Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azokat az embereket...

Miért azokat az embereket támadják az állatvédők akik rosszul nevelik kutyáikat az állatkínzók helyett?

Figyelt kérdés

Én bevallom,hogy soha nem neveltem jól a kutyáimat ettől függetlenül, sosem támadtak emberre, nem haraptak meg soha senkit és soha nem morogtak emberre.

Egy kutyám volt aki mindig megszökött és 11 év alatt két kutyát megölt, a környéken, én hívtam hozzá kutyaiskolából oktatót,tőle sokat tanult,de továbbra is megszökött és más kutyákra támadt.Pedig a kerítést is 3 méteresre emeltem, ezután kiásta magát.Erről nem lehetett leszoktatni, pedig több mint 1 évig járt hozzá a kiképző.Elakartuk altatni,de ez nem történt meg.

A mostani kutyáim soha nem szöktek meg, jó helyen vannak nem szenvednek semmiben sem hiányt jó körülmények között élnek, nem soványak egészségesek viszont rosszul neveltek, ami azt jelenti,hogy ráugranak a vendégekre, nem mindig hallgatnak rám, de senkire nem támadnak még a csirkéket sem bántják viszont mind az interneten mind az életben több támadást kaptam emiatt.

Sok nagyszájú "nagy állatvédő" csak az ilyeneknek mer ugatni mint én, holott mások a tetőről dobják le a kutyáikat, levágják az orrukat és további brutális kínzásokat használnak, de ha ilyet látnak csak felháborodnak morognak egy kicsit majd elfelejtik persze ha egy rosszul nevelt kutya kerül eléjük egyből úgy szidják a gazdát ,hogy az elképesztő.

Gondolom ez azért van így mert az interneten látott videók kutyakínzóinak nem tudnak beszólni, de ezen emberek 90% csak az interneten állatvédő ha meglátná, hogy az utcán 2-3 ember kínoz egy kutyát fülét farkát behúzva hazaszaladna és elpanaszolná az interneten hogy ő mit látott ,de tenni nem tesznek semmit.

Most is nyugodtan szidhatok mert nem érdekel, csak a kérdésre is válaszoljatok ami úgy szól röviden,hogy miért rosszabb az ha valaki rosszul neveli a kutyáját mint az ha megkínozza?


2011. aug. 27. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:

Nyugodt szívvel várom azokat az embereket akik a körülményeket akarják majd megvizsgálni, mind a három kutyám rájuk fog ugrani és szétnyalják majd őket, tán emiatt majd elveszik őket?!Nekem nincs mitől félnem.

Az meg szép dolog,hogy így megtanítottad a kutyád, nekem ilyenekre nincs időm és az én kutyám német juhász-husky keverék volt,innen a szökés.

Meg nem nevelted volna, 1 év kiképzés után megtanulta az alap parancsokat.

Az meg, hogy ha megöli a kutyám a tiéd a szart is megforgatod bennem azt hanyagoljuk inkább, mert ennyi erővel én meg már a kapualjban fejbe lőlek, szóval ezek a fenyegetések, lássuk be értelmetlenek bármilyen erős vagy lehetsz profi bokszoló is ha a "gyilkos" kutya gazdájánál lőfegyver vagy egyéb veszélyes eszköz van.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy értelmetlen itt keménykedni.

2011. aug. 27. 20:34
 12/74 anonim ***** válasza:
89%
Ha az én kutyámat ölte volna meg a kutyád, akit te képtelen voltál megnevelni, akkor egy furkósbotot helyeztem volna fel neked análisan. [2]
2011. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
94%

A hozzá nem értés hatalmas károkat tud okozni. És te nyilvánvalóan nem értesz hozzá (házhoz járó kiképző iskola helyett, azért halt meg a kutya mert nem mentél be hozzá stb-ezek mind hibák). Bármikor történhet bármi. Olyan nincs hogy egy kutya 100% biztonságos, akkor is ha jólnevelt. Nem muszáj kutyát tartani. Miért tartasz mégis ha nem neveled őket?

A kutyának nem csak a fájdalom lehet rossz. Ugyanúgy rossz neki ha állandó stresszben él (mert nincs falkavezére akire rábízhatja az életét és az emberi világban ő nem tudja egyedül megvédeni magát csak próbálja ha nincs jobb), nincs neki szellemi "tápláléka". Lehet hogy te inkább választanál egy ketrecet ahol jól tartanak de ezen kívül semmit sem tehetsz, nem művelődhetsz, nem láthatod a világot, nem támaszkodhatsz senkire, de ezzel nem mindenki van így, sokan inkább levágnák a fél kezük, mint hogy így éljenek. Ilyen formán pl senkinek sem kéne törődni azzal hogy a gyerekek iskolába járjanak, hisz Afrikában meg éheznek, ölnek, erőszakolnak és az sokkal rosszabb...

Amúgy pedig olyat általában nem szoktak személyesen hirdetni az emberek, hogy "héé most akasztottam fel a kutyám". Persze lehet elterjed, és feltesznek róla képeket, stb de ott nem lehet személyesen beszélni az illetővel, annyira meg még az állatvédők sem hülyék, hogy magukban vitatkozzanak a kép vagy videó alatt. Azt nem tudhatod hogy mit tesznek amúgy, mert honnan tudnád. Nem az ilyenekkel foglalkozik a tv, rádió.

