Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azokat az embereket...

Miért azokat az embereket támadják az állatvédők akik rosszul nevelik kutyáikat az állatkínzók helyett?

Figyelt kérdés

Én bevallom,hogy soha nem neveltem jól a kutyáimat ettől függetlenül, sosem támadtak emberre, nem haraptak meg soha senkit és soha nem morogtak emberre.

Egy kutyám volt aki mindig megszökött és 11 év alatt két kutyát megölt, a környéken, én hívtam hozzá kutyaiskolából oktatót,tőle sokat tanult,de továbbra is megszökött és más kutyákra támadt.Pedig a kerítést is 3 méteresre emeltem, ezután kiásta magát.Erről nem lehetett leszoktatni, pedig több mint 1 évig járt hozzá a kiképző.Elakartuk altatni,de ez nem történt meg.

A mostani kutyáim soha nem szöktek meg, jó helyen vannak nem szenvednek semmiben sem hiányt jó körülmények között élnek, nem soványak egészségesek viszont rosszul neveltek, ami azt jelenti,hogy ráugranak a vendégekre, nem mindig hallgatnak rám, de senkire nem támadnak még a csirkéket sem bántják viszont mind az interneten mind az életben több támadást kaptam emiatt.

Sok nagyszájú "nagy állatvédő" csak az ilyeneknek mer ugatni mint én, holott mások a tetőről dobják le a kutyáikat, levágják az orrukat és további brutális kínzásokat használnak, de ha ilyet látnak csak felháborodnak morognak egy kicsit majd elfelejtik persze ha egy rosszul nevelt kutya kerül eléjük egyből úgy szidják a gazdát ,hogy az elképesztő.

Gondolom ez azért van így mert az interneten látott videók kutyakínzóinak nem tudnak beszólni, de ezen emberek 90% csak az interneten állatvédő ha meglátná, hogy az utcán 2-3 ember kínoz egy kutyát fülét farkát behúzva hazaszaladna és elpanaszolná az interneten hogy ő mit látott ,de tenni nem tesznek semmit.

Most is nyugodtan szidhatok mert nem érdekel, csak a kérdésre is válaszoljatok ami úgy szól röviden,hogy miért rosszabb az ha valaki rosszul neveli a kutyáját mint az ha megkínozza?


2011. aug. 27. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, vitatkozhatunk ezen bármeddig, a kutyám alapvetően nem keveredik verekedésbe. Mert tudja a csillapító jelzéseket használni, tud elkerülő de domináns viselkedést mutatni, amire egy épeszű kutya nem fog kitámadni. A kutyák ritkán támadnak hobbyból. Ha valamit véd, az marha egyszerű, jelzi morgással, a kutyám meg elkerüli. Ha félelemből támad, akkor ott vannak a csillapító jelzések, zsákmányból az én kutyámra nem támadnak, mert annál nagyobb, hogy bármilyen kutya bezsákmányolja.


Érdekes módon még sosem keveredtünk gazda nélkül egyedül lévő kutyával verekedésbe, mert van annyi tudásom, hogy tudom mikor hogyan kell viselkednie. Hidd el neke, a kutyaiskolában nem egyszer olyan csoportban vagyok segítő, ahol argentin dogok, cane corsók, bullmasztiffok, kauk, kájok, és hasonló molosserek vannak, és akadályoztam már meg és állítottam már meg nem egy verekedést, és szedtem is szét verekedő kutyákat, ha mégsem sikerült megelőzni a bajt. Van egy jól kommunikáló, engedelmes, de parancsra támadó domináns kutyám, meg rengeteg tapasztalatom. Hidd el nekem egy gazda nélkül egyedül bóklászó kutyát ketten a kutyámmal simán leszerelünk. Igen, csaptam már oda pórázt egy faluvégi kertből kirongyoló pitbullhoz, zavartam már el ugyanígy kirongyoló mudit, nem viccből pofázok, hanem tapasztalatból.


De befejeztem, mert nem vagy te nekem senkim, hogy magyarázkodjak. Maradj csak meg a boldog tudatlanságodnál, érezd úgy, hogy te mindent jól csinálsz és a kutya a hülye, és vannak kutyák, akiknek nem lehet megakadályozni a szökését, és vannak kutyák akik mindenképpen agresszívak ok nélkül. Hidd el nyugodtan, végülis sokkal kényelmesebb így az élet, mint azon frusztrálódni, hogy a kutyám még mindig csak 96%-os és nem száz, és ezen melózni heti szinten órákat.

2011. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
100%
Dugd fel magadnak .Nem bizonygatni kell hogy ki mennyire jó gazdi( főleg nem itt ).Te csak kitaláltál egy hülye mesét amihez tartod magad mint ha az igaz volna.És ne merj fenyegetni mert te csak egy senki vagy aki csak kötözködik másokkal de szart se tudsz arról hogy ki hogy neveli a kutyáját. Magadra gondoltál mikor azt írtad fogyatékos.Még a kutyádnak is több esze van .Remélem itt hagy téged ilyen betegelméjű gazdit egyik kutya se érdemel. Te csapás vagy a világra .
2011. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell bizonyítani semmit .Már bebizonyítottad mekkora paraszt vagy.
2011. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 A kérdező kommentje:

Érdekes mennyi mindent kitaláltatok már....büszke vagyok hogy a kutyám megölt két kutyát, büszke vagyok,hogy így tartom a kutyáimat most meg már arra is büszke vagyok,hogy mindent jól csinálok......

