Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez közterületnek számít, ahol...

Ez közterületnek számít, ahol csak pórázon vihetem a kutyám? (többi lent, jogi kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


A falum mellett van egy óriási földterület, van rajta szántóföld, legelő, erdő,...


Ez a föld több ember között fel van osztva, tehát tulajdonképpen nem a közé, bár a köz is használja...

Innentől magánterület, és nem közterület. Ugye?

Csak hát nincs kerítéssel körbekerítve...


Az emberre is támadó kutyámat természetesen pórázon viszem itt is, de van 3 szelíd, csak motorosokat megkergető kutyám. (Nem harapnak, csak megfuttatják magukat - bár ezt szegény motoros nyilván nem tudhatja.)


Ezt a 3 kutyámat szigorúan akkor, amikor erre a területre kiértem, el szoktam engedni, hadd szimatoljanak az erdőben, ahova én nem tudok utánuk menni a szúrós bokroktól...


Törvénysértést követek el, vagy nem?


Egyszerűen nincs olyan terület, ahol legálisan el tudnám őket engedni...

Szegény pórázon lévő közép-ázsiaim meg csak a kertben tud velük játszani, nem tud egy jót rohanni az óriási réten...


Természetesen ezen a területen is figyelek, nem jön-e lovas, motoros, túrázó,... de ha véletlenül 1-2 kutya (és nem a káj) szabadon van, akkor jogilag belém köthet az illető? - támadás nem történik, csak mondjuk fél a kutyáktól.



Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2011. szept. 26. 20:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Valóban ajánlatos lenne a behívást gyakorolni a kutyákkal, akár otthon a kertben is, mert ez ad biztos alapot arra, hogy mindig bemenjenek hozzád ha hívod őket. A KÁJ pedig egy nagy testű juhász kutya, aki területet véd és ha sétálni mentek, alapból nem lehet agresszív emberre. Azért azt nehezen hiszem, hogy annyi idő alatt, amíg végig sétáltok a mezőn, annyira a magáénak érezné a területet, hogy ösztönösen bevédi. Így aztán tényleg azt tanácsolom, hogy vele is menj suliba, nagyon fontos lenne a Te szempontodból és a többi ember és kutya szempontjából is, ha segítenének időben megelőzni vagy megoldani a problémákat.

És a kérdésed utolsó mondatára csak annyit, hogy ha ilyen területen szabadon van a kutya, NEM támad meg embert, még ha fél is az az ember, Nem jelenthet fel. Én azért ilyenkor is inkább behívom láb mellé, mert sokkal jobb, ha azt a megjegyzést hallod, hogy milyen jól nevelt a kutyád, mintha a megijedt emberrel kellene vitatkoznod, és bizonygatnod, hogy higgye el nem fog bántani a kutya.

2011. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!