Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak...

Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

a kutyasuliban áttettek minket a nagycsoportba, mert a kájom nekitámadt egy kutyának. (ennyit látott az oktató.)

nem álltam neki okoskodni, de tisztán láttam, hogy a kutya az én másik kutyámba kötött bele, és a kájom csak megvédte a szukát, a falkatársát.

én rögtön húztam vissza az én kutyám, de még a másik kutya jött utánunk és marták egymást.

senki nem sérült meg, de a kájom utána már olyan feszült lett, hogy inkább kimentünk a karámból...


nekem egyébként mindent hagy, egy tündér, a többi kutyától megvédi a kajáját, de én a szájából is kivehetem, egy mordulást sem hallat, birkózhatunk, iszonyúan figyel, hogy ne okozzon fájdalmat, a szájában turkálhatok, pankrációzhatok vele,...:D

behívásra úgy rohan felém, mint egy tank, és gyönyörűen jön láb mellett, ül, fekszik, marad... ezek már mennek neki.


szóval soha semmilyen erőszakot nem alkalmaztam a nevelésénél, annál sokkal bizalmasabb a kapcsolatunk...


de múltkor apukám vezette a kutyasuliban, és rámordult.

(de csak azért szerintem, mert apu egyrészt marha bénán bánik vele:D, másrészt meg fáj a lába és nyilván jelezte, hogy oké, most kicsit pihenjünk... - orvosnál már voltunk, egyelőre nem kap rá semmit, valószínűleg magától meggyógyul.)


Szóval azóta szerencsétlen kutyámat fenevadként kezelik...

senki nem jöhet oda hozzá (mondjuk ez oké.) de még akkor is szétválasztatták egy másik káj kölyökkel, amikor játszottak volna... de oké, értem, ne menjen hozzá közel más kutya.


viszont fojtót rakattak rá...

amúgy szögeset tanácsoltak, de mondtam, hogy oké, beszereztem, de csak legvégső esetben akarom használni...


Szóval szerintem kicsit túllihegik a dolgot, volt már egy káj a kulijukban, akinél elszabadult a pokol, mert egy vézna, határozatlan lány nem bírt vele.

(én is lány vagyok, de szeretettel és határozottan nevelem.)



Én vagyok túl elnéző a kutyával???

Szerintem egy fájdalomból adódó morgás még nem a világ...

Emiatt nem kellene szerencsétlent fojtón rángatni, ha egyszer sima nyakörvvel is gyönyörűen, példaszerűen csinál mindent...


2011. szept. 22. 11:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem kell tőle mást elvárni mint amire született akkor minek ráncigálod iskolába? Mert valóban nem arra született hogy az iskolában parádézzon. És a többi kutyástól miért kell elvárni hogy eltűrjék? Joggal féltik a saját kutyáik, ha féltik. Ez "tisztán láttam" is úgy hangzik mintha nem is veled, hozzád közel lett volna a kutyád, mert akkor azt írtad volna, hogy a másik kutya támadott, pont. Azt sem írtad miért. Lehet hogy csak kicsit le akarták rendezni a dolgokat, de a te másik kutyád meg neki esett. Aki társaságba akarja vinni a kutyáját attól el lehet várni biznyos dolgokat. Pl hogy legyen egy tűréshatára.

Ha meg a másik kutya minden ok nélkül valóban rátámadott a kutyádra rossz szándékkal, akkor keress másik iskolát.

2011. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
84%

ha nem tudod fizikailag megfogni a kutyát, akkor vagy neveld meg rendesen, vagy ne vidd kutyaközösségbe. ok, hogy részéről jogos volt a dolog (már ha a te szemszögöd volt az objektív, mert ugye mi nem láttuk), de hogy tudott balhéba keveredni? nem azért van rajta póráz és nyakörv, hogy megfogd és visszatartsd? de ha olyan szófogadó akkor elég kéne legyen az is, hogy lefekteted.

