtek velem vitatkozni, hogy a palotapincsi a legveszedelmesebb kutyafajta a világon. Nem gáz, hogy nem is az én kutyám szaladt oda a másikhoz. Na hát én is osztottam rendesen a szülőket igazából még élveztem is mert annyira tudatlanok voltak hogy az már fájt, körülöttünk egyébként már elég sokan röhögtek. Feljött a tibeti masztiffos ismerős is (azóta is azon poénkodunk, hogy Rockyt több országban körözik emberölésért :D) Megkérdeztem a szülőket, hogy még is mit tudna kezdeni leharapja a gyerek kis lábujj körmét vagy mi? Körülbelül. Osztottam szegényeket eléggé, de hát olyan idiótaságokat mondtak, hogy hol a szájkosár róla meg ilyenek csak azért mert ott mentem el mellettük én meg már teljesen bepörögtem. Mikor minden gyereknek ott örült napközben is volt még aki fényképet is csinált róla ahogy oda ment.. (ez este volt) Meg hogy a gyerekük az én kutyámtól fél.

Természetesen felhívtam a figyelmüket rá, hogy ők is rakhatnak a gyerekre pórázt meg szájkosrat, mert a kutyafuttatón csúszkálnak ha már nekem kell :D Annyira nem tetszett nekik az ötlet.

Aztán lementünk ott hagytuk. Direkt nem fogtam meg a kutyát a masztiffos srác is elengedte meg a beagles is a kutyákat. A szülők meg nem engedték egyedül lecsúszni a gyereket mindig az apja csúszott vele, én meg direkt beszóltam, hogy "gyerünk Rocky jön a vacsora" meg ehhez hasonlók -.-"

A végén nem bírták tovább és elmentek. Hát most istenem... Még ők jönnek a futtatóra csúszkálni és még el is zavarnának. Oké hogy nincs a városban máshol hely ilyesmire, de a kutyákat is el kell engedni valahol és az egy futtató. Engem nem zavarnának, hogy ott csúszkálnak, sőt volt olyan, hogy napközben csak ketten voltunk kint és megkértek (iskolás csoport tanára) menjünk már el vagy arrébb 15perc és elmennek. Normálisan hangnemben kérik mindjárt más.

De más sztori is volt már. No de a lényeg gyerekek vigyázzatok mert a palotapincsi a legveszedelmesebb kutyafajta :) Megesz ;)

2011. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Óóóóh majdnem minden nap össze tudnék veszni az emberekkel.

Minden nap utazok a kutyával, vele dolgozok.

Egyik nap amikor tömve volt a vonat ( régi kék vonat ) csak a biciklis részen volt egy kis hely. Igaz nem is utazhatok vele máshol a szabály szerint. A biciklis részen többen is utaztak. Én az ablak mellett megálltam a kutyával. Erre akik majdnem mellettem álltak egy cigány fickó a tizen éves kölykével, mondja nekem hogy jajj vigyem már arrébb a kutyát mert a gyerek fél tőle. Ok arrébb mentünk. Olyan fél óra múlva a fickó rágyújtott egy cigire. Ekkor meg én mondtam szépen normálisan hogy legyen szives oltsa el a cigarettát mert én nem dohányzok és zavar. A fickó viszont nem oltotta el, erre mondtam neki hogy de a vonaton nem lehet dohányozni, és mások is vannak akik nem cigiznek. Hát ő nem fogja eldobni a cigit mert én nem fogom neki megmondani hogy mit csináljon. Na akkor már igen csak felment a pumpa, és mások is szóltak a fickóra. és akkor mondtam neki, ha nem oltja el a cigit akkor oda viszem a kutyát a gyerekéhez. ( póráz , szájkosár ugye alaból rajta van ) Nem hitte el, erre fogtam a kutyát és majdnem a gyerek lábára ült a kutya olyan közel vittem hozzá, az meg elkezdett rinyálni. Na ekkor kimentek a kocsiból. :-D


Aztán volt mikor a kallerrel meg az ellenőrökkel vesztem össze a kutya miatt a vonaton.

