Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatás nem sport?

A kutyasétáltatás nem sport?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik, hogy sportolok-e mondom, hogy igen, kutyát sétáltatok napi 3 órát.

Erre mindenkinek az a válasza, hogy de az nem is sport.

Miért ne lenne sport?

Ami testmozgás az mind sport nem?


2011. okt. 13. 07:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek a kérdezővel, mert pl ha nem csak sétáltok, hanem mondjuk dobálsz neki egy teniszlabdát, akkor az majdnem olyan, mint a kislabdadobás, tehát megint csak sport lesz :-)
2011. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Hát nem nevezhető sportnak de azért 3 órát sétálni a kutyával naponta, meg játszani vele az kimerítő

Én bicajozok, és kérdezték rőlem is hogy mit sportolok mondom bicajozok.

Hát az nem sport mert nem versenyszerűen csinálom...

Testmozgásnak mondhatod

2011. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A sport definiciója nem tartalmazza azt a kitétlet, hogy versenyszerűen kell csinálni!
2011. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%

[link]

"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett.


Ebből következik, hogy a gátfutás egy stadionban nézők ezrei előtt sportnak számít, míg egy patak átugrása kirándulás alatt egyszerűen csak a lábak szárazon tartására tett kísérlet."

2011. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a fenti definició szerint ha testedzés, vagy szórakozás céljából ugrálsz patakot, akkor máris alkottál egy új sportágat "patak átugrás" néven!


Amúgy vagy 25 különféle definició van a sportra...

2011. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én is sétálok a kutyával napi 3 órát, van, hogy többet is. A sportoló ismerőseim nem edzenek ennyit. De nekem mégsem annyira megterhelő ez, mint nekik az edzések, mert azok sokkal intenzívebbek. Én nem szoktam sportnak mondani, ha kérdezik, megmondom, hogy nem sportolok, de rengeteget sétálok a kutyával. Én azon is gondolkoztam, hogy az agilityt vajon lehet-e sportnak hívni, de akikkel beszéltem erről, azok azt mondták, hogy az csak a kutyának sport. Szerintem meg nekem is, mert olyanokat kell sprintelni, hogy kiköpöm tőle a tüdőm.

Egyébként a lovaglásról annyit, hogy nagyon megterhelő, és rengeteg izmot megmozgat. Több, mint 2 éve lovagolok és még mindig szokott néha izomlázam lenni tőle. Rohadt nehéz a lovat hajtani és irányítani is.

2011. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"sem pedig a sportnak csúfolt agility"


Ez a mondat olyan szinten kiverte a biztosítékot nálam, h hihetetlen. Főleg azután h hétfőn jöttem haza az agility világbajnokságról, ahol a sportnak minden aspektusával - érzelem, dráma, öröm, kudarc, pszichés és fizikai próbatétel - találkozhatott az ember. Egy ilyen mondatot megfogalmazni csak olyan képes, aki az agility még távolról sem ismeri.


Maradjunk azonban a tényeknél:

"A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett.


Ebből következik, hogy a gátfutás egy stadionban nézők ezrei előtt sportnak számít, míg egy patak átugrása kirándulás alatt egyszerűen csak a lábak szárazon tartására tett kísérlet.


....a sport magába foglalja az emberi képességek öncélú fejlesztését és a képességek gyakorlati alkalmazhatósága miatti fejlesztését egyaránt." (forrás: wikipedia)


Ehhez azért nem kell zseninek lenni, h ezen elvek mentén könnyedén le lehessen vezetni, h az agility sport.

Ha pl. egy ilyen embert nem lehet sportolónak nevezni akkor kit?? És ha nem akkor vajon miért nem?

http://www.youtube.com/watch?v=yjNzu2MotMA

2011. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!