Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak...

Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

a kutyasuliban áttettek minket a nagycsoportba, mert a kájom nekitámadt egy kutyának. (ennyit látott az oktató.)

nem álltam neki okoskodni, de tisztán láttam, hogy a kutya az én másik kutyámba kötött bele, és a kájom csak megvédte a szukát, a falkatársát.

én rögtön húztam vissza az én kutyám, de még a másik kutya jött utánunk és marták egymást.

senki nem sérült meg, de a kájom utána már olyan feszült lett, hogy inkább kimentünk a karámból...


nekem egyébként mindent hagy, egy tündér, a többi kutyától megvédi a kajáját, de én a szájából is kivehetem, egy mordulást sem hallat, birkózhatunk, iszonyúan figyel, hogy ne okozzon fájdalmat, a szájában turkálhatok, pankrációzhatok vele,...:D

behívásra úgy rohan felém, mint egy tank, és gyönyörűen jön láb mellett, ül, fekszik, marad... ezek már mennek neki.


szóval soha semmilyen erőszakot nem alkalmaztam a nevelésénél, annál sokkal bizalmasabb a kapcsolatunk...


de múltkor apukám vezette a kutyasuliban, és rámordult.

(de csak azért szerintem, mert apu egyrészt marha bénán bánik vele:D, másrészt meg fáj a lába és nyilván jelezte, hogy oké, most kicsit pihenjünk... - orvosnál már voltunk, egyelőre nem kap rá semmit, valószínűleg magától meggyógyul.)


Szóval azóta szerencsétlen kutyámat fenevadként kezelik...

senki nem jöhet oda hozzá (mondjuk ez oké.) de még akkor is szétválasztatták egy másik káj kölyökkel, amikor játszottak volna... de oké, értem, ne menjen hozzá közel más kutya.


viszont fojtót rakattak rá...

amúgy szögeset tanácsoltak, de mondtam, hogy oké, beszereztem, de csak legvégső esetben akarom használni...


Szóval szerintem kicsit túllihegik a dolgot, volt már egy káj a kulijukban, akinél elszabadult a pokol, mert egy vézna, határozatlan lány nem bírt vele.

(én is lány vagyok, de szeretettel és határozottan nevelem.)



Én vagyok túl elnéző a kutyával???

Szerintem egy fájdalomból adódó morgás még nem a világ...

Emiatt nem kellene szerencsétlent fojtón rángatni, ha egyszer sima nyakörvvel is gyönyörűen, példaszerűen csinál mindent...


2011. szept. 22. 11:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!:)


akkor mégsem hülyeség ŐV-re járni vele???



Kedves kérdező:) Ebben nem tudok Neked nyilatkozni, mert nincs pásztorkutyám. A válaszom általánosságban irtam. De szerintem azokra hallgass, akik igy utolsóként nyilatkoztak. Én csak annyit tudok, hogy ezek a kutyák teljesen máshogy vannak kódolva, annyira nem kontaktkutyák. Igy gondolom mások a nevelési,ill. képzési szabályok is.

2011. szept. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

kedves utolsó :)


kiírtam a nickem, úgyhogy ha konkretizálni akarod, akkor leírhatod, hogy nekem szánod, mert így kissé kétségeim vannak. szerintem nem írtam olyat, hogy mégis jó ötlet öv-re vinni a kutyát...

alapvetően az őrző-védő foglalkozással nincsenek fenntartásaim, ha erre gondolsz, van olyan kutyám, akivel aktívan foglalkozunk is ilyen téren - de az nem pásztorkutya!

de tény, hogy kevés a JÓ segéd (akárcsak a jó állatorvos), és tény, hogy a sok rossz segéd meg tud gyártani elég sok rossz kutyát. például így, hogy ázsiát b*ziznak ronggyal meg hurkával...


lehetne a pásztorkutyákkal is ilyen téren foglalkozni, mert meg lehet fogni a dolgot erről a végéről is, hogy amelyik kutyában nem elég intenzív az ösztön, azon segítenek, de itthon nálunk talán ha egy-két olyan ember van, aki hozzá tud nyúlni JÓL a pásztorkutyákhoz... az meg, hogy akár biztonsági, akár hivatalos szolgálatra képezzék őket, itt már utópiának számít...


valami ilyesmire gondolok:

[link] 1:42től

második fele: [link] itt a kedvecnem 4:40-től, és 7:42-től

2011. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ami egy ilyen fajtának jó lehet, az a mondioring. Ez sokkal inkább az ösztönkészletre épít, a versenyeken sok a rögtönzés, ami a feladatokat illeti, és nincs az a begyakorolható séma, mint a sima IPO versenyeken. Nem vagyok szakértő ezen a téren, de szerintem azok az igazán jó kutyák, akik egy ilyen vizsgát le tudnak tenni:


[link]

2011. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Azért ne túlozttátok el, ilyen formán akkor szinte minden fajtának külön lehetne vonulni a "versenymunkakutyafajtákon" kívül valami miatt, mert hogy neki más igényei vannak.
2011. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

de mondjuk van benne valami, hogy az én kutyámat sem a párna meg a kar érdekli, azt nézi, melyik testrészét tudná elkapni a csibésznek...(majdnem el is kapta a lábát, amikor a csibész túl közel jött.)


meg én hülyén érzem magam, hogy támad valaki, és én visszafogom a kutyát...

normális helyzetben nem ez lenne az én reakcióm...

