Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Fáj a kutyának az...

SÜRGŐS! Fáj a kutyának az elaltatás?

Figyelt kérdés

A kutyám holnap lesz elaltava.Már lett mütve de nem segitet semmit.A daganatoka ahasán szétfakadtak,már feküdni se bir nagyon és ojan saga van mintha rohadna a húsa.10 éne az egyik legjobb barátom és érdekelne hogy fáj e neki amikor elaltatják.Fogalmam nincs mijen gyógyszert használnak csak anyit tudok hogy csak egy inekcióta kap(nem légzésbénitót).


14/F


Előrre is kösz a válaszokat.


2011. okt. 7. 16:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem fog fájni neki. Nekem a doki tavasszal altatta el a 18 éves Kuvaszom aki súlyos beteg lett. A doki 2 inekciót ad neki és szépen el alszik.
2011. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nem fog fájni neki, sőt jobb lesz neki, hogy már nem fog szenvedni. Egy szebb helyre fog kerülni :)
2011. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
Nagyon sajnálom együtt érzek veled! Biztos nagyon szép kutyus az egyik kedvencem a német juhász. Remélhetőleg nem fog fájni neki az elaltatás! Sajnálom
2011. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Én kutyámat is altatni kellett igaz már 4 éve volt ez de vemhes volt nem tudta a kutyusokat megszülni, csak egyet de az is elpusztult mert beteg volt most nem akarom a részleteket mondani de őt is altatni kellett. El altatták kb 5 perc volt ha jól tudom és már vihettük is el :( Ez fájdalom mentesen zajlik szerencsére és ennek előnye az hogy a kutyus nem szenved tovább. Sajnálom a kutyádat :(
2011. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 szamóca.. ***** válasza:

ahogy írták: két szurit kap, és nem érz mást csak tűszúrást.

amit még hozzá akartam tenni: az első után műtéti altatásban lesz, és nem légzésbénítóznak már, az a szer amitől az állat rángani kezdett pedig be van tiltva.

2011. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A mi macskánknak is a szívébe adták a másodikat 6 éve.

Megremegett és kilehelte a lelkét egy hangos sóhajjal, elég szívszorító volt.

2011. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
sajnos ezek szerint van még orvos aki megsporol 200 forintot és szívbe adja....nem szabadna
2011. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 dellfil ***** válasza:
46%

Nem. Ahhoz a szenvedéshez képest nem, amit a mostani "megléte" okoz neki. Amit leírtál - azaz milyen rossz állapotban van a kutya - az megszüntetendő. Gyógyítani nem lehet, tehát csak a megváltó, a szenvedéstől megváltó halál következhet.

Ne legyél önző. Ne arra gondolj, hogy szeretem - szerettem - ezt a kutyát, és kell nekem. Engedd el! Az a "fájdalom" ami az elmúlásba segíti, meg sem közelíti a "megléte" kínjait.

Amúgy meg nyugi...


dellfil

2011. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 MME ***** válasza:

Könnyebben elragadja, mint az álom :) Én már sok végleges altatásnál voltam ott (egy kivétellel mind az én állataim voltak sajnos), és szerintem a gazdinak végig ott kellene lennie a kutyája mellett. Tapasztalatból állítom, hogy nagyon humánus, semmit sem reagálnak rá, nem éreznek belőle semmit.

Egy-két esetben volt egy kis enyhe rángatózás, de az sem kínból, hanem ahogy hatott az injekció. Még én is örülnék, ha így mehetnék el, eutanáziával. Ne aggódj. Nagyon sajnálom :(

2011. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
2011. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!