Télen utaztam szintén a régi kék vonattal. Kutyám rövid szőrű, és 20 fok alatt már fázik. ( télen a munkahelyen is bent van velem, csak járőröknél megy ki, meg amikor ki akar menni )

Jött a kaller, oda adtam neki a jegyeket ( nekem és a kutyának is venni kell ), és mondja nekem hogy menjek ki a peronra a kutyával. Mondom neki miért? Mondja nekem, mert 20 kiló feletti kutya nem mehet be az utas térbe. Mondom neki, de én nem akarok kimenni mert ott nincsen fűtés, és nem tudok leülni se, és kifizettem a jegyeket, és én is ülni szeretnék azért az árért amit fizettem. És a kaller csak nem tágított, közben szálltak fel utasok. Az egyik négyes ülésen, négy civil ruhás rendőr ült le, és a kaller mondta hogy jó akkor majd a rendőrök kiteszik a szűrömet.

Odajött az egyik rendőr, megmutiztam a jegyeket, rákérdezett az oltási könyvre, mondom pill. mindjárt kiveszem a zsákból. A rendőr mondta hogy nem kell. És akkor mondt a kallernak hogy nincsen semmi baj, megvan a jegyem, a kutyáé is. Erre a keller csak mondta hogy így a szabályok meg úgy a szabályok, de ekkor már a rendőrök dőltek a röhögéstől. Az egyik meg mondta nekem, hogy ugye szereti a kutyám a marha húst, küdjem már a kellerra.....

Aztán itt megunta kaller, és tovább állt. :-D

2011. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik állatorvosi rendelőben (pár hónapja) rámszólt, bocsánat, rámüvöltött a recepciós "néni", hogy idézem: "Azt a kölyökkutyát nem kellene hagyni a földön mászkálni, mert még nincsenek meg az oltásai!", de ezt olyan alpári hangnemben, üvöltve, az egész váró minket nézett. Válaszoltam: "Nem kölyök, egy éves.", erre még erőszakoskodik a hül*ye kicsit bizonytalanabbul: "De akkor sem kellene...", mondom, jah... No comment. 10 percel az incidens előtt ott álltam vele szemben a pultnál, s mondtam, hogy 11 és fél hónapos a kutya. Pff. Nem elég, hogy 10 perc alatt durván kiszelektálta az agya az infókat rólam és a kutyámról, de még azzal is rátesz egy lapáttal, hogy okoskodik, s azt sem normálisan, hanem 7-8 méteres távolságból üvöltve... Anyukám csak nevetgélt mellettem.


Az anyukáktól egyébként én is ki vagyok már néha. Én két típussal találkoztam eddig. Az egyik, amlyik kővé dermed az eszméletlenül ijesztő 1.8 kg-os kutyám láttán és septiben eltaszigatja a gyerekeit, nehogy valami súlyos bajuk essen attól, hogy kb 2-3 méteres körzetükben elhaladok a (házinyúl méretű) kutyámmal mellettük. A másik típus, aki minden kérés, kérdés nélkül odalöki a gyereket a kutyámhoz, vagy hagyja, hogy a gyerek odajöjjön tapogatni a kutyát. A kutyám halál nyugodt, nagyon jól szocializált és jólnevelt, imádja a gyerekeket, de én úgy utálom, ha kérdés nélkül jogot formálnak rá, hogy hozzányúljanak. Főleg mikor épp gyakorlunk valamit, pl.: egyhelyben maradás, vagy valami, épp fegyelmezem a kutyát, erre odajön egy gyerek és megsímogatja, miközben én épp leszidom, hát ilyenkor jön a gőz a füleimből...


