Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » CSAK az NEM SZERETI a kutyákat...

CSAK az NEM SZERETI a kutyákat, akinek soha nem is volt?

Figyelt kérdés

Eddig még senkit nem hallottam csak azokat úgy beszélni, hogy: "rühes dögök, mi a jó bennük? Utálom őket, bolhásak, semmire se jók, ugatnak, idegesítőek..."

Akinek még sosem volt kutyája, se gyerek korában, se felnőttnek, soha nem volt kutyával élménye, tapasztalata.

Akinek volt kiskorában, annak most is van, és szereti is.

Ezek szerint csak az utálja a kutyákat, akinek sosem volt?


2011. szept. 9. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos függ a neveléstől. Kislányom imádja az állatokat. 3 kutyánk van 1 kistestű és 2 közepes. Nem fél tőlük. Anyósom viszont, ha náluk vagyunk és kint vannak az udvaron, akkor állandóan, azt mondogatja, hogy ne menj oda megharap, bántani fog, ezen vitatkoznak állandóan a párommal, mert párom azt szeretné, hogy ne féljen az állatoktól (én is), az anyja szerint viszont jó, ha fél tőlük. Nem értem, miért? Na azt már elérte, hogy ha az ő kutyájuk vmit megugat az utcán, mi bent vagyunk a házban, akkor a lányom elkezd sírni. Ők nem szeretik az állatokat, nem is volt nekik gyerekkorukban. Unoka öcsémnek viszont nem volt gyereknek, de szereti őket és alig várta, hogy vehessen egy kutyát magának.
2011. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%
Aki nem szereti a kutyákat leginkább magába kellene hogy nézzen... a kutyabolondok megutáltatták az egyik válaszadóval a kutyát?! Szánalmas! SOSE SZERETTE!!!
2011. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem csak az nem szereti a kutyákat, akinek nem volt soha, de tény, hogy akinek nem volt soha, jobban eléldegél nélkülük és nem olyan kutyabolond. Nem próbálta ki, így nem tudja mit veszít. És mivel nem tapasztalt kutyatartó, sok ostobaságot is mondd az ilyen ember. De nem érdemes vele foglalkozni. Általában meggyőzhetetlen. :-)



Aki azt írta az első oldalon, hogy kutyabolondok megutaáltatták vele a kutyákat:

Nagyon kis lüke lehetsz, ha pár idi*óta ember miatt a kutyákat utálod. De ez a te szegénységi bizonyítványod....


Első oldalon színtén egy válaszoló, aki szerint a kutya talpnyaló, rabszolga:


Ha szerinted a feltétlen hűség és a gazda iránti mélységes tisztelet "talpnyalóság", akkor fogadok, hogy a kutyákhoz abszolút nem értesz, de az életemet tenném rá, hogy az a fajta macskatartó vagy, aki az élete utolsó lehelletével is küzd, hogy meggyőzhesse az embereket, a macska jobb, mint a kutya. Pedig a kettő annyira különböző, hogy kár is összehasonlítani. :-)

