Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó?

Ebadó?

Figyelt kérdés
Mennyi?Minden kutyára?
2011. szept. 28. 21:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fajtiszta,chippes gyönyörű leonbergim van. Nem akarom ivartalanítani,mert akkor a versenyeken más kategóriába kerülne,meg amúgy is én így látom jónak. Imádom ,nálunk családtag. Ezért fizessek? Én azokat fingatnám meg ilyen módon akik kikötve xarul tartják a kutyájukat,mert akik nem gondozzák ,szeretik az a fizetés miatt 3x is meggondolná,hogy kell-e neki kikötött kutya a portára. Nem értem az ilyen miért nem vesz inkább riasztót. Ha menhelyes lenne akkor sem kéne fizetni,kész vagyok.Ok ,hogy ezzel bíztatják az embereket az örökbefogadásra,de akkor is rosszul esik,hogy én aki jó gazdi vagyok fizethetek És nem a pénz a lényeg,hanem az elv.
2011. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Újból én a leonbergis. Azt lehagytam,hogy akkor jó szívvel fizetném be,ha tudnám,hogy ez a pénz megy az állatmenhelyek megsegítésére,de így. Nem tudom mikor vezetik be,mert nekem nagy álmom,hogy terápiás kutya legyen belőle,csak még 6 hónapos. Ja és remélem nem súlyra megy az adó :)
2011. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor majd ivartalaníttatod. Vagy fizetsz utána.
2011. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Elvileg állatvédelmi célokra fordítanák az ebadót (pl. ivartalanítási akciót szerveznének). Gyakorlatilag ki tudja, hova kerül...
2011. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"az ebrendészetet, mint állami feladatot ellátó helyi önkormányzatok célzott anyagi forráshoz jutása" miatt van szükség."

Egyelőre ez csak törvény javaslat még nem szavazták meg, másrészről már irtam hogy max 3500ft/év lehet és hogy nem kötelező, az önkormányzat döntheti el hogy bevezeti e. az dézet alaplány a gyepmesteri telepekre kell majd költeni a befolyt összeget, de elképzelhetőnek tartom, hogy jóönkormányzathoz híven másra költik majd

2011. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A leósnak: terápiás kutya után sem kell fizetni!
2011. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem fogok fizetni. Fizesse ki helyettem a MEOE, azoknak ugyis fizetek eleget. A semmiért.
2011. szept. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
az első kutya ingyenes mindenkinek :))
2011. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan nem tudsz napi 10 forintot szentelni egy évben erre a célra, miközben kiállításra jársz, meg terápiás oktatásra? Bakker kakiszedő zacskóra többet költök ennél egy évben.
2011. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az önkormányzattól függ hohy hol mennyit kell fizetni. Ha a kutya ivartalanítva ill. csippezve van (együtt a 2) akkor nem kell fizetni. Nekem 3 kutyám van. 2 kan és 1 szuka csak az 1 kan van ivartalanítva mert ő keverék és vele nem tenyésztek.
2011. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!