én is lány vagyok, van egy kau kanom (nem siheder, mint a tiéd, hanem kifejlett), de nem volt még olyan, hogy pórázon össze tudott volna akadni bármilyen kutyával is. pedig a szándék általában megvan... nincs rajta fojtó, egyszerű szövet nyakörv, és nem várom meg, míg a kutya elkezd gondolkozni, hanem a viselkedését ismerve elébe megyek a dolgoknak... ha látom, hogy olyan helyzet kerekedik, ami veszélyes lehet (ő nem kimondottan tűri meg az idegen kutyákat), akkor tudatom vele, hogy még mindig én vagyok kettőnk közt a főnök, és ha nem viselkedik rendesen, akkor azt szankció követi. ha így is tovább feszíti a húrt, akkor fektetem. és slussz. fekszik és fekve marad, hiába van balhé az orra előtt.

ha meg már ekkora kutyád van, és szeret arcoskodni, akkor tanuld meg, hogy hogyan tudod kivenni egy balhéból. ez egyébként nem nyakörvön múlik, vagy tudod a módját, és van elég ráhatásod a kutyára, vagy ha nincs, és akkor tök mindegy mit teszel rá.

az meg, hogy apucira így rámorgott suli közben elég aggasztó, ott is rendezni kéne az erőviszonyokat.


amúgy a helyedben sulit váltanék. hosszú távon nem vezet sehova az, ha félnek az egyik tanítványtól. ha tud ülni, feküdni és jó a behívása akkor szvsz fölösleges még suliba járatni. ha akarsz vele esetleg BH vizsgázni, akkor azt megtanulhatja otthon is, a szocializáció pedig megvalósítható suli nélkül is. én biztos nem mennék többet olyan oktatók meg tanulók közé, akik ilyen rossz szemmel néznek a kutyámra.

2011. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

ja azt nem írtam, hogy a kutyasuliban épp közös játék volt, tehát a kutyákon marad a póráz, de elengedjük őket.

soha semmilyen baj nem volt, mondom, csak akkor, amikor az a kutya pofátlankodott a szukámmal, a kájom meg megvédte.

(amúgy először csak figyelmeztette egy morgással, de az tovább hergelte.

olyan gyorsan történt minden, hogy 10 másodperce ment a harc, mire odaértem.

én elkaptam a pórázt és hátrarántottam, jött is volna, de a másik kutya ugye gazda nélkül jött utánunk és akkor naná, hogy az enyém sem hagyja annyiban.

nem tudom jobban leírni a szitut, én hátrálok a kutyámmal, de a másik követ (közben harc van), akkor én nem tudok mit csinálni...



amúgy teljesen kézben tudom tartani, de mondom, nincs is szükség sétánál sem rángatásra, sem kiabálásra, egyszerűen ha megfeledkezik magáról, és kicsit gyorsabb/lassabb tempóra vált, akkor egy lábhoz, és máris jön.



csak a suliban amikor kérdeztem, hogy vele befejezzem-e a sulit, mondták, hogy isten ments, most kell kézben tartani, mert mekkora gondom lesz vele!...

hát semmilyen gondom nincs vele...

de lehet, hogy igazuk van, és csak most jön a kamaszkor java?... (most 6 hónapos.)


Mivel az előző szukám 2 évesen került hozzám, a kamasz korral nincs tapasztalatom.

2011. szept. 22. 14:49
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Számomra az a furcsa, hogy ez kölyökkutyáknál, az óvodában történt meg. Nem mondom, néha összeugranak az ovisok, de az általában "nagyobb a füstje, mint a lángja" dolog szokott lenni.
2011. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

ez nem ovi...:)

amikor ez történt, kb. 5 és fél hónapos volt a káj, a másik szukám pedig 1,5 éves.


a másik kutya sem kölyök, 1 éves lehet.

2011. szept. 22. 15:31
 16/43 anonim ***** válasza:
89%
a KÁJ-ok nem társasági kutyák. Nem arra lettek kitenyésztve. Én biztos nem ovodázgatnék vele. Tanulja meg az alapdolgokat, és gyakorolni vele, fejleszteni otthon is lehet. Jobban oda kell figyelni egy-egy fajta sajátosságára, és nem szabad belekényszeriteni olyan helyzetekbe, ami ellentétes a természetével.
2011. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
A KÁJ-ok nem társasági kutyák, igen. Szerintem pont ezért kell igenis sokat járni vele közösségbe (normálisba, nem olyanba, mint ez a suli), ahol lehet szocializálni a kutyát, vagy legalábbis elérni nála, hogy közömbös legyen. Kérdező: én a helyedben nem itt kérnék segítséget a sok "szakértőtől", hanem itt a valóban fajtához értőktől (regisztrálni kell): [link]
2011. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
92%

A fojtó szerintem sokkal kegyetlenebb mint a "szöges". Utálom a kifejezést is, mert szó sincs "szögekről", csak annyi, hogy egy hirtelen szorítást tudsz alkalmazni vele.

