Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás lehet a kutyusom a...

Emy1991 kérdése:

Allergiás lehet a kutyusom a kutyaparfümre?

Figyelt kérdés
Vettem neki hery parfümöt és miután ráfújom dörgölődik neki mindennek. Most már menekül előlem, ha csak a kezemben van a parfüm. Próbáltam,h megszagoltatom vele,h ne érje váratlanul,mikor ráfújom, de nem segít. A kozmetikusa is ezt használta és akkor nem csinálta ezt. Akkor mit használjak,h ne legyen büdi a kutyusom?
2011. szept. 19. 13:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
Azért elég fura, hogy mindannyian ugyanazt írtuk, más és más csomagolásban. Ja, hogy neked nem tetszik? Attól még talán érdemes elgondolkozni, hátha mégis van benne valami...
2011. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

mivel eteted? a rossz táplálástól is lehet büdös a kutya.

általában azért nincs feltűnő szgauk, tehát szerintem is nézesd meg dokival, mert lehet h bőrgomba vagy vmi ami neki még kellemetlenebb ha vegyszerrel(parfüm) lefújod.

ha látod h rossz neki akkor ne fújkodd.

2011. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Palm... :))))))))
2011. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem allergiás rá, ennek ahhoz semmi köze, neki kellemetlen a parfüm szaga, zavarja őt, hogy telefújkálod idegen szagokkal. Tudja jól mi következik, ha meglátja az üveget a kezedben, próbálja elkerülni, hogy ráfújd. Minden kutyának van egy alap "szaga", amit el kell fogadni, csak kínzod ezzel a parfümmel. De ha tényleg konkrétan büdös, akkor meg lehet beteg is.
2011. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Anetalia ***** válasza:

Nem értem minek kell be parfümözni .

Tiszta hülyeség.

Ne parfümözd tovább.

2011. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Anetalia ***** válasza:
Mert akor rosszab lesz .
2011. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én tudom miért büdös. Ez nem egyedi probléma. Egy ismerősömnek is van Yorkshire terrierje, és ő is büdös. A válasz egyszerű: Nagyon közel vannak a talajhoz, ezért a felmosott padlónak a domestos szagát, lábszagot, a szőrükbe ragadt kaja és annak rohadó szagát mind magukon hordozzák. Ez mind hozzájárul ahhoz, hogy a kutya büdös legyen. ://
2011. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Amúgy, a dörgölőzés természetes. Az én kutyám is fürdetés után odamegy a bútorokhoz, szőnyegekhez, az ő pokrócához, és veszettűl dörgölőzik hozzá. Ez azért van, mert fürdetés után kimosod belőle a szagokat. Ez neki nem nagyon tetszik, ezért amint lehetősége van ismét beteríti magát az ismerős illatokkal. Egyébként: Etetés után nedves törlőkendővel törölgesd ki a kajamaradékot a pofijáról, szőréről. Séta után szintúgy nedves törlőkendővel vagy száraz samponnal, töröld át a lábait-hasát, ha kell a hátát vagy az egész testét is. Télen legyen rajta egy kis ruha (nem a divat miatt, hanem mert meg tud fázni), és mikor hazaértél szárítsd meg a szőrét ott ahol ráolvadt a hó, mert az ázott kutyaszag se túl kellemes. A padló felmosáshoz, domestos helyett próbálj valami szagtalan vagy kellemes illatú (p. virág illatú ajax felmosófolyadék) dolgot tenni a vízbe. A lábszagra nem tudok megoldást. A cipőket rakjátok el előle, a zoknikat ne hagyjátok szanaszét, legyen egy szennyestartóban ami szintén egy kutyamentes helyen legyen. De ha szakértőt akarsz hallani, ajánlok felkeresni egy kozmetikust. A héry termékek közt egyébként találsz szárazsampont, kollagén alapú lemosó folyadékot, és törlőkendőt is (ezek közül vannak kifejezetten érzékeny bőrre és kölyöknek valók is). A márkával amúgy nincs baj, csak sikerült a legértelmetlenebb terméküket megvenned. A többi dolog viszont nagyon jó. Mi is, és az kozmetikusunk is ezeket használja (meg a Biogance-t).
2011. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a kérdezőnek lehetett volna normálisabb stílusban is válaszolni!!!Mellesleg mint írta yorkie ez a tipikus zsebkutya ami igenis ápolást igényel és inkább parfümözném én is mint mossam a fogát mint más gyökerek -.-" amúgy én is gondolkozta ezen a parfümön neked meddig marad olyan illatú a kutyusod ha sikerül befújni??? a sztem nem allergiás csak tényleg nem csípheti mert ha allergia lenne inkább vakarózna meg prüszkölne tőle rögtön enyém 3és fél hónapos sitzu de irdatlan hosszú szőrrel és bizony enyém is 1 hét után nem kutyaszagú hanem büdös!!! száraz sampon ideiglenes ideig jó de nem valami tartós ..:S én azzal próbálkoztam szerintem próbáld ki ,hogyha legközelebb elvégzed a parfümözését akkor adsz neki utána jutalomfalatot én pl így szoktattam a fésüléshez amit nem nagyon szeretett de 3 nap múlva valósággal ő vágódott el h essünk túl rajta és jöjjön a jutalom....:D
2011. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a NORMÁLIS válaszokat és tanácsokat!!!! :D


Fürdés után tudom,h mindig dörgölőzik. A kozmetikusa is ezt a parfümöt fújta rá és nem csinálta ezt.Nem hinném, hogy a szagoktól büdi Molly. A kozmetikus azt mondta, hogy be van gyulladva a füle. Olyan barnás trutyis. Használunk rá cseppet. Lehet, hogy attól büdös?! Mert csak a feje ami annyira gázos.


Utolsó válaszoló: Nagyon rendes volt tőled, hogy megvédtél :D Köszönöm.Nagyon jó a parfüm illata. Még az emberi parfümnek is elmegy. Jött hozzánk 1 ismerős 3 nappal miután befújtam és ő azt mondta,hogy érzi. Szerintem jó dolog és ezzel senki nem a szagot akarja elnyomni, de ha nem lehet fürdetni hetente,akkor valamit ki kell találni. Próbáld ki, több ismerősöm használja,nekik szeretik a kutyájuk. Szerintem én is rendelek száraz sampont. Nem hülyeség. Nem teszi tönkre a bőrét?

2011. szept. 22. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!