Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy sétáltatás...

Mit tegyek, hogy sétáltatás közben ne rángasson a kutyám?

Figyelt kérdés
van egy 2 éves golden keverékem, és akárhányszor kimegyek vele sétálni nagyon rángat. én igazából kiállításra szeretném vinni, de amíg rángat, addig ez nem fog menni. mit tanácsoltok? mit tegyek? előre köszönöm!:)
2011. szept. 21. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

és am amikor nem sétáltatod stb tehát otthon vagy vele akkor szót fogad, tudsz neki parancsolni? mert nem akarok megbántani senkit, de ha előszőr nem készíted fel, alapozás nálkül viszed ki, nem fog sehol úgy viselkedni ahogy szeretnéd!

nézzétek meg a Csodálatos kutyadokit, szerintem hasznos, sok benne levő dologgal egyetértek, nem feltétlen a kutya a hibás, lehet nemvagytok elég határozottak. v túl lágyszívűek vagytok a kutyához, osztom az észt de nem hiszem azt h vmi csoda tevő lennék v varázserőm lenne ezeket csak tapasztalatból írtam!

2011. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves 15:21!


Szögessel? Tanultad a használatát? Nem akarok senkibe sem belekötni, mert nyilván van rá esély, hogy tudod, hogy kell használni, ezért inkább felteszem a kérdést, mielőtt "beszólnék". :)

2011. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell semmiféle fojtó ill. szöges nyakorv. a köv. módon is el tudod érni hogy ne húzzon: séta közben amint a feje egy kicsit is elorebb van mint a te lábad, azonnal ránts egy nagyot a kutyán, és indulj el a másik irányba. ezt addig ismételgesd, amíg a kutya meg nem tanulja, hogy a gazdi, vagyis a falkavezér megy elöl, ő pedig csakis utána, vagyis mögötted mehet. nálam ez nagyon bevált
2011. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!