Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez közterületnek számít, ahol...

Ez közterületnek számít, ahol csak pórázon vihetem a kutyám? (többi lent, jogi kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


A falum mellett van egy óriási földterület, van rajta szántóföld, legelő, erdő,...


Ez a föld több ember között fel van osztva, tehát tulajdonképpen nem a közé, bár a köz is használja...

Innentől magánterület, és nem közterület. Ugye?

Csak hát nincs kerítéssel körbekerítve...


Az emberre is támadó kutyámat természetesen pórázon viszem itt is, de van 3 szelíd, csak motorosokat megkergető kutyám. (Nem harapnak, csak megfuttatják magukat - bár ezt szegény motoros nyilván nem tudhatja.)


Ezt a 3 kutyámat szigorúan akkor, amikor erre a területre kiértem, el szoktam engedni, hadd szimatoljanak az erdőben, ahova én nem tudok utánuk menni a szúrós bokroktól...


Törvénysértést követek el, vagy nem?


Egyszerűen nincs olyan terület, ahol legálisan el tudnám őket engedni...

Szegény pórázon lévő közép-ázsiaim meg csak a kertben tud velük játszani, nem tud egy jót rohanni az óriási réten...


Természetesen ezen a területen is figyelek, nem jön-e lovas, motoros, túrázó,... de ha véletlenül 1-2 kutya (és nem a káj) szabadon van, akkor jogilag belém köthet az illető? - támadás nem történik, csak mondjuk fél a kutyáktól.



Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. szept. 26. 20:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Motorosnak majd élete végéig fizetheted a pénzt ha a kutyád miatt elesik mert megijed vagy a kutya a kerék alá kerül ,nem kell harapnia .Volt már rá élő példa.A vadász meg a szabadon lévő gazdától távol szaladgáló kutyádat kilőheti,ha úgy gondolja és ez a kötelessége lakott területen kívűl.De lehet szabadon engedni ,ha vállalod ezen kockázatokat.A helyedben csak teljesen belátható helyen engedném el és max 50-60 méteres körön belül,ahol a vadász látja hogy a kutyának van gazdája és te is látod ha valaki közelít és azonnal be tudod hívni őket.
2011. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Minden földterületnek szántónak van valami gazdája ,de attól még lehet ott sétálni,ez valami olyasmi mint a közforgalomnak megnyitott magánút fogalma,ahol ugyanúgy a kresz szabályai érvényesek mint akármilyen utcán.
2011. szept. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

de könyörgöm akkor hol engedjem el őket LEGÁLISAN????


menjek be a városba egy 3x5 méteres kutyafuttatóba???


és a

2011. szept. 27. 07:18
 14/21 A kérdező kommentje:

nincs vége, csak a kutyám gépezik...


szóval és a pásztor kutyájával mi van, aki ugyanazon a legelőn őrzi szabadon a nyájat??


és finoman szólva agresszív?

2011. szept. 27. 07:18
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel nem közterület nyugodtan szabadon engedheted, pláne ha a tulajdonos ezt szóban vagy írásban még meg is erősítette. Én is olyan helyen lakom, ahol viszonylag rövid pórázas séta után egy szántóföldes, rétekkel szabdalt, erdősávokkal határolt területre jutunk. Többször találkoztunk a területet művelő gazdával, aki mindig kedves volt, megállt beszélgetni és semmi kifogása nem volt ellene, hogy ott a kutyákat szabadon futtatjuk.

Ilyen helyen iszonyat nagy motoros forgalomra nem kell számítani, de minden esetben, ha más sétáló vagy bicikliző esetleg motoros, lovas közeledik mindig behívjuk a kutyákat lábhoz és amikor elmentünk mellettük akkor engedjük őket vissza szaladgálni. Soha nem távolodhatnak el tőlünk 50-60 méternél messzebb, ilyenkor megállnak és bevárnak minket, esetleg behívjuk őket és már szaladhatnak is tovább.

Azért az emberre agressziót mutató kutyádat, esetleg el kellene vinni kutyasuliba és megmutatni terápiás szakembernek.

2011. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, kedves utolsó!:)


sajnos azon a részen, ahol én vagyok, van egy lovarda is, és sok a motoros illetve a siklóernyős...

a behívást akkor még gyakorlom velük, mert egyelőre nem stabil - tehát nagy stressz, hogy állandóan lessem, nem jön-e valaki, hogy megfogjam a kutyákat...


az emberre is agresszív kutya pedig egy közép-ázsiai juhász, nála ez a normális viselkedés!:)

csak hát sajnos emiatt nem is engedhetem el.:(

2011. szept. 27. 10:41
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem, a minde emberre agresszív viselkedés a kájnál se normális. Bizalmatlan kutya, de nem támad le mindenkit. Sok nekd az a kutya és láthatólag nem is értesz hozzájuk, mert elngeded úgy őket, h nem is biztos h visszajönnek. Felelőtlen vagy.


Ha egyszer pl én mennék arra motorral és a kutyád megkergetne, akkor úgy beperelnélek, hogy a gatyád is rámenne, a kutyáidat meg szépen elvetetném tőled. Mert TILOS egy kutyának így vislekdnie. Ha ezt szerinted normális, akkor nálad van a baj...

2011. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

még a fenekükön van a tojáshéj, és már kutyasuliba is járunk.


én tudom, hogy nem támadnak, mert pont hogy értek a viselkedésükhöz egy picit - hallom az ugatásukon.


+ azzal, hogy a falka szét van szedve, és a két vezető - tehát a káj és én csak állunk, elmegy a kedvük a motorosok kergetésétől.


és a káj sem akárkivel agresszív, de nem lehet tudni, kit szúr ki magának, és kit nem.


a városban is sétálhatok vele egy rakás ember között minden morgás nélkül, de ott a mezőn a falkával teljesen normális, hogy ha elengedném, csúnyán megkapná az arra járókat.

2011. szept. 27. 13:19
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális, és itt ki is jött, h marhára nem értesz a kutyákhoz.


Attól, h TE tudod h nem támad, attól más NEM TUDJA, és igenis joga van téged feljelenteni. És nagyon remélem, h az ilyen felelőtlen embert fel is jelenti valaki!

2011. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Agresszív a közép ázsiaid és te még nevetsz is ezen??

Egyáltalán nem normális ez a viselkedés se közép ázsiainál, se egy jámborabb labradornál, egyik kutyánál sem!


Max. azzal értek egyet, hogy hajlamosabb az agresszióra ez a fajta, de gondos kezekben nem válik veszélyessé.

Neked nagyon nem való ez a kutya, de a többi 3 sem.


Felelőtlen kutyatartó vagy!!

2011. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!