Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azokat az embereket...

Miért azokat az embereket támadják az állatvédők akik rosszul nevelik kutyáikat az állatkínzók helyett?

Figyelt kérdés

Én bevallom,hogy soha nem neveltem jól a kutyáimat ettől függetlenül, sosem támadtak emberre, nem haraptak meg soha senkit és soha nem morogtak emberre.

Egy kutyám volt aki mindig megszökött és 11 év alatt két kutyát megölt, a környéken, én hívtam hozzá kutyaiskolából oktatót,tőle sokat tanult,de továbbra is megszökött és más kutyákra támadt.Pedig a kerítést is 3 méteresre emeltem, ezután kiásta magát.Erről nem lehetett leszoktatni, pedig több mint 1 évig járt hozzá a kiképző.Elakartuk altatni,de ez nem történt meg.

A mostani kutyáim soha nem szöktek meg, jó helyen vannak nem szenvednek semmiben sem hiányt jó körülmények között élnek, nem soványak egészségesek viszont rosszul neveltek, ami azt jelenti,hogy ráugranak a vendégekre, nem mindig hallgatnak rám, de senkire nem támadnak még a csirkéket sem bántják viszont mind az interneten mind az életben több támadást kaptam emiatt.

Sok nagyszájú "nagy állatvédő" csak az ilyeneknek mer ugatni mint én, holott mások a tetőről dobják le a kutyáikat, levágják az orrukat és további brutális kínzásokat használnak, de ha ilyet látnak csak felháborodnak morognak egy kicsit majd elfelejtik persze ha egy rosszul nevelt kutya kerül eléjük egyből úgy szidják a gazdát ,hogy az elképesztő.

Gondolom ez azért van így mert az interneten látott videók kutyakínzóinak nem tudnak beszólni, de ezen emberek 90% csak az interneten állatvédő ha meglátná, hogy az utcán 2-3 ember kínoz egy kutyát fülét farkát behúzva hazaszaladna és elpanaszolná az interneten hogy ő mit látott ,de tenni nem tesznek semmit.

Most is nyugodtan szidhatok mert nem érdekel, csak a kérdésre is válaszoljatok ami úgy szól röviden,hogy miért rosszabb az ha valaki rosszul neveli a kutyáját mint az ha megkínozza?


2011. aug. 27. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
94%

21:57 vagyok.


Akkor szerinted az nem olyan súlyos állatkínzás, hogy széttép a kutyád egy kóbor kutyát? Meg valaki saját kutyáját a szeme láttára?


Aúgy én se vagyok állatvédő, de szeretem az állatokat. Szerintem te életedben nem láttál mégy kutya bunyót, főleg nem olyat amikor halálra tépnek egy szerencsétlent.

Az én kutyám csak azért nem ölte meg a másikat, mert le tudtam hívni róla. De életemben nem felejtem el ahogy hörgött a szerencsétlen.

2011. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem az volt a kérdés hogy oszd ki a kérdezőt hogy milyen jó gazda .Nála 100 x -szor rosszabb gazdát láttam aki éhezteti is a kutyáját és érdekesen neki senki nem mondja milyen szar gazda .Amúgy a kérdező elismerte hogy nincsenek megnevelve a kutyái de attól még mindent elkövet hogy semmibe ne szenvedjenek hiányt és a kutya neveltetésének hiánya pont az idő hiánya miatt van .
2011. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:

Igen még soha nem láttam kutyabunyót,te már csak tudod hisz olyan vagy mint az árnyékom.


Séta közben számtalan kutya támadt az én kutyámra, erről tudnék mesélni, nehogy azt hidjétek ,hogy csak az enyém támadt más kutyákra..mindig akkor támadtak rá mikor pórázon vittem , de soha nem győzte le senki.....

2011. aug. 27. 22:30
 34/74 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert ez nem kérdés, hanem provokáció. Amúgy pedig van egy fontos dolog a kérdésedben. Az állatvédő nem hatósgi személy, nincs eljárási jogköre, az egy civil ember, aki erejéhez mérten segít állatokon ahogyan te is meg tudnád tenni, ha akarnád.


Az állatkínzás bűncselekmény, amiben eljárnia a rendőrségnek van jogköre. Az állatvédők annyit tudnak tenni, hogy az elkobzott kutyát meggyógyítják, és megpróbálják gazdához adni. Ezt meg is teszik.