2011. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Na, lassan jön a kutya-macska ellentét. egyébként én megértem azt a válaszolót, akivel a kutyatartást megutáltatták a kutyabolondok. Egyszerűen vannak ilyen elmebetegek. Főleg a kis ölebes nénikék. Aztán mikor elpletykálják a 8. szomszédnak is a hülyeségüket hogy de trehány, minek ennek kutya, hiszen úgyis csak egyedül hagyja stb. akkor azért kicsit megunja az ember hogy ezen cseverésznek és fikázzák. Gondolom ha nem ott laknának, ahol, akkor lenne kutyájuk. Egyébként biztos van benne valami, hogy akinek volt, az felnőttként is szeretne, akinek nem, az pedig nem biztos. Ismerek olyat, akinek volt gyerekkorában kutyája, szerette is, de most már nem tartana. (Mert inkább tart helyette macskát, teknőst stb). De fordítva is vannak ilyenek. Akinek pedig a szülei félnek a kutyáktól, azokba sajnos lehet hogy ugyan ez "belenevelődik". Nem egy ilyet lehet látni manapság. Amúgy az idősebbeknél a kutya még mást jelentett, nem játszópajtást. Több volt a kutyákban pl a galandféreg és az egyéb betegség is, szóval nekik sokszor nem fér össze, ha a gyerek sokat lóg a kutyán vagy a kutya a lakásban, ágyban, konyhában van stb. Meg most már sokan úgy érzik, idősek hozzá, nem tudnák már sétáltatni, felborítaná őket, nem lenne nekik kaja stb. (régen nem vettek nekik tápot meg zsannamannát) Összetett dolog ez szerintem.
2011. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
én sajnálom azokat az embereket,akik utálják a kutyákat,vagy sose tartottak.nem tudják miből maradnak ki..lelki szegények lesznek egy életen át.a kutya az egyetlen állat,amihez az ember lelkileg is közel tudott kerülni.leírhatatlanul csodálatos érzés egy másik nem emberi élőlénnyel kommunikálni csak 1-1 pillantással,és az a rengeteg őszinte szeretet amit adnak...
2011. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A nevelés sokat dob a latba, de a természetünkön múlik, hogy milyen irányba változunk. Gyermek koromban rengeteg állatkínzást láttam otthon...rövid láncra kötött kutyák, a bálamadzag a nyakba nőve, verés...stb. Ahogy növögettem, egyre jobban sajnáltam őket, és szembe szegültem a szüleimmel, ma már én magam is állatvédő vagyok, és ebben nagy szerepet játszottak a gyermekkoromban átélt borzalmak. Végül én változtattam meg a szüleim hozzáállását. Nem mondom, hogy minta kutya tartók lettek, de legalább nem kínozzák őket.
2011. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
azért ez nem teljesen igaz. nekem amíg nem volt kutyám, addig is imádtam őket. de szerintem minden azon alapul hogy a szülők hogy állnak hozzá. engem a szüleim kiskoromban mindig odaengedtek a kutyákhoz, nem volt az hogy jajaj, vigyázz ott egy kutya, oda ne menj biztos bolhás, harapós..ez szerintem rengeteget számít.
2011. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem felnőttként volt annyi rossz élményem a kutyatartással kapcsolatban, hogy mikor a kutya elpusztult, kifejezetten megkönnyebbültem, és nem is akarok kutyát soha többé.

Falun nevelkedtem, mindig volt kutyánk, mikor kertesházba költöztünk, be is szereztünk egyet, menhely elől mentettük, családtól hoztuk.

Van pár kutyabolond nő az utcában, meg a környéken, és egyszerűen megutáltatták velem az egészet. Szerintük annak nem való állat, aki nem azzal foglalkozik egész nap (mivel ők nem dolgoznak, én meg igen), üssem agyon a gyereket, mert játék közben rálépett véletlen a lábára, miért nem 20 ezres tápot kap, és egyébként kutyának a lakásban a helye, meg vigyem be dolgozni, ne legyen egyedül. Ez naponta hallottam, és folyamatosan úgy állítottak be, mint valami állatkínzó vadállatot.

Ahogy ezek mellett az emberekről, pláne a gyerekekről tudtak beszélni, azzal elintézték, hogy eleve ne tartsam normálisnak azt az embert, aki kutyát tart családtagnak.


Ennyit röviden.

Soha nem kell kutya, felőlem halomra lőhetik őket a sintértelepen, le..om. Mindezt hála a kutyabolondoknak.

Vicces, nem?



Szerintem te nem a kutyákat, hanem azokat a kutyabolond ismerőseidet utáltad meg. Nincs igazam? Amúgy ezt csak akkor tudod meg, ha ők nem szólnak majd bele, és te végre egy normális kapcsolatot tudsz kialakítani a kutyáddal, tehát kutya-gazdi kapcsolatot, és nem kutya-kutyabolond vénasszony kapcsolatot.

2011. szept. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én szeretem a kutyákat is, és a macskákat is.

A gyerekek akarva akaratlanul is eltanulnak nagyon sok mindent a szüleiktől. Akinek nem olyan környezetben nevelkedett, ahol kutyát tartanak, az nagyobb valószínűséggel nem is fog ugrálni a kutyákért.

2011. szept. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!