és a kutya emiatt szerintem kicsit hülyének néz engem...


a falka miért nem együtt támad??

2011. szept. 24. 11:19
 36/43 anonim ***** válasza:

dogjunk válasza:


kedves utolsó :)


a válaszom arra irányult, hogy sokan azt hiszik, az ö.v. foglalkozás abból áll, hogy küldjük az örjöngő kutyát, és fog ahol éppen ér. Általánosságban. Nem volt még soha pásztorkutyám, és nem ismerem sem a természetüket, sem azt, hogyan kell velük foglalkozni. annyit tudok róluk, amennyit könyvekben olvasok.

Tudom milyen nehéz jó segédet találni, egy pár darabon már én is túl vagyok, és ugyanigy az állatorvossal is.

Ha a válaszom félreérthető volt, ugy elnézést, senkit nem állt szándékomban sem kioktatni, sem ledegradálni.

2011. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
74%

tegnap 09:42


mondioringben nemigen vagyok képben (sajnos, mert amúgy tetszik), de szerintem ott is lényeges a fogást tartás és telipofás harapás, mint az IPO-ban (de javítsatok ki, ha nem), viszont a pásztorkutyáknál az is ösztöneik ellen való. ők fogheggyel harapnak és ki is tépik, ami a szájukban van... azt szokták mondani a pásztorkutya nem megharap, hanem széttép.

az engedelmes fázis pedig olyan szintű munkát követel, amit nem várhatunk el egy önálló gondolkozásra "programozott", kutyától. természetesen meg lehet tanítani nekik, de nem vehetik fel a versenyt a munkafajtákkal.


van egyébként külön pásztorkutyáknak való megmérettetés, pont tegnap zajlott Ópusztaszeren. egy kau nyerte az összetettet kanok közül :P

2011. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 10:00


hát igen, lehet és igazából kéne is... de legalábbis a megfelelő módon kezelni a fajtájukkal adódó tulajdonságaikat.


spániellel, vizslával, labradorral ugyanúgy kéne őrző-védőzni, mint egy verseny malival? nono...

ugyan úgy elkülönítjük őket (legalábbis normális esetben) a komolyabban haraptatott kutyáktól, mint a pásztorokat. egyszerűen nem erre valók. vagy ha mégis foglalkoznak velük, akkor az nem több zsákmányos játéknál, megfogja picit a rongyot meg a hurkát, de terhelést nem kap (legalábbis normális esetben). ugyanez pásztorkutyára "lefordítva" úgy kellene, hogy kinézzen, hogy a kutyát kikötik egy fához, vagy a saját autójukhoz és hagyják egy picit magában. fél óra múlva segéd odamegy, határozottan és megpróbál a területre behatolni. ha a kutya támad és harap, akkor ad egy fogást és izibe elmenekül. nem kell fogástartást várni tőle, nem kell a kart nekiadni (úgysem az kell neki), és végképp nem szabad azt a látszatot kelteni a kutyában, hogy a harapása nem fájt, igenis ilyenkor "el kell játszani a halált"! ja, és tudomásul kell venni, hogy a kutya megjegyezte magának a segédet, és nem a felszerelése izgatta, hanem ő maga, úgyhogy a foglalkozások során is ekképp kell vele bánnia. és ez már a pásztorkutya számára is érthető lesz...

2011. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

"meg én hülyén érzem magam, hogy támad valaki, és én visszafogom a kutyát...

normális helyzetben nem ez lenne az én reakcióm...

és a kutya emiatt szerintem kicsit hülyének néz engem...


a falka miért nem együtt támad??"


ha te is így gondolod, akkor mi a tipliért csináljátok?

mert így is van, ahogy mondod, a kutya nem érti a helyzetet, nem érti, a gazdája miért passzív, és végképp nem érti, hogy a segéd, akivel egyébként jó viszonyt ápol (gondolom) most miért akarja őt bántani.


egyébiránt én a nem-pásztorkutyáimmal is úgy állok ki őrző-védőzni, hogy hergelem saját magam is, pont hogy meglegyen ez az "együtt harcolunk" érzés mindkettőnkben.

2011. szept. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)


tehát akkor semmi katasztrófa nem történik, ha a kájommal abbahagyom a kutyasulit?


csak mert a sulisok tényleg szörnyetegként kezelik, és szerintük sok gondom lesz vele, mert most kezd majd kamaszodni...


de hát leírtam, hogy mennyire nincs gondom vele, jobb kájt nem is kívánhatnék magamnak!:)


vagy tényleg lesz egy időszak, amikor "bekattan", és ő akar lenni a főnök?...

2011. szept. 25. 09:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!