Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy kutyát tartani panelban állatkínzás (vagy legalábbis azt, hogy de rossz szegény kutyának)?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert szerintem nem az a lényeg, hogy kertes ház, vagy bérház, hanem az, hogy mennyit foglalkozik az ember a kutyával, és milyen minőségben. Valamint aki kertesben tartja a kutyát, nem feltétlenül viszi naponta sétálni, lehet, hogy csak hetente egyszer találkozik másik kutyával, de azzal is agresszív, mert nincs jól szocializálva (mert pl. kiskorában még a kertben is le lehetett fárasztani, ezért nem vitték sétálni stb), sokszor láncon van (mert pl. rossz a kerítés) meg hasonló dolgok. Egy bérházi kutya ellenben mindig felfedez valami újat a környezetében, sok sok kutyát ismerhet meg, akivel játszhat, sokkal nyugodtabban kezeli a kutyákat.


Azt viszont hozzátenném, hogy ezek az állítások nem mindenkire jellemzők, egyik részről sem (kertes-panel), és egy nagy testű kutyának tényleg rossz lehet egy minigarzonban élni. De remélem értitek a kérdésem lényegét, és azt, hogy egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, a kutya boldogsága a gazdi akaratán múlik... Nem azon hogy panel vagy kertesház. Sztem.


2009. ápr. 30. 13:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Mert tájékozatlanok. Mert nincsenek tisztában a Magyarországi katasztofális állatvédelmi helyzettel sem. Mert az európai szintű állattartás, mint olyan elég ismeretlen fogalom(oltások, chip, ivartalanítás, minőségi táplálék,stb. Ezek nem fontosak az emberek többsége szerint, de a kert az igen). Tök igazad van, de próbáld ezt elmagyarázni több millió embernek.
2009. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
14:15-ös! A 08-as vagyok. Épp ebben adtam igazat az előttem írónak, csak közben őt annyira lepontozták, hogy eltűnt a hozzászólása. Ismétlem, belátom, ebben igazatok van. Szép napot! :)
2009. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
Na, én most pont vacilálok... 11 évig kertben lakott a kutyám, de a házat eladtuk, és kérdés hogy mi legyen a kutyámmal. Én eleinte nem akartam lakásba hozni, mert szegény mit fog csinálni egész nap 4 fal között. Viszont ahogy egyre inkább közeledik a költözés időpontja, annál jobban ragaszkodom a kutyámhoz, és azon a véleményen vagyok, hogy inkább elhoznám,minthogy pl a vevőknél maradjon, hisz úgyis sokat foglalkozom vele, akkor nem lehet akkora trauma neki hogy nincs kert... Csakhogy nálam párom a gond, mert övé a panellakás, és nem akarja hogy a kutya itt legyen. Persze nem a kutya miatt aggódik sajnos, hanem hogy mi lesz a lakással, és mi lesz velünk, más életritmus...Hm, kicsit elkanyarodtam.. szóval én azon a véleményen vagyok, hogy persze hogy jobb egy kutyának a kertben, hisz azt csinál amit akar. de ha a gazdi időközben lakásba kerül, akkor menjen vele a kutya is, hisz ő a gazdája...
2009. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
11%

Első vagyok.

A mi kutyánk igenis szeret a kertben lenni, ugyanis próbáltuk a sétáltatást, nemigazán tetszett neki, sokkal inkább marad a kertbe de "szabadon" mint az utcán pórázon. Nem beszélve arról hogy minden kutya megugatott minket, és ez nem feltétlenül azért van mert azok nincsenek megfelelően szocializálva. Éppcsak a területet védik, dehát itt, falun ez a dolguk. De az meg természetes hogy városban, panelek között nem látja, hallja annyira az egyik kutya a másikat mint kertben.

Főleg 14:12-esnek: Mint írtam a madarak kergetése sokkal jobb elfoglaltság minthogy szétszedje a lakást, AKKOR amikor nem vagyunk otthon, természetesen nem ebből áll az egész napa, foglalkozunk vele. Nem mondtam hogy neki ez akkora boldogségot okoz mint egy panelkutyának a reggeli séta. És ezt még a kutya is jobban élvezi minthogy bambulja az üres falat, amikor seni más nincs otthon. És így igenis egy csomó inger éri nem úgy mint az a kutya amit ilyenkor szél sem ér.

2009. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%
14.01es vagyok.szerintem sokakótok félreérti h a panellakó kutyák mellet voksolnak sokan,de azt is vegyétek tudomásul h a legtöbb panellakó kutyának jobb dolga van mint a kertes házban tartott láncravert un házőrzóknek.Saját tapasztalatom szerint vidéken nincsen meg az a kiérdemelt helye egy családban a kutyának mint aki lehet h csak 50 nm-en tartja a kutya igényeit figyelembevéve.Általában azok az emberek akik lakásba vesznek kutyát sokkal jobban odafigyelnek kedvenceikre, mint mondjuk bocs a szóhasználatért mint Mari néni az olajos hordóban méteres láncon tartott kutyája.Azért van h legyen aki megeszi a konyhai maradékot meg ugat ha jön valaki,igaz senki nem nézi meg h miért ugat csak kiordibálnak a tornácról h hallgass!Sajnos mindez saját "élményeimen" alapul.De vidéken nem szabad senkit figyelmeztetni, mert az un jószomszédi viszonyt-v iszonyt" mindenáron fenn kell tartani!
2009. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

15:06-osnak:

