Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt egy pár...

Miért hiszi azt egy pár ember, hogy a fojtó-, szöges- és elektromos nyakörvek kínzóeszközök?

Figyelt kérdés

Pár válasz után én is elmondom a véleményemet.

Bárki véleményét elfogadom, tiszteletben tartom, csak kérlek titeket, normálisan válaszoljatok!


2011. okt. 9. 16:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%
Jó akkor ügyesek vagytok ,akiknek fojtó ,szöges nélkül is minden simán megy ,de a többi 90% kutyásnak nagyon jól jönnek és működnek ezek az eszközök.Meg kell tanulni használni azért van a kutyasuli.
2011. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
33%
Kutyasulira éppenséggel fojtó nélkül is szükség volt. Pont azt tanultuk meg a kutyasuliban, hogy hogyan lehet ezek nélkül az eszközök nélkül, tekintélyből megoldani ezeket a helyzeteket.
2011. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Hogy?Mert hiába a rászólás, ha közel van hozzá a rivális kutya akkor menne neki észnélkül. Suliban annyit mondtak ,ilyenkor porázt erősen megrántani ,tiltószót ráordítani határozottan.De sima nyakörvvel észre sem vette.
2011. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

ma 16:55

Dolgoztál, dolgozol a kutyáddal?

Engedelmességből megtanítottad neki öv-n pl az ösztönváltást akár eresztésnél ,őrzésnél?

Akárki kezébe nem való egyik sem.Gyengébb gazda és erősebb, neveletlen kutyánál segítség. Természetesen helyesen használva.

2011. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem engedelmességi vizsgájuk van, hanem engedelmeskednek nekem, amikor csak akarom. Mert szeretnek és tisztelnek.


A mostani kutyámmal sajnos szükség volt már arra, h valakire rá kellett uszítanom. Nem vagyok rá büszke, de kellett. A másik fél egyből besz@rt és még mielőtt odaért volna a kutya visszahívtam, és farokcsóválva rohant hozzám vissza. És azt mondtam h hagyja, onnantól kezesbárány volt a "megtámadott" féllel is.

Mert amúgy az. SOHA nem agresszív senkivel és semmivel, más kutyának is engedi, h simán elpáholja, de ha azt kérem h védjen meg, akkor egyből megváltozik a viselkedése.

Fél perc múlva meg már attól lesz a legveszélyesebb, hogy örömében halálra nyal :)

2011. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Megoszlanak a vélemények, köszi mindenki válaszát. Igazából még otthoni hobbi kutyáknál is lehet olyan helyzet, amikor szükség lehet ezekre a nyakörvekre.

Szerintem korrigálásra, negatív megerősítésre tökéletes eszközök, már ha jó kezekben van..

Bírom amikor a "nagy" kutyasulik tiltják a szögestől kezdve még a sima pórázt is, csak nem tudom, hogy a halálra istenített népszigetinek volt-, vagy lesz-e valaha IPO vizsgás kutyája.

2011. okt. 13. 16:14
 27/32 anonim ***** válasza:
77%
Igen van (Nelson) és lesz vagy már van (Olaj). Tudom ez csak kettő, én csak őket ismerem, mivel sosem érdeklődtem igazán az IPO iránt, csak ezzel a két kutyával szoktam találkozni gyakran, azért tudom. Amúgy ha megnézed a K99 vizsgarendszert, meg hozzánézed, hogy Pákónak illetve Perunak és akár Gyurmának milyen vizsgái vannak, nekik is lehetne IPO-juk, csak ők nem mennek el ilyesmire. Ha átnézegeted a K99-ben legtöbb pontot elérő kutyák legmagasabb vizsgáit nyom/ÖV/engedelmes ágazatban, abból bőven összejön az IPO szintű tudás.
2011. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
40%

Eleinte én is elítéltem a szöges nyakörvet, de csak azért mert nem volt rá szükségem, nem volt olyan vérméréskletű kutyám, amelyiken használnom kellett volna.

Nagy termetű, németjuhász kanom van, akiről azt hittem kicsinek, hogy kezesbárány, ezért úgy gondoltam, a sima fojtó elég is lesz. Aztán rá kellett jönnöm, hogy sajnos ez nem így van. Hiába járok vele 3 hónapos kora óta iskolába, nem tudom megfogni ha kutyát lát, de olyankor még a szöges sem hat. Hiába rántok bele, menne mint az őrült.

Kérdem én, ha ezt egy sima nyakörvvel csinálnám, szerinted tudnám tartani? Nem....

Itt is én vagyok a falkavezér (ahogy az egyik előttem "szóló" is mondta), csak annyi, hogy az én kanom sem visel el más kanokat.

Nem mindegyik kutyára mozdul, csak amelyik nem szimpatikus neki. Van amelyik kannal elmegy játszani, de persze afölött is érezteti a dominanciáját. Viszont van amelyikre azonnal pikkel.

Én szögesben tartom kiképzés közben is, biztos ami biztos alapon. Volt már olyan, hogy kiképzés közben is összemarakodott egy másik kutyával, nem ő kezdte, de természetesen kiáll magáért.

Szóval ne gondoljátok kínzó eszköznek! Nagyon is hasznos dolgok. Mondjuk elektromosat nem próbálta még, de biztos hogy előbb magamon nézném meg a hatást, aztán a kutyán. A szöges sem valódi szöges, mert lekerekített végű.

2011. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%

ma 16:14

Hamis az összehasonlításod a Népszigetiekkel. Nekik a családban élő, kellemes társ, a mindenkit elfogadó kutya nevelése a cél. Az IPO teljesen más karakterű munkát igényel.

III-as vizsgát is meg tud csinálni akár egy nem öv fajtájú kutya is. Hiszen zsákmányból is lehet szép munkát csinálni. Max aki ért hozzá,az látja csak a különbséget .

Elférnek egymás mellett a különböző felfogású iskolák.

2011. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Én annak tekintem... Nem ezzel kéne fegyelmezni a kutyát, hanem elve nem hagyni, hogy agresszív legyen. Nagyon ritka esetekben lehet a kutya a hibás, többnyire inkább a gazdája tehet róla. A Staffordot is "vadállat"ként ismerik sokan, holott az egyik legnyugodtabb kutyafaj, attól eltekintve, hogy egyesek ölésre képezik ki... Viszonyítás kérdése, hogy a felsorolt eszközök miknek tekinthetők..
2011. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!