Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekünk és mikor?

Figyelt kérdés

Decemberben költözünk egy üdülőövezetnek besorolt kertes házba. Szeretnék mindenképpen kutyát majd, de tanácstalan vagyok.


Van egy 4 éves kisfiam, ezért mindenképpen kölyökkutya kellene, hogy együtt nőjenek fel.

Jó házőrző legyen (ugasson ha idegen jár a közelben) és szoktatható a szabályok betartására. (pl. ne túrja fel a kertet, ha baromfiudvart is csinálok, akkor őket se bántsa).

Ragaszkodó legyen, de ne igényelje a gazdi állandó közelségét...sajnos nem vagyunk időmilliomosok.


Gyermekkoromban volt németjuhászom, akivel jó emlékeim vannak. Volt még malamutom, akit imádtam, de ő tudom, hogy most nem lenne megfelelő (túl zabolátlan).


Még az ár is szempont. 50 ezernél többet nem szívesen adnék érte...


2011. szept. 27. 09:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A nem vagyunk időmillionomosok és a border collie nem fér össze. Hihetetlen mit tud rombolni, ha nem foglalkoznak vele. Egyébként menhely, vagy a neten keress olyan kutyust, ami esetleg keverék. Sokat ingyen odaadják és akkor az 50 ezerből bőven megvan az oltás és az utazás költsége is, ha esetleg sok kölyköt megnézel míg választasz. Arra figyelj, hogy ne legyen 'túl' keverék, aminek a felmenőibe már kezesbárány és rétisas is van. De múltkor kínáltak német juhász-berni pásztor kölyköket szerintem csodálatosak voltak :)


Ha nem lenne a pénz megkötve akkor esetleg skót juhász. Szép, okos, és nagyon emberközpontú.

2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért irtam, h foglalkozni kell vele ........de melyik nem rombol ha nem foglalkoznak vele?!
2011. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek volt pulija, jó házőrző volt, naponta sétált is és így a kertbe nem csinált bajt. Kicsit elfogult vagyok a pulival szemben, de szerintem neked is megfelelő lenne, mert az tuti, hogy jó házőrző.
2011. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!