Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatás nem sport?

A kutyasétáltatás nem sport?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik, hogy sportolok-e mondom, hogy igen, kutyát sétáltatok napi 3 órát.

Erre mindenkinek az a válasza, hogy de az nem is sport.

Miért ne lenne sport?

Ami testmozgás az mind sport nem?


2011. okt. 13. 07:44
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Hát nem fogják bevenni az olimpiai sportágak közé,az tuti :)
2011. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
Attol fugg, hany eves vagy. Tul a 60-on, a kutyasetaltatas sport. Elotte nem.
2011. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a Bicilizés, Futás és Gyorsgyaloglás, Távséta mind sportnak számítanak, akkor szerintem oly mindegy, hogy ezeket kutya jelenlétében teszed e, sportnak számít. :-)
2011. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
53%

Járj el futni a kutyával, vagy biciklizni, az sport. :)

Én iskolába járok vele, ahol rendeznek versenyeket. Az is sport.

2011. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

2000. évi CXLV. törvény a sportról:

"Meghatározott szabályok szerint, a szabadidő

eltöltéseként vagy hivatásszerűen végzett testedzés,

illetve szellemi gyakorlat, alkalmilag vagy szervezett

formában, fizikai, illetve szellemi erőnlét fejlesztését

szolgálja."


Nálunk a kutyasétáltatásnak vannak szabályai, a fizikai (és szellemi) erőnlét fejlesztését szolgálja (kutyának és gazdinak egyaránt), szóval mondhatom, hogy számunkra sport. Egy és háromnegyed óra alatt lenyomunk 10 km-t, ezalatt én elfáradok. Egy maratoni futó nyílván nem, tehát számára ez nem lenne sport. Aki meg leviszi a kutyáját a 10 négyzetméteres elkerített futtatóba és két órán keresztül bámulja, ahogy az játszik a többi kutyával, az lehet, hogy kiköpné a belét egy ilyen testmozgástól, vagy félúton feladná. Szóval döntse el mindenki maga, hogy számára milyen mozgás szolgálja az erőnlét fejlesztését!

2011. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Reggel óta ezen a kérdésen agyalok :D

Hülyeség lenne azt mondani, hogy sport, hiszen a séta nem nevezhető annak. Ettől függetlenül szerintem semelyik sportoló nem sportol olyan rendszeresen, mint ahogy én kutyát sétáltatok :)

Nem rossz mozgás a séta, jót tesz a friss levegő, de ez nem olyan testmozgás, amivel egy edzés helyettesíthető.

2011. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 MME ***** válasza:
22%

Én erre bátran sportot mondanék. Azt nem értettem sokáig, hogy a lovaglásra hogy lehet azt mondani, hogy sport. Kövéren is jó eredményeket lehet elérni, versenyeken is...

Még az sem ért fel néhány kutya megsétáltatásával, amikor egész órán kétpontos ügettem. Szellemileg is megterhelő.

Sose tudott olyan izomlázat produkálni, mint a kutyázás. Mégis sport, vitán felül. Ebből kiindulva Kérdező pártján vagyok.

2011. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
MME, ez biztos, hogy kamu. Én is lovagolok, és a lovaglás az a sport, ami a legtöbb izmot megmozgatja. Teljesítménytúrákra is járok, hatvan kilóméteresekre is, de sem az, sem pedig a sportnak csúfolt agility nem ér annyit, mint a lovaglás. És kövér versenyzőt én még nem láttam amúgy sem. :D
2011. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 MME ***** válasza:

A teljesítménytúrát mondjuk ne vesd össze vele :D A sima pályamunka és a néhány órás tereplovaglás is sportnak számít, és tényleg nem terhelődtem még úgy le, mint a kutyákkal.

Elhiheted, hogy engem mindenhol meg tud mozgatni a kutyák lemozgatása.

2011. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy mindenkinek a saját edzettségéhez mérten más számít sportnak. Ami az egyiknek nem sport, abba a másik bele pusztulna, ha végig kellene csinálnia!
2011. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!