Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, milyen fajta...

Kutyaszakértők, milyen fajta kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna már egy kutyust, és szerencsére a szüleim meg is engedték, hogy legyen egy. Azonban nem tudok a rengeteg fajta közül választani, hogy melyik is lenne a legmegfelelőbb a számomra.-->ezért: A ti segítségeteket kérem, hogy mondjatok (légyszi) olyan fajtákat, akikre a következő tulajdonságok vonatkoznak:


-30-60 cm-es a marmagassága

-max. 1 órás séta elegendő a számára

-rövid illetve középhosszú a szőre

(heti:1/2 kifésülés)

-jól idomítható legyen

-főként családi kutya legyen, esetleg még házőrző is

-ne legyen ráncos a pofija


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 19. 23:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

spániel?

jó vicc volt,nekem van 3 is,azoknál mozgékonyabb kutyát nem is láttam még :S

2011. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

ha az nj érdekel, előre szólok, hogy napi max 1 óra séta édeskevés neki.

fizikailag és szellemileg is le kell fárasztani!


tehát melegen ajánlom a kutyasulit - agility, apport, ŐV,...


és minimum 2 óra séta.


különben sok gondotok lesz vele, mert unalmában kertet ás, kukát borogat, ugat, esetleg kiszökik,...

2011. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

az egy óra sétával max egy bulldog van el, ez tény.

nekem van egy tacskópincsi keverékem, meg egy erdélyi kopó keverékem és még a10kg-os tacskó is képes több órát futni, játszani egyhuzamban.

nem bántásból de az az 1 óra minden kutyának kevés. aztén majd jön h esik az eső, meg hideg van és elmarad az az egy óra is aztén majd csodálkozunk h megszökött/megette a kerti bútorokat/kiásta a virágokat/szétszedte a cipőket stb...

2011. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

"-max. 1 órás séta elegendő a számára "

neked kedves kérdező inkább egyelőre ne legyen kutyád!

2011. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
plüss kutya
2011. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő spanim van, mindkettőt a külön kérésemre a tenyésztő választotta úgy ki, hogy ne legyenek hiperaktívak.

Nem is azok, szeretnek mozogni, ha én is, egyébként inkább bújós, csendes kanapélakók. Napi 3x pisi meg egy hosszabb kiruccanás, és bőven elég nekik.

Minden kutya más és más, ezt sem lehet általánosítani. Egy jó tenyésztő hozzáértésétől függ :)

2011. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Könyörgöm, ha már valaki segíteni akar, legalább ne húzza csőbe a kérdezőt! Basenji, mint könnyen tanítható családi kutya! Atyaég!

Igaza van annak, aki azt írta, hogy 150 féle kutyára illik. Szerintem alá is becsülte.

Most én is azt javaslom, hogy nézz körül egy menhelyen és biztosan lesz valaki, akibe beleszeretsz.

2011. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Csőbehúzás? Maximum "véletlenül", szándékosan biztos nem. :-)


A Basenji pont olyan kutya, mint amilyennek leírtam. Van szerencsém ismerni ilyen fajta kutyát annak ellenére, hogy ritka, nem is egyet. S ha van ennél kedvesebb, barátságosabb kutya... Nem mondom, hogy olyan lusta, mint egy átlagos Angol Bulldog, de nem is hiperaktív, mint a pl.: egy Magyar Vizsla, Beagle, Jack R. Terrier...stb. Tudomásom szerint napi egy óra séta bőven elég neki. Legalábbis a gazdák elmondása szerint, aztán persze lehet, hogy tévednek, s nem ismerik a saját kutyáikat...

2011. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem szükséges megvédened a basenjit, én is ismerek néhányat. Kb. annyira nevelhető mint egy macska. De ezen nem fogunk összevitatkozni, mindenki a sajátját dicséri.
2011. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs Basenjim (de szivesen tartanék egy olyan fajtát is). :-) Olyan fajtát nem is ajánlottam a kérdezőnek, mint amilyen kutyám nekem van (Agár, Vizsla). És olyan kutyafajtát alaphangon nem ajánlgatok, ami nem felel meg a kritérimuknok. És nem, nem a Basenjit védem, hanem az álláspontomat és az ismeretemet a fajtáról. :-)
2011. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!