2011. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
83%
állat kinzás ez jó, de mi az állat kínzás? itt nem igazán elismertek a határok!
2011. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
80%

És azt te honnan is tudod, hogy mit tesznek ezek az állatvédő emberek élőben? Lesed, követed őket? Már az is mutatja a szintedet hogy egy amerikai show-t igazinak tartasz. Nem kétlem hogy valóban is léteznek ilyen tetkós állatvédők de amit a tv-ben mutatnak az show és a pénzért megy mint a többi.

Azért már ne is haragudj ne te legyél felháborodva ha a kutyád megöl egy másikat! Ha a te kutyád ölnék meg a másik gazda hibájából, kezet fognál vele és pajtások lennétek? Különben pedig mindenkinek joga van csak a a száját "jártatni" ha olyan kedve van. Azzal nem árt senkinek ha csak megmondja a véleményét.

2011. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
94%

Ha nincs időd megnevelni,minek ennyi kutya?

Szép,hogy jól ellátod meg szereted őket,de ez nem érdem,ez alap.

Attól,hogy más kínozza a kutyát,neked meg a nevelésüket kell hanyagolnod?Kiraboljak azért egy embert,mert mások még gyilkolnak is?Ezzel mentesülnék a felelősségem alól?

Leszólod az állatvédőket,holott fogalmad nincs a munkájukról,a néphülyítő rózsaszín nyálas álomvilágában élsz.

Hány menhelyen voltál már segíteni?Hány bajban lévő kutyát mostál ki vérből-mocsokból?

2011. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
74%

Mert az emberek hülyék.

Ez olyan, mint amikor a vágatni a kutya fülét farkát állatkínzás, "ne csináld! de, aki láncon tartja, az nem akkora gond, legalább enni kap"

2011. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:

Talán jobb lenne a kutyáimnak ha az egész életüket a menhelyen élnék le?!Vigyem oda őket mert ott annyival jobb és amúgy se vagyok jó gazda?!Dehogy viszem!

Az meg,hogy megmondja a véleményét ne szóljam le mert joga van, hát nekem is jogom van megmondani a véleményemet, itt van tessék.Ja hogy te leszólhatod az én véleményem?!Hogy is van ez?!

Meg most is itt vagytok, szájhősök élőbe is ekkora szátok lenne?Én ugyan így meg mondanám a véleményem az biztos!Az életben is így van ezért kaptam sok leszólást de nem érdekel,szólás szabadság van...

Szeretem az állatokat, de soha nem segítettem egy menhelyen sem, nem is dolgoztam ott és nem is fogok, és nem is tartom magam állatvédőnek.Más szeretni valamit és más elkötelezni magadat annak amit szeretsz.

Az meg,hogy a tetkós állatmentőket hozom példának...akkor mit hozzak?!Csak azt látom ami a tv-ben van ahogy te is, te sem tudsz többet csak játszod az állatvédőt itt, vagy ha tévedek,akkor mond el,hogy mi volt a legnagyobb dolog amit egy állatért tettél??Vagy állatokért.

NEM TARTOM JÓ DOLOGNAK,HOGY A KUTYÁM MEGÖLT KÉT KUTYÁT arról nem tehetek,hogy ez a 3. hozzászólás amiben elmondom,hogy nem tartom jó dolognak és te nem fogod fel.

Nincs időm nevelni a kutyáimat, ezért sem járattam őket kutyaiskolába,annyit tudtam tenni,hogy idehívtam a kiképzőt és ez is több mint a semmi.

Aztán meg csodálkoznak,hogy "jaj mennyi szegény szerencsétlen kutya van menhelyen jaj istenem"

Nekem van 3 kutyám, biztos helyük van soha nem fognak utcára kerülni, az biztos hogy nem nevelem jól őket, de ez a "kicsi" amit senki nem becsül.

2011. aug. 27. 21:44
 19/74 anonim ***** válasza:
96%

1. megneveltem a problémás kutyámat, úgy hogy most maximálisan megbízható.

2. kijárok menhelyre sétáltatni, és anyagilag is támogatom.

3. ideiglenes befogadóként dolgozom kutyákkal

4. a mostani ideiglenes kutyám utcáról szedtem össze, és hazahoztam, mert senki nem tudta bevállalni

5. a mostani ideiglenes kutyám egy hisztérikus pórázt nem ismerő idióta volt 3 héttel ezelőtt, most póráz nélkül sétálunk, ül, fekszik, első szóra jön ha hívom, megalapoztam a gazdis életét

6. kutyaiskolai segítőként dolgozom

7. több embert beszéltem már rá mentett kutyára szaporított helyett

8. több problémás kutya gazdájának segítettem, hogy normálisan tudjon együtt élni a kutyájával

9. szabadidőmben a sok ostoba gyk-s kérdezőt próbálom jobb belátásra bírni, és értelmes tanáccsal ellátni


Parancsolsz még valamit?

2011. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:

Na meg itt él velem 3 rosszul nevelt kutya....

Nem muszáj itt lenniük lehetnének az utcán is,de ott meg 1100 rossz dolog éri őket.

Vannak olyan emberek akik összegyűjtik a kutyákat az utcáról majd a gyilkolásra betanított kutyáik elé dobják őket és "Kutyaviadal" ami néhány helyen annyit takar,hogy az erősebbik széttépi a 30 cm magas keveréket.

2011. aug. 27. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!