Sajnálom,hogy nem tudjátok megérteni ,hogy nem vagyok büszke ezekre ez nem az én agyszintemet mutatja én tudom,hogy semmi sem jó más különben nem is írtam volna ki a kérdést ha nem lennének tapasztalataim.

Elismertem,hogy nem vagyok jó gazda erre meg azt hajtogatja mindenki,hogy milyen büszke vagyok rá, azért mert kiforgatjátok a szavaimat nem lesztek bölcsebbek.

Én nem azért írtam,hogy semmit nem ér ha visszahívod a kutyád mert nem rajta múlik, hogy visszamegy e hanem,hogy a másik kutya engedi e.

Én csupán azért kritizáltalak mert gyakorlatilag azt mondtad hogy így kell tanítani a kutyát és ez a jó, és ezt én is megtehettem volna, ami nem igaz....mert az én kutyám javíthatatlan volt!

Ne haragudjon az ember, de 1 év alatt heti 3 órában annyit tanul meg a kutya,hogy ül meg fekszik?!

Én szerettem ezt a kutyámat is, mindig megvédett, a kis tacskómat is védte meg az utcán mikor rátámadott egy kutya, én nem tudtam azzal mit kezdeni,hogy megszökött, próbáltam megelőzni,de nem sikerült.

Még annyit,hogy tényleg jó dolog,hogy neked így be van tanítva a kutyád ,bárcsak nekem is ilyen lenne (tudom ez rajtam múlik) de lásd be nem engedheti meg magának ezt mindenki, 2 millió(?) kutyatulajdonos van Magyarországon, ebből jó ha 500 ezernek így van a kutyája betanítva.

2011. aug. 29. 18:58
 65/74 anonim ***** válasza:
90%

Jó jó de olyan nincs hogy nem lehet megtanitani és heti 3 óra nagyon kevés de egyik kutya sem egy forma, nem tudtad megnevelni oké de lehet hogy az volt a hiba hogy nem eléggé akartad minden kutyának megvan a saját "kulcsa" amivel nevelni lehet pl: egyiket kajával a másikat a kedvenc játékával a harmadikat meg megint máskép én ismerősöm se jött rá egy ideig de a kutyáján volt egy olyan pont a bordájánál hogy ha hozzá ért rögtön ráfigyelt a gazdira vannak nehezebb esetek van aki rászokott csapni a kutyája fenekére finoman de határozottan ismétlem FINOMAN de határozottan eréjesebben beszél vele láttam már olyat is hogy valaki ugy törtebe a kutyáját ugy mutatta meg hogy ő a falkavezér hogy beleharapott mármint a gazdi a kutyájába rögtön oda figyelt rá a kutya van aki fütyülneki síppal sipol a kutyának ugye értde miről beszélek???? És ez nem hülyeség persze lehet rajta röhögni de nekem bármilyen kutya esetében bevállik akkor is nagyon jól lehet valamelyik kutyát képezni ha úgy kifárasztod hogy járni sem tud.

Enyém pl ez az eset futtatom de legtöbször mikor leveszem róla a porázt akkor kihajtsa magából a lelkét is utána fogok egy rongyott azt án azonlóg egy párpercet és kenyérre lehet kenni és ez nem KÍNZÁS még miellőtt valaki irná mert a kutya hozza ide a rongyot és nem én akasztom rá mielőtt valamelyik hasonlokat találna ki!!! És utánna lehet kontrolálni erről beszélek de persze lehet rajta röhögni nevetgélni lefitymálni nekem ez 100%-os

Üdv a 6 oldal 2 válaszolója

2011. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
90%
Tudod akire azt mondtad hogy eszméletlenül buta és értelmetlen ember aki csak lehetséges hogy tréfából írtneked ;)
2011. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de én nem fenyegettem senkit, és azt sem mondtam senkire, hogy fogyatékos. Keversz egy másik válaszolóval.

És az sem mellékes, hogy én sem innen indultam, hanem a béka segge alól. Csak meg van bennem az alázat a kutya iránt, az igény a tanulásra, a nyitottság az új módszerek kipróbálására, és a tudatosság ami segít átlendülni a problémákon és kihívásként megélni azokat.

És szerintem a kutyámnak nagyon is jó dolga van, hiszen bárhol bármit csinálhat, póráz nélkül él nagyrészt, tudja mik azok a határok, amiket nem léphet át, azokon kívül pedig annyit játszik, bandázik, rohangál, amennyit akar. Bárhova magammal tudom vinni, és bárhol büszke lehetek arra, hogy mennyire jól viselkedik. És ez nekem megéri a befektett munkát, ami nem heti 3 óra.

2011. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%
Honnan vetted hogy neked írtam?
2011. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
100%
13:41 -nek írtam
2011. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
100%
meg 17:02 nek
2011. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!