Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak...

Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

a kutyasuliban áttettek minket a nagycsoportba, mert a kájom nekitámadt egy kutyának. (ennyit látott az oktató.)

nem álltam neki okoskodni, de tisztán láttam, hogy a kutya az én másik kutyámba kötött bele, és a kájom csak megvédte a szukát, a falkatársát.

én rögtön húztam vissza az én kutyám, de még a másik kutya jött utánunk és marták egymást.

senki nem sérült meg, de a kájom utána már olyan feszült lett, hogy inkább kimentünk a karámból...


nekem egyébként mindent hagy, egy tündér, a többi kutyától megvédi a kajáját, de én a szájából is kivehetem, egy mordulást sem hallat, birkózhatunk, iszonyúan figyel, hogy ne okozzon fájdalmat, a szájában turkálhatok, pankrációzhatok vele,...:D

behívásra úgy rohan felém, mint egy tank, és gyönyörűen jön láb mellett, ül, fekszik, marad... ezek már mennek neki.


szóval soha semmilyen erőszakot nem alkalmaztam a nevelésénél, annál sokkal bizalmasabb a kapcsolatunk...


de múltkor apukám vezette a kutyasuliban, és rámordult.

(de csak azért szerintem, mert apu egyrészt marha bénán bánik vele:D, másrészt meg fáj a lába és nyilván jelezte, hogy oké, most kicsit pihenjünk... - orvosnál már voltunk, egyelőre nem kap rá semmit, valószínűleg magától meggyógyul.)


Szóval azóta szerencsétlen kutyámat fenevadként kezelik...

senki nem jöhet oda hozzá (mondjuk ez oké.) de még akkor is szétválasztatták egy másik káj kölyökkel, amikor játszottak volna... de oké, értem, ne menjen hozzá közel más kutya.


viszont fojtót rakattak rá...

amúgy szögeset tanácsoltak, de mondtam, hogy oké, beszereztem, de csak legvégső esetben akarom használni...


Szóval szerintem kicsit túllihegik a dolgot, volt már egy káj a kulijukban, akinél elszabadult a pokol, mert egy vézna, határozatlan lány nem bírt vele.

(én is lány vagyok, de szeretettel és határozottan nevelem.)



Én vagyok túl elnéző a kutyával???

Szerintem egy fájdalomból adódó morgás még nem a világ...

Emiatt nem kellene szerencsétlent fojtón rángatni, ha egyszer sima nyakörvvel is gyönyörűen, példaszerűen csinál mindent...


2011. szept. 22. 11:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Azért 6 hónaposan ne legyél benne annyira biztos hogy ez a kutya olyan kezes... Majd úgy pár év múlva már kijelentheted. Na haragudjon senk aki szereti a fajtát, de számomra elszomorító és elfogadhatatlan, hogy egy fél éves kutya (meg egyáltalán akármikor) már képes lenne gyilkolni... :( Vannak más kemény kutyák is, mégis képesek beilleszkedni a világba.
2011. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom milyen suliról van szó de ideges, üvöltő kiképző semmit nem ér, szakembernek meg semmi szín alatt nem nevezhető...pórázban meg miért kell hagyni játszani a kutyákat miért kösse az össze-vissza ugrálással a pórázhasználatot a kutya? szomorú, hogy mindezért még pénzt is kérnek...
2011. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

:(


hát ezek szerint jól éreztem én, hogy valami nem okés...


köszönöm a válaszokat!:)

2011. szept. 22. 21:18
 24/43 anonim ***** válasza:
Itt sokan nem vagytok tisztába az örző-védő munkával. Ennek nem az a lényege, hogy után a a kutya örjöngő fenevad legyen.
2011. szept. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!:)


akkor mégsem hülyeség ŐV-re járni vele???

én olyat is olvastam, hogy a pásztorkutya ösztönkészletét vágják agyon vele...

most akkor igaz ez, vagy mégsem?

2011. szept. 23. 07:58
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos fajtáknak (mint pl. a pásztorkutyák) nem tesz jót az ŐV munka. Őket valóban elvadítja. Nekik eleve nincs rá szükségük, mert másról szól a fajta, nem parancs szóra kell cselekednie és vágtában, a saját testi épségét nem kímélve nekiugrani az embernek majd a karján csüngeni, gyakorlásnál pedig boldogon farok csóválva elvinni a kart, miközben az ellen áll és bármit csinál.


A pásztorkutya önállóan védi a területét, a támadás közben nem szabad elfeledkeznie a védekezésről sem. A legtöbb esetben nem szabad kitartania a fogást, mert az az életébe kerülhet. Nincs szükséges gazdára, ha az nincs ott akkor is cselekednie kell. Stb-stb.


