Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik hámot válasszam húzóhám...

Nory0722 kérdése:

Melyik hámot válasszam húzóhámnak biciklizéshez?

Figyelt kérdés

A két kutyám közül az egyik(beagle kan) nem szereti a hámokat. Mikor ráadom,amíg nem indulunk el,dörgölődzik mindennek,falnak,kocsinak,kerítésnek. De ha már biciklizünk/megérkezünk az erdőbe és elengedem,nem zavarja a hám,nem arra figyel. Húzza is a biciklit,bár nem nagyon engedem,de így inkább húzóhámot szeretnék,de olyat,ami nem ér végig a hátán,mert mikor kocsi jön,magam mellé húzom.


Télen szánkózásnál szeretnénk őket kipróbálni húzásban,bár nem magunka huzatni,max egy kisgyereket és azt sem sokáig.


Szeretnék olyat,ami tartós,kényelmes és az ára sem nagyon nagy. Ezeket néztem ki,melyiket ajánljátok? Vagy esetleg más?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. szept. 27. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én beagle-ömnek is ilyen van ( [link] nálunk nagyon jól bevált.
2011. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm! Egyenlőre csináltam 1 db-ot a 3. linkemből,meglátjuk,hogy szuperál,és ha jó,veszek abból vagy a juliusból egyet-egyet nekik!
2011. szept. 28. 21:37
 13/15 anonim ***** válasza:

"a többi válaszoló nem tudom milyet használ a kutyájára, ha egyáltalán használnak bármilyet is, az a gyanúm ,hogy a legtöbben ,csak tippelnek, de gyakorlati tapasztalatuk nincs benne !

ha ,lenne akkor tudnák !! "


Van gyakorlati tapasztalatom, ezért mondtam, h egyik sem és linkeltem h milyet - igazi húzóhámot, amit szánhúzásra is használnak. De a kérdező nyugodtan vegyen méregdrága julius k9est amit nem is erre találtak ki.

Bár nem igen értelmezhető a kérdés. Biciklivel futtatod a kutyádat, úgy h össze vagytok kötve - vagyis húz - ha nem húzna akkor ugye laza a póráz így könnyen beleakad a kerékbe, de nem akarod h húzzon - akkor minek rá egyáltalán hám?

Én nagyon ritkán kötöm össze magunkat amikor bringázunk. Nálunk mellettem, előttem fut a kutya szabadon. Ha magam mellé akarom hívni akkor szólok neki, és lassítok.


De tessék:

[link]

2011. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

De most nem értem,hogy ha egy válaszoló felidegesített,miért rajtam töltitek ki?


Úgy értettem,hogy a kutya húz,de csak egy darabig,meg kis kutya révén nagyon nem akarom ezzel terhelni,ezért írtam(megelőzve,hogy valaki rámförmedjen e miatt). És úgy,hogy a póráz a kezemben van,a kutya pedig a bicikli mellett fut,az első keréknél. Mikor autó jön,lehúzódunk,magam mellé hívom,de biciklizünk közben. Ezért gondoltam,hogy ha azt veszem,amit linkeltél,ami végigér a hátán,azzal nem tudom magam mellé húzni teljesen,mivel a hátán ér véget,így egy kicsit mindig előttem lesz.

2011. szept. 29. 08:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem méregdrága a julius k-9es hám. Én is powerhámba futtatom a németjuhászt. A biciklim mellett fut, pórázon. Természetesen nincs rákötve a biciklire, a kezembe fogom úgy, hogyha valami van, azonnal el tudjam engedni. Nem húz a kutya, de a póráz sem laza, ergo, nem akad be a biciklibe.

Egyébként ha megnézed, akkor van direkt két oldalkarikás hám is az oldalon, amit valszeg nem anyagtöbblet miatt raktak oda.

Én azért ajánlottam ezt, mert szerintem tökéletes kidolgozású, tartós hámok, és a kutyát sem vágja sehol.

2011. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!