Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a Havanese kutyust újból a rendszeres fésüléshez?

Figyelt kérdés
5 éves a Bichon kutyusom, és 1 éves korától folyamatosan próbálkozunk fésülgetni a szőrét ha nem is naponta de kétnaponta, és régen még úgy ahogy hagyta, de most már abszolút oda se jön ha meglátja a keféjét a kezemben. Ha nagy nehezen sikerül, utána minimum fél napig szó szerint meg van sértődve rám, úgy néz rám mint egy gyilkosra, és a kaját se hajlandó elfogadni :D. Hogy lehetne erről a rossz szokásáról leszoktatni? Mert most már eljutottunk oda, hogy a kozmetikus 3havonta letolja a szőrét rövidre, de hát ez a kutya nem rövid szőrrel lett tenyésztve. Van valami tippetek?
2009. ápr. 25. 20:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy szerted. Annyit javasolnék még, hogy ne legyen ebből bírkózás. Végülis nem egy medve:) Fogd meg úgy, hogy érezze, semmi értelme ficánkolni. Ha erősködik, te is erősebben tartod, így végül rájön, hogy nincs esély a hisztire. Egyrészt így gyorsabban túl van ezen a jelentéktelen dolgon, másrészt ráérez arra is, hogy ki a keményebb csávó. A bírkózás csak növeli a feszültséget és legközelebb már oda se megy ha észreveszi, hogy mit akarsz.
2009. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem nálunk hogy volt. Nagytestű, viszonylag hosszú szőrű, udvari kutyám van. Kiskora óta fésültem, hogy szokja. Nem is volt vele semmi gond, míg tavaly tavasszal nem jött el a kiállítási szezon és a vedlési időszak, amikor is volt olyan nap, hogy 3-4 órákat fésültem, hogy kinézzen valahogy. Ettől teljesen megutálta a fésülést, és eljutottunk oda, hogy ha meglátta a kezemben a kefét, hanyatt homlok menekült.

Azóta kitaláltam pár praktikát, hogyan "szerettessem" meg vele.

Az egyik, hogy fésülés után egyből kap valami finomat, pl csontot vagy rágcsát, azért mert ügyesen kibírta a tortúrát. A másik, hogy azelőtt fésülöm ki, mielőtt elmennénk valahova kirándulni, így tudatosul benne hogy fésülés után jön a séta, és megéri elviselni. Volt már hogy hiába hívtam, nem jött, így otthon maradt, és csak a másik kutyát vittem magammal. Legközelebb már jött ha hívtam :-)

2009. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos válaszokat kaptál, még anyit hozzátennék, hogy egyébként lehet hogy egy érzékeny kutyáról van szó, és előfordulhat hogy korábban véletlenül meghúztad a szőrét ami fájdalmat okozott a többi csak megjátszás, ezért mindenképpen légy körültekintő, óvatos, nyugodtan használj jutalomfalatot, ha ügyes, és nem hisztizik, ha ficánkol, szólj rá, és nézz csúnyán, ha vége a műveletnek, játssz vele egy óriást, így biztosan legközelebb is jókedvvel megy oda ha meglátja a fésűt mert tudja hogy játék van a végén. Ja! és ne felejtsd el a fokozatosságot! eleinte elég pár perc, később egyre több! A durcizik és nem eszik emiatt, ne kepjon kaját, csak a jutit a fésüléskor, nem fog éhen halni! Sok sikert!
2009. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
www.zanni.hu
2009. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!