Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esély arra hogy...

Mennyi az esély arra hogy találok gazdit skót juhász keverék kölyköknek?

Figyelt kérdés
Skót juhászom 6 hetes vemhes. Most vettem észre pár napja, mert a nagy szőrtől nem láttam hogy nő a hasa vagy a cicijei. Ivartalaníttatni nem lehet, mert kiállítási kutya, a vetéltetéshez már késő van az orvos azt mondta. Van esély rá hogy találok 8-10 keverék kölyönek jó gazdit? Nem tudom az apa milyen fajta.
2009. ápr. 20. 13:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok már a kérdezőt! Ami történt megtörtént,nem egy zugtenyésztőről beszélünk,akinek több tucat kutyája van,és aki ilyen esetben agyoncsapná a kölyköket,hanem egy gazdiról,aki egyszer véletlenűl nem figyelt,de most felelősségteljesen már azon gondolkodik,hogy szerezzen gazdikat a kicsiknek. Nekem is szuka kutyáim vannak,és csak akkor vannak kint a kertben mikor mi is kint vagyunk. Mikor még anno tüzeltek,egyszer hátravittem a leveleket,és mire jöttem előrre a szomszéd kan kutyája már át is mászta a 2 méter magas kerítést,szerencsére meg tudtam fogni még mielött baj lett volna. Én azt mondom,hogy már most el kell kezdeni hírdetni őket és beleírni,hogy csak felelősségteljes gazdik jelentkezzenek. Tegyél ki hírdetést a környező állatorvosokhoz és állateledelesekhez,meg boltba ahol engedik. Szerintem minden kutya szép:)
2009. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető hogy ilyenkor minden ilyen elhangzik...és mivel jól tűrte mindenki számára világos lehet most már hogy tényleg van benne felelősség, csak ez most becsúszott.


Ettől ez még nem jó, és ennek hangot is kell adni, mert nem csak neki szól ez hanem mindenkinek aki olvassa!

2009. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, hogy minden véleménynek el kell hangoznia. El kell hangoznia annak is, hogy rettenetes ma Magyarországon a hajdani gazdis kutyás helyzete is. Az itt kérdezők és válaszolók kis része járhatott életében akár csak egyszeri is menhelyen, pláne gyepmesteri telepen. Mindenkinek nagyon fontos tudnia, hogy pillanatnyilag a gyepmesteri telepeken és menhelyeken már nagyobb részben vannak gazdáik által leadott kutyák. Nem mi fogjuk kutyáinkat ilyen helyzetbe juttatni természetesen, de más tetteiért nem vállalhatunk felelősséget. Rettenetes látni, ahogy a hajdani gazdis kutyák bánatukban elpusztulnak a menhelyen, autóból kidobva, majd elgázolva meghalnak az út mentén vagy a gyepmesteri telepen helyhiány miatt elaltatják őket. Ez is csak egy vélemény.
2009. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, így van, minden vélemény elhangzik, és ez nagyon fontos azok számára is, akik majd elolvassák. Erre vonatkozóan nem is teszek hozzá semmit, mert mindent elmondtak már előttem.


Arról viszont közvetlen tapasztalattal tudok szolgálni, hogy mire képes egy kan kutya, ha megérzi a szuka szagát. Testvéremék kan németjuhásza ilyenkor kiugrik a 2 m-es kennel tetején, azon a ponton, ahol átmegy a szomszédunk udvarára, 3,5 m magasan van a kerítés teteje. Valószínűleg nekirugaszkodik és felszalad az oldalán, de tény, hogy átmegy rajta. A szomszédtól ki az útra, majd a szuka kerítésén ugyanígy átmegy. Szintén baromi magas kert, 2,5 m magasan látszottak a sáros mancsnyomok. Az udvaron a szuka zárt kennelben volt, annak nemes egyszerűséggel feltépte a dróthálóját, és nagy boldogan bement a szukához.


Mindezt csak azért írom, hogy ha nem akarod ivartalanítani, tüzelés időszakára tényleg a teljes elzárás lesz a megoldás, mert az minden képzeletet felülmúl, amire ilyenkor a kanok képesek. 2 m-es kert nem akadály számukra, pusztán annyit tesz, hogy szelektálja a kutyaudvarlókat, hiszen kicsi nehezebben jut át rajta. Így nagy valószínűséggel egy nagytestű kutya lesz az apuka.

2009. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!