Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam be neki?

Hogy tanítsam be neki?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy van egy yorkim aki most lesz nem sokára 2 éves...tudja az ül,fekszik,marad,parancsot visszahozza a játékot,és póráz nélkül tudom sétáltatni.de a PACSI parancsot nem akarja megtanulni :S kérlek segítsetek ..ötleteket várom..köszi::)
2011. okt. 4. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Tegyél egy szem jó szagos kaját a tenyeredbe, zárd össze, és mutogasd neki. Ha lemancsolja, nyisd ki és add oda neki. Ha már rögtön mancsolja, mondhatod neki hogy "pacsi", még mielőtt elkezdi. Aztán elkezdheted becsapni, már nem a zárt kezedből kapja a kaját, hanem a másikból, meg kicsit mindig jobban kinyitod a kezed, amíg meg nem szokja, hogy a nyitott tenyészrbe kell mancsolni. Nekem így sikerült a leggyorsabb eredményt elérnem.
2011. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi^^ki is próbálom:D
2011. okt. 4. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:

olyasmi az én ötletem mint az elsőjé is

legugolsz a kutya mellé jobb kéz: falatka

bal kéz: kutya nyakörve

Mivel a kutya nem éri el a kaját az orrával próbálja a mancsával mikor a mancsa a kezedben van akkor megkapja a kaját.

Vagy a másik módszer hogy felveszed a mancsát és mondogatod hogy pacsi ez a pacsi stb. kb 1 percenként megálsz és kéred a pacsit ha nem ad még egyszer.. :D

2011. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 christa84 ***** válasza:
Tökéletes volt az első válaszoló kommentje, tankönyvi! :-)
2011. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor egy teljesen más megoldás: én formálással tanítottam meg.

A kutya áll egy helyben, amint megmozdítja a lábát, klikk+kaja. Pár alkalom után már csak akkor jár a klikk+kaja, ha emeli is a lábát. Ismét néhány alkalom után már csak akkor, ha kézbe/lábra (vagy ahova akarom) teszi a lábát. Amikor már rendszeresen felajánlja, akkor hozzá kötöm a parancsszót is és csak akkor fogadom el, ha parancsra csinálja és nem magától.

2011. okt. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tanítottam meg ahogy az utolsó mondja, és bevált! A kutyasuliba is klikkereztünk, hát otthon is kipróbáltam.
2011. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 compactegon ***** válasza:
én csak simán megérintettem és kicsit felemeltem a lábát, mire magától pacsit adott. jutifalat, majd ismét. 6-8adikra megértette, további 8-10 próbálkozásra a "másikkal"-t is :D mondjuk könnyű dolgom volt, mert csataló módjára emelgeti a lábait :)
2011. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A klikket kár volt említeni, majd most mindjárt magyarázhatjátok el, hogy mi is az, amint valaki rákérdez :D
2011. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mielőtt rákérdeznének: egy kis műanyag izé a klikker ami fura hangot ad ki. :D
2011. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:D
2011. okt. 7. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!