Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel büntessem az agresszív...

Mivel büntessem az agresszív kutyám? (veréssel NE gyertek! )

Figyelt kérdés

A nyáron önkéntes voltam egy állatmenhelyen és volt ott egy agresszív kutya, akit el akartak altatni. Meggyőztem őket, hogy ne, majd én hazaviszem. Anyuval is megbeszéltem, otthon nem volt semmilyen állatom. Azonban egyik hétvégén átjöttek unokatesómék. Ilyenkorra még nem mutatott semmi agressziót a kutya. Elkezdetem játszani az unokatesómmal, twistereztünk, és a kutyám egyszer csak megharapta a lábam. Nem fájt nagyon, felálltam és amit a Seasor Milan c. műsorban láttam, ugyanazt alkalmaztam. A földre kényszerítettem a kutyát, majd miután megnyugodott kivittem a kennelbe és bezártam. Azt akarom kérdezni, hogy jó ez a stratégia? Nem fogom lealtatni, tudom, hogy meg lehet nevelni!


A nevelésig beszereztem egy szájkosarat is.


Szóval, ha harap akkor mit csináljak vele?


2011. szept. 14. 17:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

verni nem fogom abból szerintem nem ért. nem fogom hajigálni, egy természetfilmben sem láttam, hogy az alfa farkas felkapta volna, és arrébb hajította volna a társát. meg ha fájdalmat okoznék neki lehet hogy az lenne, hogy még jobban nekem ugrana, neki állok verekedni a kutyámmal, meg sem tudom úgy ragadni, hogy ne tudjon belém kapni, míg ha leszorítom, nem tud belém kapni.


nem értek egyet.

2011. szept. 14. 18:14
 12/26 anonim ***** válasza:
27%

és vajon olyat láttál már, hogy pl egy anyaállat a kölykét a hátánál a bőrnél fogja meg szájjal? Ha valamit rosszul csinál, így viszi arrébb. Nos dereng?

Amúgy én nem mondtam, hogy verd, de én ezt tenném. Nekem is jár egy kis szórakozás :)

2011. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
igen olyat láttam már. de az TELJESEN MÁS. ne keverd össze a kettőt!
2011. szept. 14. 18:20
 14/26 A kérdező kommentje:
az ucsó mondatod, hogy szórakozás azt te a verésre érted? mert akkor egy kegyetlen ember lehetsz.
2011. szept. 14. 18:21
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Miután megnyugodott ne vidd be a kennelbe, mert úgy fogja érezni, hogy megnyugodni rossz. Ahogy harap, rögtön vidd el.
2011. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
35%
szerintem meg nem is annyira más. A kutya ebből érti, hogy sokkal erősebb vagy nála. De ez csak az én véleményem. Nem kell megfogadnod. Ja és én még valamit csináltam, amikor a kutyáim vadultak, vagy túl durvák voltak: földre kényszerítettem és a nyakánál fogva leszorítottam. Az állatok egymás között is nyakra támadnak. Ez közöttük szintén az erőfölény jele. De ezt se fogadd meg, mert nehogy megsértődjön rád a kutya.
2011. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

bocs, hogy PONT EZT írtam le az előbb, hogy ezt csinálom! de látom hogy csak engem akarsz felhúzni, szóval pont lesza*om, nem értem miért kell írni, ha csak kötekedni akarsz!


firehorse. -nak köszönöm, ezt megfogadom!

2011. szept. 14. 18:24
 18/26 anonim ***** válasza:
17%
Nem azért de ha egy kutya egyszer megharapott egy embert akkor az máskor is megfog.Az ilyen kutyákat mindig elaltatják.Én bízom benne hogy a te kutyád nem kerül erre a sorsra.
2011. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is igaza van itt, az egyik hozzászólónak!! Nekem egyszer morgott meg a kuvaszom, abban a pillanatban lenyomtam a nyakánál fogva a földre egy 3-4 percre. Azóta elég csak csúnyán ránéznem, ha olyat csinál...Ez nem verés!! Ez a falkában az erőviszony kimutatása. A falkavezér is így cselekszik.
2011. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Ha neked tetszik az ő elektromos nyakörvvel való sokkolós, állatkínzós stílusa, akkor csak nyugodtan kövesd. De nekem sokkal inkább bejön a Sprektrumról Viktória módszere (Póráz két végén): rávezeti a jóra a kutyát, majd mikor megteszi jutalmazza valami finomsággal. [link]

A netről is ingyen letölthetők a részek, és tényleg sokat lehet belőle tanulni alap nevelési kérdésekben is.

Amúgy mennyit foglalkozol naponta a kutyával? Kellően le van fárasztva? Az ivartalaníttatás is sokat segít amellett, hogy megmutatod neki ki a falkavezér. Ennek hogyan-járól itt a gyakorin és alapból a neten is sokat olvashatsz, meg persze könyvek is vannak.

2011. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!