Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt egy pár...

Miért hiszi azt egy pár ember, hogy a fojtó-, szöges- és elektromos nyakörvek kínzóeszközök?

Figyelt kérdés

Pár válasz után én is elmondom a véleményemet.

Bárki véleményét elfogadom, tiszteletben tartom, csak kérlek titeket, normálisan válaszoljatok!


2011. okt. 9. 16:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
72%
Azért hiszem azt hogy kínzóeszköz, mert mint már előttem is írták, az esetek 90%-ban úgy vannak használva. Nagyon ritka amikor szakszerűen használt fojtónyakörvet látok a kutya nyakán. Ez kicsit olyan nekem, mint a lovaknál a feszítő zabla. Ha látod, hogy az van a lovon, rögtön azt gondolod, hogy kezelhetetlen.
2011. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy színzizom domináns kankutyám van, aki le se szarta a fojtót. Csak én nem durvább eszközt kerestem, hanem valódi megoldást. Mert végülis persze van olyan kutya is, aki a szögest is leszarja, és akkor jöhet a balta, nem?

Minden vagy te csak nem falkavezér, ha nem tudod letiltani a kutyád bunyózási szándékát. A falkavezér az, aki a meztelen nyakörv nélküli kutyát tudja irányítani, letiltani, és büntetni ha kell. A szöges addig működik, amíg rajta van. A szöges az nem tekintély, hanem hatalom. A hatalom pedig pontosan addig tart, amíg a kezedben van a fegyver. A tekintély meg az, amikor a kutya önszántából követ, mert bízik benned, tudja, hogy megvéded ha szükséges, és tudja, hogy a jó döntéseket hozod, mert minden áldott nap bebizonyítod.

2011. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%
Dehogynem vagyok falkavezér ,hiszen mindent megtanul hallgat rám ,soha nem morgott rám ,teljesen odavan ha véletlenül szem elől téveszt sétánál mert elbújok ,úgy véd a csibészelésnél mint az ördög .Mondom iskolázott kutya ,még oviba is járt ,de ha meglát egy neki nem tetsző kant akkor bekattan.Ha szabadon van be tudom hívni de ,iskolában ahol testi közelségben kell lenni a másik kankutyával akkor támad.Érdekes hogy nem mindre!Az oktatók csak tudják mi a helyes az a szakmájuk, ők is használják a szögest nem kis eredménnyel!
2011. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg elég sokan megrettennek, ha ezekről van szó... Mi például egysoros láncnyakörvnek hívjuk a fojtót, így sokkal barátságosabbnak hangzik.

Szerintem hasznos, nekem is segített, amíg megtanultuk a pórázfegyelmet a közepes testű kutyámmal. Azóta textilnyakörvet használunk, de akkor tényleg nagyon jó volt a lánc. Elektromos nyakörvet is használtunk már élelemmegtagadáshoz. Szerintem nem kegyetlenség, a kutyám meg sem érezte...

Azt veszem észre elég sok gazdánál, hogy amint rárakjuk a fojtót a kutyára, azt várják, hogy most már tökéletesen fog sétálni a kutya, nem fog húzni stb... Aztán csodálkoznak, amikor látják, hogy ez nem így működik, meg amikor elmagyarázzuk, hogy ezt megfelelően kell használni.

2011. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy Cesar használta egyszer az elektromos nyakörvet (csörgőkígyó elkerülésének megtanítására), úgy én adnék neki létjogosultságot. Ott nem a falkavezérség a lényeg, hanem a félelem, a távolságtartás megtanulása. Ha a kígyó tanítja meg rá, nem valószínű, hogy túléli :) Csak annyit tennék hozzá a falkavezérséghez, hogy egyszer azt láttam, amint egy falka nőstényoroszlán kezdett szétmarcangolni egy oda tévedő, betolakodó nőstényt. Aztán megjelent a hím, és egyetlen mordulással szétoszlatta a vérengző nőstényeket, majd hagyta, hogy elfusson az idegen. A nőstények egy karommal nem értek hozzá többet. Csak egy mordulás volt. Azért el lehet képzelni, hogy mekkora ösztönerő volt ebben az akcióban: az egész falka gyilkol egy halálra szántat. És csak egy másodperces, könnyed korrekcióval leállította őket a ham :) Na ez AZ :)
2011. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
*ham=hím, bocsi
2011. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
79%

"Olyan fajta kellemetlen inger, ami egy eszközből érkezik, nem összeköthető a gazdával a kutya számára"

Nagyon jól tudja az a kutya , hogy ki van a póráz másik végén.

Egyébként én nem is büntetésre használom ezeket az ezközöket , hanem korrigálásra.Ha elkalandozik munka közben kap egy rántást , vagy ha lemarad/elől megy ugyancsak.Vagy mondjuk felugatásnál , nem büntetés ha a kutyát blokkolom szögessel hanem korrigálás hogy meddig mehet el(nem foghat be ugye) , ha büntetés lenne 2-3 alkalom után többet nem csinálná a kutya.

Az viszont igaz hogy nem mindenki kezébe valóak ezek az ezközök.

Akik pedig lenézik és kínzásnak tartják ezeknek az ezközöknek a használatát , azokról meg az a véleményem hogy nem látták még normálisan használva ezeket a "kínző ezközöket".

2011. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ételmegtagadásra is kiváló az elektromos ,pontosabban szinte csak azzal lehet stabira megtanítani a talált étel megtagadást.Mert ha ott a gazda lehet hogy nem fogadja el a ta, akkor befalja .Ezzel viszont a gazda jelenléte nélkül is tanítható ,mondjuk a házban van és ablakon lesi a kutyát, ha odamegy a kihelyezett csalihoz nyomja a gombot. Így a kutya nem a gazdával köti össze a büntetést hanem a talált hússal,és akkor sem meri majd felszedni ha a gazda nincs otthon.
2011. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

hoppá ez kurta mondat lett,ezt akartam írni:


Mert ha ott a gazda lehet hogy nem fogadja el a talált ételt,de ha egyedül van akkor befalja ..

2011. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
18:23-as! Kemény kutyával is lehet normálisan bánni, mindenféle "spéci" nyakörv nélkül. Csak ahhoz már tudás is kéne, nem csak testi erő. Ezelőtt rotim volt, most roti-nj mix. Egyinél se került szóba még egy egyszerű fojtó se, mert engedelmességre lettek oktatva. Mindenféle suli és oktató nélkül.
2011. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!