Egy a lényeg, pásztorkutyát nem szabad ŐV-re hordani, arra ott vannak az arra tökéletes munka- és sportkutyák. Azért mondom hogy sport, mert a fegyveres szerveket leszámítva, ahol jóval komolyabb kiképzést kapnak a kutyák és éles helyzetben is megcsinálják amit kell, a legtöbb úgynevezett show ŐV kutya ezt játéknak fogja fel és nem tud mit kezdeni a helyzettel, ha pl. gyakorlásnál a segéd egyszerűen eldobja a kart, vagy nem a megfelelő szögben emeli fel.


A pásztorkutyának nem szabad, hogy ez játékként való felfogás legyen, valamint a zsákmányösztönre való építés is felejtős. Ki lehet hozni a kutyából, de nem ildomos. Eleve egy halovány zsákmányösztönnel rendelkező fajtákról van szó.

2011. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy a kutyakiképzők sincsenek tisztában azzal, hogy hogyan működik egy pásztorkutya. mert nagyon más, mint egy klasszikus őv fajta. a különbségekből fakadóan pedig nem jó, ahogy csinálják, és ez gyakorta tönkre is teszi a kutyát. (igen, veszélyes lesz)

akad olyan kiképző persze, aki tudja mi fán terem a pásztorkutya, de oly kevesen vannak, hogy bőven csak szabályt erősítő kivételek.

2011. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen.. Ö-V az nem arról szól, hogy mindenkit kigyilkoljon, hanem a játékról. A zsákámnyról.

Az én németjuhászomat is leszólják suliba mert nem zsákmányos, hanem védős, civiles kutya. Ergo, ha engem megtámadnak a nyilt utcán ő cselekedni fog, nem azt lesi majd, hogy hol a kar, amire foghat.

Van sok olyan kutya a suliban, aki már nem is tudja mit kezdjen magával, hogyha a csibész kar nélkül érkezik és piszkálja. Csak ugat-ugat-ugat és keresi a kart.

Ellenbe az enyém, az kiáll, vicsorog és azt keresi hol haraphat bele a segédbe. Próbálják ronggyal zsákmányra átszoktatni, de általában a kezükre akar kapni.

És én ennek sokkal de sokkal jobban örülök. :)

Szerintem nyugodtan járhatsz Ö-Vre a kutyáddal, nem kell állandóan, csak hogy megtudd mire képes érted. :)

2011. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

most komolyan... német juhászkutyával példálózva magyarázod, hogy ázsiát igenis jó ötlet őrző-védőztetni?

hol van annak köze az ősi típusú pásztorkutyákhoz? az egy dolog, hogy civiles, de teljesen máshogy működik, mint egy pásztorkutya.


előttem jól leírták ma 07:58-kor, még annyit tennék hozzá, hogy láttam már több őv videót kauval, ázsiával, és sokszor a sírás kerülgetett, hogy bsznak el jó kutyákat.

egyik tipikus eset, mikor gazda fogja pórázon a kutyát (eleve szar a helyzet, mert gazdi passzív, míg a kutya őrjöng, ez pásztorkutyáéknál már rég nem stimmel!), jön a segéd, tartja a karját. a kutya tudja, hogy a kart megfogva nem ér el semmit (hisz megharaptatták vele előtte minden héten), de ölni akar (hisz azért zrikálják, azért dicséri apuci, hogy próbáljon kárt okozni benne), ezért befog lábra. segédünk persze csak védőkart hord, gyorsan odábblép és közben ostorral rácsap a kutya fejére. nekem meg agyamelszáll, hisz akkor csapta meg, amikor a fajtájához méltóan viselkedett!!! volt a kutyának egy ösztönileg helyes megmozdulása, és erre fejbe verte!

de még rengeteg ilyen videót lehetne felhozni példának, konklúzió, hogy amíg nem terjed el kis hazánkba a pásztorkutya szemléletű őrző-védőzés, legalább néhány suliban, addig NE vigyük őket! mert tönkre teszi a kutyát.

ezek a jószágok ösztönösen kell, hogy őrizzenek, az őrző-védő munkájukon ha már segíteni kell, az régen rossz! felmérni pedig ott van az évi ópusztaszeri találkozó, ha nem is az a legideálisabb teszt, de legalább a kutyasulis idétlen körhergeléseknél jobb!

2011. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


hát, van min elgondolkodnom...

mert én ezt már mondtam a kiképzőnek, de ezek szerint ő erről még nem is hallott...


csak ugye a többi kutyámnak meg nagyon jó a suli...

hát semmi baj, akkor a kájommal inkább nem járok...



köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!:)

2011. szept. 23. 09:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!