Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás lehet a kutyusom a...

Emy1991 kérdése:

Allergiás lehet a kutyusom a kutyaparfümre?

Figyelt kérdés
Vettem neki hery parfümöt és miután ráfújom dörgölődik neki mindennek. Most már menekül előlem, ha csak a kezemben van a parfüm. Próbáltam,h megszagoltatom vele,h ne érje váratlanul,mikor ráfújom, de nem segít. A kozmetikusa is ezt használta és akkor nem csinálta ezt. Akkor mit használjak,h ne legyen büdi a kutyusom?
2011. szept. 19. 13:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szia, a második válaszoló voltam. A fülét érdemes lenne megnézetni állatorvossal, könnyen lehet, hogy attól büdös, és akkor azt kezelni kell minél hamarabb. A fogát is. Igazából sok minden lehet. Ha fürdés után egy héttel büdi, akkor lehet, hogy valami van vele. Lehet bűzmirigy gond, amit írtam, ez akármikor lehet, nem számít, hogy kicsi, lehet, hogy a torka vagy a foga gyulladt. Szerintem nézesd meg a dokival, az a legbiztosabb.


Van még egy-két ötletem. Milyen tápot adsz neki? Az én kutyám az Orijen halas tápjától borzalmas halszagú lett. Azóta halat nem ehet. :)

A másik, amire még gondoltam, hogy nem tudom, mennyire járkál kint egyedül, de még az is lehet, hogy belehempergett valami oltári büdösbe. Enyém kutya csinálta ezt egyszer régen, nem tudom mibe hempergőzött, de nem túlzok, hogy SEMMI nem vitte le róla a szagot. Ő meg persze boldogan vigyorgott a szagfelhő közepén.


Szóval sok minden lehet.

A parfümöt meg valószínű nem szereti magán, azért dörgölőzik, az is lehet, hogy csípi a bőrét. A kutyák irtó érzékeny bőrűek, vigyázni kell, mit tesz rá az ember. Én a helyedben egy darabig csak sima kecskeszappannal mosdatnám, és megnézném, mi lesz, és nem hetente, hanem csak havonta. A fülét nagyon nézd meg, nehogy ott legyen a gond. Sok szerencsét!

2011. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint. Ha meg a lába büdi, akkor nyugodtan mosd meg minden nap vízzel vagy egy kicsi kecskeszappannal, és kend be mandula- vagy olívaolajjal!
2011. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Megint az előző vagyok. Én ezeket csinálom a kutyámmal, amiket írtam, és gyakran fésülöm is, és nagyon-nagyon jó szaga van, mondták már mások is. Pedig egy nagy debella német juhász. :)

Szóval a kutya szaga elvileg jó kell hogy legyen, ha egészséges. Ami még van: egyszer műtét után büdös volt egy darabig, lehet, hogy valami gyógyszer miatt. Nem tudom nem volt-e esetleg műtve Molly.

2011. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

A doki látta, ő adta a cseppet a fülére.Szoktam fésülni, mióta a kozmetikusnál voltunk megbarátkozott vele.A lábát meg szoktam mosni sima vízben. Rengeteg kosz lejön róla. Nem hinném, hogy a foga miatt büdi. A fülére gondolok.De azt több,mint 1 hete csöppentem. Szerintem visszaviszem az orvoshoz.


De nagyon szépen köszönöm a segítséget :D

2011. szept. 22. 13:39
 25/25 anonim ***** válasza:
Szia az vagyok aki a kuya parfümön gondolkozik és száraz samponos :D Nincs mit szerinte aki ide ír kérdést ki az nem azért mert ártani akar a kutyusának hanem az ellenkezője az más ,hogy néha a hajam égnek áll egy néhány fogkefés figurától de ez a legkevesebb :D... legalább próbálkozik amúgy a kutyusomnak az egyik "haverpajtását" is Mollynak hívják gyönyörű fényes szőrű fekete spániel *.*
2011. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!