Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak...

Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

a kutyasuliban áttettek minket a nagycsoportba, mert a kájom nekitámadt egy kutyának. (ennyit látott az oktató.)

nem álltam neki okoskodni, de tisztán láttam, hogy a kutya az én másik kutyámba kötött bele, és a kájom csak megvédte a szukát, a falkatársát.

én rögtön húztam vissza az én kutyám, de még a másik kutya jött utánunk és marták egymást.

senki nem sérült meg, de a kájom utána már olyan feszült lett, hogy inkább kimentünk a karámból...


nekem egyébként mindent hagy, egy tündér, a többi kutyától megvédi a kajáját, de én a szájából is kivehetem, egy mordulást sem hallat, birkózhatunk, iszonyúan figyel, hogy ne okozzon fájdalmat, a szájában turkálhatok, pankrációzhatok vele,...:D

behívásra úgy rohan felém, mint egy tank, és gyönyörűen jön láb mellett, ül, fekszik, marad... ezek már mennek neki.


szóval soha semmilyen erőszakot nem alkalmaztam a nevelésénél, annál sokkal bizalmasabb a kapcsolatunk...


de múltkor apukám vezette a kutyasuliban, és rámordult.

(de csak azért szerintem, mert apu egyrészt marha bénán bánik vele:D, másrészt meg fáj a lába és nyilván jelezte, hogy oké, most kicsit pihenjünk... - orvosnál már voltunk, egyelőre nem kap rá semmit, valószínűleg magától meggyógyul.)


Szóval azóta szerencsétlen kutyámat fenevadként kezelik...

senki nem jöhet oda hozzá (mondjuk ez oké.) de még akkor is szétválasztatták egy másik káj kölyökkel, amikor játszottak volna... de oké, értem, ne menjen hozzá közel más kutya.


viszont fojtót rakattak rá...

amúgy szögeset tanácsoltak, de mondtam, hogy oké, beszereztem, de csak legvégső esetben akarom használni...


Szóval szerintem kicsit túllihegik a dolgot, volt már egy káj a kulijukban, akinél elszabadult a pokol, mert egy vézna, határozatlan lány nem bírt vele.

(én is lány vagyok, de szeretettel és határozottan nevelem.)



Én vagyok túl elnéző a kutyával???

Szerintem egy fájdalomból adódó morgás még nem a világ...

Emiatt nem kellene szerencsétlent fojtón rángatni, ha egyszer sima nyakörvvel is gyönyörűen, példaszerűen csinál mindent...


2011. szept. 22. 11:57
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"csak mert a sulisok tényleg szörnyetegként kezelik, és szerintük sok gondom lesz vele, mert most kezd majd kamaszodni... "

Nem hiszem, hogy szörnyeteg :)

Te ismered a kutyát. De vigyázz, ne légy elfogult vele, a kamaszodás tényleg kemény is lehet, és akármennyire jó fej a kutyád, attól még nem lesz belőle szalonna. :) Én a helyedben keresnék egy jobb sulit. Egyszerűen körbejárnám az összeset, ami a környéken van. Csak van valami jó. Vagy esetleg kérdezd meg a környékbeli megbízható kájosokat, hogy ők hova viszik suliba. Vagy a tenyésztőt!

2011. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

"vagy tényleg lesz egy időszak, amikor "bekattan", és ő akar lenni a főnök?"


mit értesz az alatt, hogy bekattan?

egy fiatal, kamasz egyéniség mindig keresi a helyét, próbálgatja meddig mehet el (emberek is). ez a terelőkutyámon úgy látszott meg, hogy időről időre "elfelejtett" visszajönni elsőre ha hívtam (se előtte se azóta nincs ezzel probléma), és újra kellett tanulni a behívást és az apportot (szó szerint újra kellett vele venni az egészet...), a pásztorkutya is próbálgatja a határokat, de egyéniségétől függ, hogy ezt hogy fogja tudtodra adni.

az én kaum pl. idegtépő módon hisztis lett. ha nem vele foglalkoztam éppen, akkor dobhártyaszaggató vinnyogásba kezdett... és nem a mozgatással volt baja, hanem egyszerűen rendelkezni akart velem, foglalkozzak csak egész nap ővele. még tart a késő-kamasz időszaka, időnként még most is méltatlankodik, ha másik kutyával foglalkozom, de rászólással most már kézben tartható. de nem fordult felénk soha agresszíven! pedig olyan extrém szituációkba kerültünk vele, hogy utólag el is csodálkoztam mindig, hogy erre sem reagált még egy csúnya szemvillanással sem...

előző kaum viszont időről időre újra próbálkozott, ő egészen a morgásig ment el. olyankor felfrissítettem az emlékeit, és helyreállt a rend :D de hozzátenném, hogy ezek a próbálkozások mindig úgy estek meg, hogy előtte hosszú ideig nem találkoztam vele (akár egy-két hétig is). a mostani kutyánkkal pedig minden nap együtt vagyunk, sokkal közelebbi vele a kontaktus.


szóval egy tökösebb kutya, amelyik érzi, hogy itt elér valamit ha hatalomra tör, az esetleg nehezebb eset lesz, mint egy simulékony, "borjú" jószág. de a maga módján mindkettő próbálkozik! sőt, állítom, hogy minden kutya próbálgatja ilyenkor a határait - a saját értelmezésében. akár csak a gyerekek...

2011. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen ismét a válaszokat!:)


akkor megnyugodtam, az én kutyám egy szelíd mackó a falkával szemben, nem hiszem, hogy agresszívvé válna...:)


csak ettől tartottam, mert sokan ilyesmivel riogattak...

2011. szept. 26. 18:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!