Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel büntessem az agresszív...

Mivel büntessem az agresszív kutyám? (veréssel NE gyertek! )

Figyelt kérdés

A nyáron önkéntes voltam egy állatmenhelyen és volt ott egy agresszív kutya, akit el akartak altatni. Meggyőztem őket, hogy ne, majd én hazaviszem. Anyuval is megbeszéltem, otthon nem volt semmilyen állatom. Azonban egyik hétvégén átjöttek unokatesómék. Ilyenkorra még nem mutatott semmi agressziót a kutya. Elkezdetem játszani az unokatesómmal, twistereztünk, és a kutyám egyszer csak megharapta a lábam. Nem fájt nagyon, felálltam és amit a Seasor Milan c. műsorban láttam, ugyanazt alkalmaztam. A földre kényszerítettem a kutyát, majd miután megnyugodott kivittem a kennelbe és bezártam. Azt akarom kérdezni, hogy jó ez a stratégia? Nem fogom lealtatni, tudom, hogy meg lehet nevelni!


A nevelésig beszereztem egy szájkosarat is.


Szóval, ha harap akkor mit csináljak vele?


2011. szept. 14. 17:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Ja még annyit, hogy a kutyasuli tényleg jó ötlet. Nem kell egyedül megküzdened az agresszióról való lenevelésről. Sok olyan kutyát visznek oda, akiknek ilyen vagy hasonló problémájuk van. Vidd szájkosárban, mond el a problémát és biztosan szívesen fognak neked segíteni, hisz ez a munkájuk, ás életük.

2011. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
köszi azt is ismerem. és HONNAN veszitek, hogy állatkínzós? nem kínzom a kutyát mert h leszorítom a földre és szájkosarat teszek rá... hagyjatok már..
2011. szept. 14. 18:43
 23/26 anonim válasza:
csinálj ugy mint ha megsértődnél és ha kicsit javul akk az orrodat tedd at övéhez és a homlokodat hajtsd a homlokodat a övére és nézz alaposan a aszemébe nekem is ez segitett mert kétszer is megharapott de nem nagyon:)
2011. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

hát szerintem nemannyira a kutyával volt a gond...

azt írod, twistereztetek!


felteszem, négykézlábra voltál ereszkedve...

innentől világos az ok, miért harapott meg.


mi mutatja még, hogy agresszív?


szerintem elég, amit csináltál, hogy a földre kényszeríted...

így, hogy nem ismerjük a kutyát, nem látjuk a helyzeteket, nem lehet megfelelő tanácsot adni.


van olyan kutya, akit nem elég földre szorítani, a földhöz kell vágni és addig fojtogatni, amíg elájul.

nem vicc, állatorvos tanácsolta ezt altatás helyett egy barátomnak.


de a te kutyádnál szerintem messze nem ennyire durva a dolog.

ha egy régimódibb kutyasuliba viszed, ott egyszerűen ráraknak egy fojtót vagy szögeset...


(az én egy kutyámra is fojtót ajánlottak, és nála bevált...

egy másik kutyám viszont hiába nagyobb, olyan törékeny a lelke, hogy nincs az az isten, hogy fojtót tegyek rá...)


szerintem vidd el egy kutyasuliba, ott könnyebben tudnak segíteni, mint mi így a sötétben tapogatózva...

2011. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Valóban MEGHARAPOTT a kutyád? Vagy csak elkapta a lábadat mozgás közben. Mert azért a kettő között nagy különbség van.

Mióta van nálad a kutya?

2011. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egy ilyen "harapástól" nem kell betojni. Legközelebb mutasd ki te is a fogad fehérjét, és ordítsd le a fejét, abban a minutumban, gyorsan, határozottan, ha látod mire készül. Nyomatékosíthatod, egy földhöz vágott kavicsospalackkal. Sztem csak a játék heve kapta el. Cesar Milan aról ír, hogy mindig az ember legyen a falkavezér.
2011. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!