Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja a legtöbb ember...

Miért akarja a legtöbb ember rossz kutyának beállítani a rottweiler-t?

Figyelt kérdés
Nekünk két rotink van(apa-fia, de ez most lényegtelen). Szinte mindehol azt olvasni, h a roti ilyen agresszív ilyen rossz, olyan rossz kutya. Jó, én elfogult vagyok, mert őket nagyon szeretem. Meg azokat is megértem akiket megtámadott, vagy éppen a kutyájukat megtámada egy roti. DE miért a legtöbb ember aki még 1-gyel sem találkozott olyanokat ír/beszél: a rotik ölik meg a legtöbb gyereket, nem szereti a gyerekeket stb. Minden a neveltetéstől függ, nem? És azon is elgondolkozom, h a németjuhászt miért a jó kutyának állítják be? Mind a kettő házörző, illetve rendőrkutyának használják. Szinte minden thriller-krimi-horror-ban roti a bűnözök kutyája.Bocsi, de ki kellett adnom magamból. ÉS CSAK NORMÁLIS VÁLASZOKAT!
2011. szept. 14. 09:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A rotival semmi baj sincs :-) Csak sajnos csomó gazdi van aki nem tudja kezelni ezt a fahtát. Nálunk a szomszédban lakik egy ember aki mindig póráz nélkül viszi a rotiját. Ahogy a közelükbe érek, de nem csak én hanem bárki azonnal támad a kutya. Alig bírja elkapni. Hihetetlen agresszív a kutya... De ez csak és kizárólag a gazdi hibája:-)
2011. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
A szomszédomban van egy Rotweiler. Mivel engem minden nap lát mindig megsimagatom üdvözöl egyáltalán nem agresszív. De ha valami idegen jön egyből ugat. De az én 2 kutyámmal is remekül elvan.
2011. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
Én nem félek tőlük és nem utálom őket. De támadta már meg roti a kutyámat és olyan érzéketlen kutyát még nem láttam. Az egyetlen célja a ("kérdezés" nélküli) gyilkolás volt. Rosszul volt nevelve vagy genetika... Viszont találkoztam már elég sok rosszul nevelt, szaporított kutyával de egyik sem akart (így) gyilkolni. Igenis tudomásul kell venni hogy az ilyen fajtákkal jobban kell vigyázni, hajlamosabbak veszélyes viselkedésre. Mi evvel a probléma? A buta emberek mindenre mondanak valami csúnyát, ugyanúgy szídják a kiskutyákat, nagykutyákat stb.
2011. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

:)) köszönöm a válaszokat :D

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 11:33

Maximálisan egyetértek. Csak a tacskós résznél néztem egyet :D Ugyanis volt tacskónk, aki szinte velem nőtt fel, és nagyon közel állt a szívemhez, sajnos meghalt 1-2 éve :( De amúgy maximálisan egyetértek és nem nézlek hülyének. :D

KÁJ-os gazda remélem sikerülni fog ;)

2011. szept. 16. 18:03
 15/16 anonim ***** válasza:
Én minden kutyát imádok,kicsit,nagyot mindenféle szőrűt,fajtájút.A rotiktól viszont mindig tartottam,nekem olyan furi sötét ijesztő szemük van.Attól még őket is szeretem,de akkor sem olyanok mint a többi...nem tudom miért.Pedig gyönyörű fajta,és a lányom odavan értük.Szinte biztos,hogy rotija lesz ha felnő...és az már nincs messze mert 17 éves.
2012. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
azért mert sokan örjöngő agresszív dögnek nevelik őket. pedig ez a fajta igenis gyerek kedvelő,de hát ha ilyennek nevelik őket elveszik ez a tulajdonság.
2013. dec. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!