A múltkor is álltam a kutyával a bolt előtt (sarki közért) és a kutya valamiért ideges lett (valami hangos robogó miatt), és kicsit meg akartam "fegyelmezni", pontosabban nyugtatni, le akarnám ültetni a kutyát, hogy nyugodt testhelyzetben legyen, ere elkezd forgolódni. Pedig nem szokott, mindíg figyel rám, nem értettem. Csak mondom neki, hogy "Ül", "Ül"... de nem csinálja, csak forgolódik befele a bolt ajtajánál. Mentem két lépést, benézek a boltba, és egy vénasszony gügyög a kutyának. Azt hittem mentem kihívom magamnak a mentőket és elvitetem magam a diliházba kipihenni magam... Mondom a néninek, legyen szíves, ne gügyügjön már a kib*aszott kutyámnak, miközben vért izzadva próbálom nyugton marasztalni és leültetni. :@ Nem válaszolt, de mikor mondtam a kutyámnak, hogy "Ül", és ere elkezdett forgolódni megint befele a boltba és láttam, hogy a vénasszony megint gügyög és kalimpál a kezeivel, mint egy fogyatékos idi*óta, (pont akkor jött ki a boltból a testvérem, akire vártam), felvettem a kutyát a kezembe (nem szoktam színte soha!) és elindultam hazafele a testvéremmel, mondtam, hogy menjünk innen azonnal, mert vér fog folyni. :D

2011. aug. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%
tényleg baromi nagy hülyeség egy havanese-ra ilyet rakni azt általában nagy és óriás kutyáknál alkalmazzák mint pl a kuvasz nem ilyen kicsire így ebben énis igazat adok a néninek nem kellett volna így viselkednie de van benne realitás ha meg te neked terveid vannak a kutyával ,hogy örző védő legyen vagy más akkor nagyon rossz kutyafajtát választottál ugyanis ez tipikus kis kedvenc...jó hogy nem már yorkiera akarod rárakni...
2011. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
ESZETLEN BAROM -.-"
2011. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a válaszolók közül sokan nem tudják mi az a fojtó nyakörv,és összekeverik a szögessel...

A fojtó nyakörvtől még egy csivavának sem lesz semmi baja..

[link]

2011. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Oh most néztem, hogy a testvérem volt bejelentkezve GYK-ra mikor válaszoltam én meg automatikusan nem is néztem a dolgokat csak írtam.

A 22:58 választ írtam egyébként.

Csak annyit fűznék még a dolgokhoz, hogy nekem is van fojtó nyakörvem és használom is. Nekem pekingi palotakutyám van ő 7 kiló. Nem sokkal nagyobb. Bár azt hozzá tenném, hogy a szőr a nyakán biztos nagyobb :D

Igazából nem is tudom miért használom, kaptuk ajándékba először a fojtót utána meg a lánc pórázt. De nagyon húzni nekem sem kell a pórázt parancsszóra amellett is tökéletesen sétál láb mellett nemhogy pórázzal. Ez egyáltalán nem olyan durva, mint ahogy egyes emberek hiszik, a fojtót ha megfelelően használják nem veszélyes. Én is szoktam arra figyelni, hogy ha meglátjuk a bolond foxist (aki mindig neki akar menni így ő is már menne neki) és fojtó van rajta akkor rögtön rá szólok és durrogva puffogva de nem húzza a pórázt így nem fojtja meg magát.

2011. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Több féle folytó nyakörv van, és mindenkinek szíva joga olyan nyakörvet a kutyára tenni amilyet akar.

Én személy szerint UTÁLOM a folytót a kutyáimra tenni, ( Dogo Canario ) még akkor is ha 40 és 50 kilósak. Egy az náluk semmit nem használ csak röhögnének rajtam ( szukám nem egy a - képen látható - folytót szétrántott ) másik meg az, hogy teljesen szétdarálja a szőrét.

A sulikban tényleg ezt követelik meg, bár én nem látom értelmét.

Én kb tíz évvel ezelött jártam az akkori nj.-al suliba, és ha valamelyik kutyán folytó nyakörv volt, azt lezavarta a kiképző a pályáról. Pedig akkor még durvábban képezték a kutyákat, mint most.

2011. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!