Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azokat az embereket...

Miért azokat az embereket támadják az állatvédők akik rosszul nevelik kutyáikat az állatkínzók helyett?

Figyelt kérdés

Én bevallom,hogy soha nem neveltem jól a kutyáimat ettől függetlenül, sosem támadtak emberre, nem haraptak meg soha senkit és soha nem morogtak emberre.

Egy kutyám volt aki mindig megszökött és 11 év alatt két kutyát megölt, a környéken, én hívtam hozzá kutyaiskolából oktatót,tőle sokat tanult,de továbbra is megszökött és más kutyákra támadt.Pedig a kerítést is 3 méteresre emeltem, ezután kiásta magát.Erről nem lehetett leszoktatni, pedig több mint 1 évig járt hozzá a kiképző.Elakartuk altatni,de ez nem történt meg.

A mostani kutyáim soha nem szöktek meg, jó helyen vannak nem szenvednek semmiben sem hiányt jó körülmények között élnek, nem soványak egészségesek viszont rosszul neveltek, ami azt jelenti,hogy ráugranak a vendégekre, nem mindig hallgatnak rám, de senkire nem támadnak még a csirkéket sem bántják viszont mind az interneten mind az életben több támadást kaptam emiatt.

Sok nagyszájú "nagy állatvédő" csak az ilyeneknek mer ugatni mint én, holott mások a tetőről dobják le a kutyáikat, levágják az orrukat és további brutális kínzásokat használnak, de ha ilyet látnak csak felháborodnak morognak egy kicsit majd elfelejtik persze ha egy rosszul nevelt kutya kerül eléjük egyből úgy szidják a gazdát ,hogy az elképesztő.

Gondolom ez azért van így mert az interneten látott videók kutyakínzóinak nem tudnak beszólni, de ezen emberek 90% csak az interneten állatvédő ha meglátná, hogy az utcán 2-3 ember kínoz egy kutyát fülét farkát behúzva hazaszaladna és elpanaszolná az interneten hogy ő mit látott ,de tenni nem tesznek semmit.

Most is nyugodtan szidhatok mert nem érdekel, csak a kérdésre is válaszoljatok ami úgy szól röviden,hogy miért rosszabb az ha valaki rosszul neveli a kutyáját mint az ha megkínozza?


2011. aug. 27. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Egy a lényeg ( bár én már válaszoltam korábban )!

Mivel a te tulajdonodat képezi az állat, így te felelsz érte. Ha kiszökik az utcára, akkor téged vonnak felelősségre, mert a ,,játék szabályok" ( törvény, jogszabályok ) rád is vonatkoznak nem csak xy-ra.

Senkit nem fog érdekelni hogy te mi mindent teszel meg azért hogy ne szökjön ki a kutyád, ha egyszer megtörtént a kár okozás akkor megbüntethetnek azért.

Az állatvédők meg azért haragszanak az ilyenekre mint te, mert ha egy autóval találkozik a kutya akkor az elütheti, és kínok között fog pusztulni. ( egy autót biztos hogy nem fog legyőzni a kutyád )

A másik meg amiért a nem állatvédők haragudhatnak rád, hogy egy ilyen kutya gázolás okozhat igen csúnya balesetet, ahol emberek is meghalhatnak.

( persze téged ez nem érdekel )

2011. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az elöttem szólónak attól hogy mindent megteszel a kutyádért és tegyük fel megszökik a rendőr vagy a bíró magasról tennni fográ hogy mit csináltál illetve tettél a kutyád ért és ez csak nem veled van így hanem én is vagy bárki hasonló helyzetbe kerülne azzal is hasonló modon cselekedne a bíróság egy ismerősömnek a pitbullja meg szökött és elkezdet mindekit kergetni kijött a rendőrség és lepuffantotta nem azt kérdezte hogy hogy tartottad vagy mittettél érte hanem irány az őrs és utána a bíróság!
2011. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:

Ez két tök külömböző dolog. Az állatkínzó is hibás a maga "dolgában",a hanyag gazda is a sajátjában. Ha a kutyád megölt két másik kutyát,az nem a kutyád hibája,hanem a tiéd. A kutyaiskola meg szerinted mit ér? A kutya az őt ott oktató emberre hallgatott,nem pedig rád. És ha mindig megszökött,miért nem tettél ellene semmit?

Visszatérve erre az egészre:a kutyá(i)d nevelése a te felelősséged,és ha még nem is tett(ek) semmi rosszat,ez még előfordulhat,mivelhogy vadállat(ok).

2012. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 A kérdező kommentje:

Jó mert te már csak tudod milyen kutyáim vannak most.

Inkább vcizesd be a 22 ezer forintos vízszámládat aztán fizesd vissza a banknak a hitel tartozásod, mert én már csak ismerlek és tudok rólad minden....

2012. ápr. 20. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!