Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó?

Ebadó?

Figyelt kérdés
Mennyi?Minden kutyára?
2011. szept. 28. 21:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké, tehát tenyésztesz. Gondolom költesz rendesen tápra, fedezésre orvosra, szűrésekre, kutyapelusra, oltásokra, chipre, kiállításra stb. Tehát nyilván nem olyan áron adod a kiskutyákat, ahol akár 5000 forint is jelentős különbség lenne.


Ha a két tenyészkutyád után évi 7000 Ft-ot kell fizetned, és mindkét kutya kétévente ellik, mondjuk rossz esetben csak 4 kicsit, akkor meg kell emelned a kölykök árát kemény kettő ezer forinttal, hogy mindkét kutyád után be tudd fizetni az adót. Ez nyilván nem nagy teher a vásárlóidnak, főleg, hogy eztán nekik is kell majd fizetni évi 3500 Ft-ot .

Aztán persze 6 éves korában úgyis nyugdíjazod, és ivartalaníttatod, onnantól utánuk nem kell fizetni.


És ha jól értesültem a befolyó összeget a MÁK fogja kapni, aki további ivartalanításokat és chipezéseket támogat. Szerintem aki szereti a kutyákat, és nem csak az önös érdekeit nézi, annak bele kellene férjen évi 3500 Ft arra, hogy ivartalanítást és chipezést támogasson. Hosszú távon mindenki jobban járna, ha a menhelyek helyett az ivartalanítást támogatnánk, bár én az adótól függetlenül is fogok menhelyet támogatni.

2011. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
nálunk a menhelyen csak úgy adnak örökbe kutyát ha chipezve ivartalanitva van, (nem tudom máshol hogy megy)
2011. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A tenyésztésben miért csak azt számolja mindenki, hogy mennyit ellik a szuka, és a kiskutyákat mennyiért lehet eladni?Ha valakinek van 4 szukája pl. abból mondjuk kettő még fiatal, és nem rendelkezik azokkal az eredményekkel, ill szűrésekkel, amik kellenek a tenyésztésbe vonáshoz, akkor azokat addig nem kell etetni? Kiszámolta már valaki, hogy mennyibe kerül egy szuka felnevelése? Nem mindenki ellet évente, és a ráforditás akkor is ugyanakkora. Elmenni kiállitásra, 400 ft-os benzinár mellett, és nem csak a környékre, hanem külföldre is, hogy minél több biró lássa a kutyát. Vizsgákra, tenyészszemlékre a felkészités sem 2 ft. És a kiskutyákat sem kapkodják el mint a cukrot. van, hogy kell 1-2 év, mire annyi NORMÁLIS gazda összejön, hogy tudd, fedeztethetsz, mert a kiskutyák jó helyre kerülnek. Őket is oltatni, papiroztatni, jól táplálni, és nagyon sokat foglalkozni velük. Ez mind-mind idő, és pénz. Egy jó tenyésztőnél max. 4-szer ellik a szuka életében, és a nyugdijas korában is illik széppé tenni az életét. Én igenis sajnálom az adóra a pénzt. Mert inkább veszek a kutyáimnak belőle 3 kg. marhahúst. Ha rágoditanák egy Állatrendőrség megalapitására, akkor abban partner lennék, mert ezzel meggátolnák sok jobbra érdemes fajta tönkretételét. De ez a pénz ugyanugy el fog tünni a süllyesztőben.
2011. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
46%

Már bocs, de képzeld el, nekem pont ugyanannyiba kerül felnevelnem a hobbikutyáimat, csak én még ivartalanításra is költök, és soha egy árva fillér bevételem nincsen. Nem hiszem, hogy azt bárkinek meg kellene térítenie neked, hogy a világ egyik legdrágább hobbiját választottad, és őszintén remélem (az írásodból szerencsére ez látszik) hogy nem üzleti vállalkozásként tekintesz erre az egészre, amiben minden költséget és minden bevételt egyensúlyba kell hozni.


Nem is mondtam, hogy évente elletsz, azt mondtam, hogy két tenyésszukád van, mindkettő kétévente ellik (váltott évben) és 6 éves korában ivartalanítod őket. Jó hogy azt már nem a kölykök tulajdonosának kell megoldania, hogy a következő 10 évben eltartsd a kutyád.


Az adó pedig nem adó, és nem az államkasszába megy a süllyesztőbe, hanem EBRENDÉSZETI HOZZÁJÁRULÁS! Amivel konkrétan azt támogatod, hogy ne altassanak a gyepiken, hogy esetleg fussa kullancsirtásra a gyepiket, vagy adja az isten még ivartalanításra is.


Ne haragudj, de kutyásként, komoly tenyésztőként szerintem szégyelni való az a hozzáállás ami neked van.

2011. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Miért szégyellni való? Miattam nincsenek kóborkutyák, és nem születnek feleslegesen. Majd ha szeretnék, akkor adok, mint ahogy adtam eddig is. De ne kényszeritsenek rá. De hogy lásd, mennyire nem vagyok gonosz ember. Minden évben, a saját 5 kutyámon kivül, tuti, hogy összekukázok még valami kidobott kis vakarékot is. Tavaly pl. egy vemhes dalmatát. Szerinted, ki segitett nekem abban, hogy a kutya gazdához kerüljön? Hogy elvegyük a babáit , és ivartalanaitsuk? Elárulom, hogy senki. Pedig nem keveset telefonáltam. De megműttettem, és gazdkihoz adtam. Előtte évben egy csodaszép németjuhász kant szedtem össze az ut szélén. 1 hónapig volt velünk, mire gazdija lett. És tudod, még sorolhatnám.

De. Mások felelőtlensége, és parasztsága miatt, én nem fogok fizetni. Nem azért mert nincs rá pénzem, hanem az elv miatt. Nem azok miatt alakult igy a helyzet, akik becsületesek, és normálisan tartják az állatokat, és mégis azokat nyomja az adó. Az öreg néni, vagy bácsi, akinek egyetlen kincse, és társasága a kiskutyája, és élnek ketten a semmi nyugdijból, az miből fogja kifizetni?


És még egy utolsó gondolat. Szerintem Te még tul fiatal, és naiv vagy ahhoz, hogy elhidd, ezek a befizetett adók a megfelelő helyre fognak kerülni. Ezután is csak a magánemberekre lehet majd számitani. Az, hogy hogy nevezzük a begyüjtő szervet igazából nincs jelentősége.

2011. okt. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Tényleg ingyenes az első kutya! Szóval az öreg nénike nem fog fizetni a kiskutyájáért, ugyan úgy, ahogyan én sem fogok az enyémért! Csak akinek 2 vagy több van.
2011. okt. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy ez a pénz majd azokhoz fog befolyni, akik jól lobbyznak, és nem ahhoz a nyomorulthoz, aki mindenét pénzzé teszi, és dolgozik mint az állat, hogy megmentsen pár kóbor kutyát, mert ő nem üzleti vállalkozásnak tekinti az állatmentősdit, hanem igaz szivéből csinálja.
2011. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!