Mi az, hogy nem igazán tetszett neki a séta? Ilyen baromságot is rég hallottam már... Többször is próbáltátok, vagy egyszer rátettétek a pórázt, kivittétek, aztán csodálkoztatok, hogy meg van illetődve. Sokan félreértik a kutya mozgás iránti vágyát. Valójában nem az számít neki, hogy meglegyen a napi x kilométer, hanem az, hogy játszhasson a fajtársaival, minél több idegen emberrel és állattal megismerkedjen, foglalkozzon vele a gazdája. Írtad, hogy a kertben túrhat, kergetheti a madarakat stb. Erre az a válaszom, hogy én a kertben sem engedem, hogy kárt okozzon a kutyám. De nincs is rászorulva, mivel naponta kiviszem sétálni kétszer. A nap többi részében pedig lustálkodik, mivel napi 1,5-2 óra séta után nincs rászorulva arra, hogy a kertben élje ki mozgásigényét. A lakásban élő kutyával ugyanez a helyzet. "egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, a kutya boldogsága a gazdi akaratán múlik" ez teljesen igaz.

2009. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Azt írtam, az tartson panelban kutyát, akinek olyan az időbeosztása, hogy tud vele foglalkozni napközben is. Vannak olyan panel lakások (nem az egész tömb, csak 1-1 lakás néhány tömbben), amelyiknek van kis udvara, tetőkertje (a modernebbeknek), ott jó, ott nem gond, jó időben napközben kint van a kutya (attól, hogy kerti kutya, nem azt jelenti, hogy láncon van), elvan, nem a lakásban rongál. De én panelban lakom, olyanban, ahol csak kis erkélyek vannak, se tetőkert, se földszinti udvarka (lévén, hogy nincs is földszinti lakás, mert földszinten a tárolók vannak). Volt olyan lakó, akinek volt kutyája, de olyan időbeosztása volt, hogy nem tudott vele napközben foglalkozni, és a kutya végigvonyította vagy végigugatta a 10 emeletet, míg a gazdi távol volt, megzavarva ezzel a többi lakó (idősek, kisbabák) nyugalmát is, ráadásul beindította a többi kutyát időnként. Amelyik kutyával itt is rendesen foglalkoznak (mert azért tartanak, de olyanok, akik meg tudják oldani), az nem vonyít, nem ugat fölöslegesen. De ha ugyanilyen elfoglalt időbeosztású gazdinak van kis udvar akár a panelban, vagy kertes lakásban vannak, addig, míg a gazdi nincs otthon, a kutya elvan a levegőn, nem bezárva, hanem a többi élőlény társaságában, aki elmegy arrafelé, és nem szenved egyedül.


Nyugodtan lepontozhatjátok ezt is, de azért gondoljatok bele, hogy talán nem írtam hülyeséget, aki lepontoz, az nem tud olvasni.

2009. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

14:12 vagyok, 14:21 hagyd el kérlek a prekoncepciókat, ki mondta, hogy panelben lakom? :) Ismerem mindkét oldalt én is, kutyám van, volt és lesz.

Kerti inger: persze, hogy vannak olyan paneles blökik is, akik többet látnak a világból mint némely kerti ebecske, aki 300 nm-en éli le mind az összes életévét. Nem, nem vitának szántam én ezt, akinek nem inge, nem horda és kész.

2009. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

15:06 oké-oké, értem én, ne kiabálj.:)

De ki támadott itt személyesen téged, hogy magadra vetted..? Én nem, más sem.

2009. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%
Én kertben tartom a kutyáimat, és megkérdezném, hogy miért vagyok gonosz ezért? Merthogy sok helyen ezt tapasztalom. Megtudják a dolgot és röngtön úú a szegény kutya biztos fázik/magányos/fél... Hát már bocsánat, hogy szerintem a kutya nem az ágyba való... A természetes helye kint van. Ugyanúgy sétál és állítom, mindegyik kutyám jobban van szocializálva mint egy panelos idegbeteg ölkutya (tapasztalat). És igen, kint vannak télen is nyáron, esőben hóban, szilveszterkor is. Van nekik egy kenneljük és szép szigetelt házikóik. Hozzám jobban rgaszkodnak mint az életükhöz, de ha bent vannak akkor is ki akarnak menni, mert tudják, hogy attól még a közelemben vannak, és imádnak futkosni is. És igen, tudnak a házban is viselkedni, sőt még a szobatisztaságra sem kellett tanítani őket! Viszont nem alszanak bent, csak azért hívom be őket, mert velük akarok lenni és épp nem tudok kimenni. A kutyáim ugyanúgy a család részei, sokkal szorosabb a kapcsolatunk mint sok más kutyának, és még én is egészségesebb vagyok mert esőben, hóban kint vagyok velük... Ők nem unatkoznak. Kaparhatnak gödröt, játszhantak egymással nem kell félteni a benti dolgokat, ugathatnak embereket, nézhetik az utcát.. Szerintem a kutyának kint van a helye, nekem legfeljebb akkor lesz benti kutyám, ha panelbe költözök, de ez nem fog megtörténni. Az meg butaság, hogy a kinti kutyákat "parasztosabbnak" tartják, mert ha olyan a gazda akkor bent sem okosabb... Sok kutyást ismerek akik bent tartják a kutyájukat, és büdös van, nem szobatiszta, neveletlen, nem tudnak róla semmit... Szóval ez csakis a gazdától függ, nem a kerttől vagy a szobától...
2009. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!