Ha azt látnám, hogy valaki rúgdossa a kutyáját, és én odamennék és elvenném tőle a kutyát, azzal konkrétan a lopás nevű bűncselekményt követném el.

Valamint az állatkínzók ritkán mennek oda az állatvédőkhöz elújságolni, hogy állatot kínoztak. Mégis mit kellene tennünk velük?


És igen, ha öt ember kínozna egy kutyát nem mennék oda. Az ember élet nyilván előrébb való az állat életénél, és nőként 5 emberrel szemben nem tudnám megvédeni magam, még akkor sem, ha velem lenne a képzett örző védő kutyám. Ilyen helyzetben maximum a rendőrséget tudnám hívni. Ezt meg is tenném.

Amúgy pedig az állatvédők legfontosabb dolga a tévhitekkel szemben nem a gazdakeresés, hanem az edukáció.

2011. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a válaszaid provokatívak ha annyira jó gazdi vagy akkor menj és foglalkozz a kutyáddal és ne ide írogass senki se kényszerített hogy válaszolj a kérdésre.
2011. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
83%
A kutyáim hulla fáradtan alszanak egy kimerítő nap után, úgyhogy bocs de inkább nem zaklatnám őket. És szerintem nem mondtam semmi sértőt, vagy provokatívat. A kérdező személyskedett én meg válaszoltam.
2011. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 A kérdező kommentje:

Engedjétek meg,hogy elmeséljek néhány történetet,erről a kutyámról.

Ő egy olyan kutya volt,hogyha embert látott úgy megörült neki hogy ugrált körülötte, ráugrott nyalogatta, futkározott, úgy örült minden embernek mintha még sosem látott volna embert...

Akkor volt egy tacskó kutyám aki előbb volt itt mint ez a kutyám, így ő magát érezte rangidősnek a házban és úgy gondolta ő a főnök is ezért gyakran kekeckedett a nagykutyával...volt hogy rájuk néztem és a tacskó a nagykutya nyakában lógott, olyan is volt,hogy a tacskó odament és le pisálta a nagykutyát, az meg egy szót nem szólt....

Volt,hogy séta közben mikor a nagykutyát vittem odajött egy német juhász és rárontott a kutyámra én rugdostam le mert az én kutyám elkapta a német juhász nyakát és nekem közben a 40 kg kutyámat kellett visszahúznom és leszedni a másikat míg a német juhász gazdája csak nézett majd mikor megszabadítottam a kutyáját az enyémtől a kutyája odarohant hozzá a gazda meg csak ennyit mondott pórázzal a kezében "Nem az én kutyám" azzal elindult majd a sarkon felrakta a kutyára a pórázt és elsétáltak....


Akkor séta közben történt, hogy egy husky ált az utcán ami amint meglátta az én kutyámat nekiesett, akkor szerencsére a segítőkész gazda egy vödör vizet öntött a két kutyára és azt mondta "Többet nem fog előfordulni"


és még egy harmadik történet: egy boxer kutya az egyik ház udvarából dugta ki a fejét és elkapta az én kutyám száját.Az én kutyám pedig valahogy kiszabadult és azzal a lendülettel elkapta a boxer pofáját és húzta, amíg elnem szakadt a bőr, és így tudott csak megszabadulni a boxer..itt ez a három eset..én most mit tehettem volna?!

2011. aug. 27. 22:39
 38/74 anonim ***** válasza:
83%

Tök mindegy kinek a kutyája győz, nem ez a lényeg!


Nekem az a véleményem, hogy te vagy a felelős ha a kutyád kárt okoz. Ha a gyereked kárt okoz azért te fogsz felelni. A kutyáknál ugyanez a helyzet.

Sajnálom ha ez neked fáj.

2011. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de én nem mondtam hogy jó gazda vagyok!Egy szóval sem, ha meg mégis azt kérem idézze fel valaki....igen tényleg provokatívak lehetnek a válaszaim, de agresszió agressziót szül...senki sem lesz provokatív ha csak nem provokálják.Itt ti szidtok engem mint a bokrot és nem is a kérdésre válaszoltok, nem ezért írtam ki a kérdést, ti kezdetek el hőbörögni.
2011. aug. 27. 22:43
 40/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg téged akkor se lehet meggyőzni te elkönyvelted magadba hogy a kérdező rossz gazdi és akármit ír te csak ezen a véleményeden leszel .
2011. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!