Nem váj bele a nyakba, ellenben a fojtóval, ami rendes használat mellett is nagyon megszorítja a nyakat. Kipróbáltam mindkettőt saját magamon, a szögessel semmi gond, a fojtó szerintem kegyetlen.


Szóval, én ekkora nagy testű kutyára rátenném a szögest kiképzés alatt. Persze meg kell tanulni helyesen használni, és amint látod, hogy a kiképző nagyot ránt rajtam ott hagyni a kutyasulit és vissza se nézni.

Szerintem ekkora kutyánál a fojtóval nem érsz el semmit.


Egyébként, ha ennyire jó viszonyotok van, akkor én haltit tennék a nagy buksi fejére és átsétálnék vele egy klikkeres suliba, fajtától függetlenül.

Inkább te tanítsd mint apukád, ha ennyivel jobban kezeled. Te vagy az ő falkavezére! :)


A morgás viszont szerintem nem annyira oké, az én kutyám (német juh), soha életben ne morgott senkire. Szerintem te is tudod, hogy ez hierarchia-dolog, a falkasor alján lévő nem moroghat senkire.

Ha morog, akárkire is, szerintem csináld azt, hogy azonnal lefekteted a földre és rámorogsz egyet szigorúan a szemébe nézve. Az én kutyámra (német juh) ez hat legjobban.

Ha tényleg ennyire szelíd, mint ahogy írod, akkor fektetés után kicsit csikizd is meg a hasát. Bár bevallom, soha nem láttam még ilyen szelíd kájt, szerintem azért tartsd szemmel. :))

2011. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


egyre biztosabb vagyok benne, hogy a kájommal nem kell a suliba járnunk...

csak mivel a másik két kutyámmal járok, nem szeretném, ha ez rosszul venné ki magát - de szerintem meg tudom beszélni az oktatókkal.:)


már csak azért is furcsa nekem a suli, mert az ŐV-re járást jó ötletnek tartják, de itt már annyiszor olvastam, hogy a kájt tilos ŐV-re vinni...



tudom, hogy ők a szakemberek, de szerintem a KÁJ tényleg nem az a kutya, amelyiktől szocializációt el lehet várni...

mondom más kutyákkal semmi gáz nincs, eddig nem támadt rá OK NÉLKÜL idegen kutyára (a sajátjaimra soha, még a cicákat sem bántja), de most, hogy tüzel az egyik szukám (3 hét múlva ivartalaníttatás a doki tanácsára) beszökött egy mini meg egy óriási kutya.

amint kiléptem a kertbe, és a két kutya (akikkel egyébként gond nélkül együtt szoktunk sétálni, mert a gazdáik kiengedik őket) ahogy közel jött hozzám, a kájom majdnem megölte őket.


(múlt héten 2x szóltam a nagy kutya gazdájának, hogy tartsa bent a kutyáját, szóval nem az én hibám a dolog)

szerencsére időben kinyitottam a kaput, és az "idegen" kutyák kiviharzottak.



most arra jutottam, hogy addig járok mindhárom kutyámmal, amíg októberben valami rendőrkutya kiképző találkozón nem beszélek az ottani kiképzőkkel.

Aztán annak fényében döntök a további kutyasulizásról...



mindenkinek köszönöm a válaszokat!:)

2011. szept. 22. 17:01
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom amit írtál az előbb, még egy szót hadd:

Ne, ne, ne vidd ÖV-re, ha emberek közé akarsz menni vele még az életben! Én a kutyámnak azt tanítottam meg, hogy soha, de soha, de soha nem haraphat. Soha. Semmire. Rongyra sem, csibészre sem. Pedig nem káj, csak egy nagyon tökös német juhász. Ma már szelíd mint egy csirke.

2011. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!