Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy kutyát tartani panelban állatkínzás (vagy legalábbis azt, hogy de rossz szegény kutyának)?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert szerintem nem az a lényeg, hogy kertes ház, vagy bérház, hanem az, hogy mennyit foglalkozik az ember a kutyával, és milyen minőségben. Valamint aki kertesben tartja a kutyát, nem feltétlenül viszi naponta sétálni, lehet, hogy csak hetente egyszer találkozik másik kutyával, de azzal is agresszív, mert nincs jól szocializálva (mert pl. kiskorában még a kertben is le lehetett fárasztani, ezért nem vitték sétálni stb), sokszor láncon van (mert pl. rossz a kerítés) meg hasonló dolgok. Egy bérházi kutya ellenben mindig felfedez valami újat a környezetében, sok sok kutyát ismerhet meg, akivel játszhat, sokkal nyugodtabban kezeli a kutyákat.


Azt viszont hozzátenném, hogy ezek az állítások nem mindenkire jellemzők, egyik részről sem (kertes-panel), és egy nagy testű kutyának tényleg rossz lehet egy minigarzonban élni. De remélem értitek a kérdésem lényegét, és azt, hogy egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, a kutya boldogsága a gazdi akaratán múlik... Nem azon hogy panel vagy kertesház. Sztem.


2009. ápr. 30. 13:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%

Na, mégis lett panel-kert vita.

A sztereotípiáktól szabaduljatok már meg!Igen, van olyan hogy Mari néni olajos hordó mellett kikötve tartja a blökit, meg olyan is, hogy Mari néni lakásából az ajtórés alatt kitáruló perspektíva az egyetlen, amit a kutya lát.

Csak annyit kértem: ne általánosítsatok! Falun lakunk, naponta sétálunk, kert mellett, és nagyon sok hozzám hasonló "párost" látok, ugyanúgy, ahogy sok lelkiismeretes panelgazdit.

2009. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
42%

Első és 15:06-os vagyok.

Igen többször próbáltuk a sétáltatást (értsd minimum 25-30 alkalom). És az én kutyám pl. eggyáltalán nem szökős, de senki nem tanította rá, nem büntette meg azért mert kiment a kapun. Néhányszor, amikor előfordult vissza se kellett hívnunk, örült hogy visszamehetett (hozzáteszem nem miattunk, ugyanis mi a kerítés kinti oldalán voltunk legtöbbször).

És egyébként is, miért baj az hogy a kertbe dobálom neki a labdáját és ő pedig örömmel lohol utána és hozza nekem vissza, minthogy ezt egy parkban tenném ahol akár milyen engedelmes is a kutya, történhet baleset.

És még valami, lehet hogy a ti környéketen a falu olyan hely ahol minden ember a kutyáját láncont tartja és 2-3 naponta odadob neki valamit. Nem tagadom, van ilyen, de "modernebbül" is lehet kutyát kertesházban, falun tartani. És szerintem számos előnye van még a falunak, de ez most nem ide tartozik. (Amúgy a mi kutyánk eggyáltalán nem jöhet a házba, hisz mint ahogy előttem is írták kint van a helye, és boldog, életvidám, sosem volt még beteg, és igenis foglalkozom vele.)

Ráadásul az én kutyám nem olyan aki soha életében nem volt még máshol, csak a kertben. Ugyanis, ha sétálni nem is kirándulni szoktunk vele, vagy van hogy elkísér amikor kimegyünk lovagolni.

Csak ennyit akartam, lehet reagálni, lepontozni, nem hiszem hogy fogok még ide írni, szerintem ammi bennem volt, azt többé-kevésbe már megosztottam veletek. Mindenkinek szép napot és sok örömöt a kutyájához, akár kinti akár benti vagy mindkettő. :)

2009. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam én semmiféle kertes ház-panellakás vitát, csupán aznap (mikor feltettem a kérdést) egy kertes házban, kutyát láncon tartó ember beszólt, hogy nem érti, minek panelba kutya, milyen állatkínzás, szegénynek nincs tere mozogni meg ilyenek. (persze egy ismerősének "suttogta") Na akkor felment bennem a pumpa és kíváncsi voltam mások véleményére, mert én úgy vagyok vele, hogy a lényeg az, milyen minőségű életet biztosítasz a kutyának, milyen élményeket "mutatsz" neki, nem pedig az, hogy kertes házban vagy panelban tartod...!
2009. máj. 5. 21:16
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igaza van szerintem a kérdezőnek. Nekem panelban van egy német juhászom,az erkélyen szokott lenni,minden nap leviszem egy hatalmas parkba,és teljesen boldog. Levegőn van,hisz az erkély a házon kívül van,van kint neki ágya,étele,itala,játéka. Lehet,hogy neki nincs akkora helye játszani,mint egy kertben,de őt ez nem érdekli. Gyerek kora óta velünk van,és nagyon boldog. Nem értem,sokan miért tartják kötelezőnek a kertet... Jó,azt belátom,hogy a kertben tényleg jobban elvan,ha nem vagyunk otthon,de panelban sem rongál,hiszen a mi kutyánk az erkélyen van. És ugyanolyan boldogan vár minket,mint mindig. Ne ugat ránk,hogy kint hagytuk,bezártuk... Van egy kis ablakunk is,azt is nyitva hagyjuk,átlátszó üvegű az erkélyünk,kilát... Úgyhogy tényleg semmi bajom nincs egyik féllel sem,csak tényleg, NE ÁLTALÁNOSÍTSATOK!!!
2011. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!