Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kínzás a kutyát a...

Szerintetek kínzás a kutyát a kocsiban hagyni?

Figyelt kérdés

Tehát azért normális "kereteken" belül. Nem napon hagyva hanem árnyékban. Esetleg parkolóházban. Az ablak résnyire lehúzva, hogy levegő jöjjön be. És nem sok időre mondjuk maximum 1 órára.

Mi a véleményetek erről?


2011. okt. 16. 18:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Be mondjuk sosem piszkítana az biztos. Még ha 3-4 órára hagynám bent akkor sem. Bírja a hosszú távú utazásokat így van szoktatva örömmel ugrik be a kocsiba tudja mikor azzal utazunk már megy oda csóválva. Szerencsére szeparációs szorongásban sem szenved, bár az 1 óra az több mint a 20 perc és mikor meglátott, hogy jövök akkor csak úgy repkedett a kocsiban örömében :) De nem ugatott. Majd csak elválik. Nyáron azért neccesebb természetesen, de elsősorban most kell jövőhéten mennem, most meg még a kocsiban is meleg van. Természetesen próbálom mindig úgy intézni, hogy valaki kint maradjon a kutyával ilyenkor vagy itthon hagyni ha lehet, de ez sem mindig megoldott. Meg hát na vannak helyzetek amik hirtelen jönnek és ott a kutya.
2011. okt. 16. 19:16
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyámnak a kocsi a második otthon. Kondícionált pihenőhely, mint sokaknak a box. Ahogy beszáll, azonnal reflexszerűen elalszik. Én sokszor hagyom a kocsiban, és nekem is volt olyan, hogy vidéken voltunk három napot olyan helyen, ahol a házba nem jöhetett, a kertben hagyni meg nem mertem. Ráadásul akkor épp ketten voltak (ideiglenes is). Simán ott hagytam őket arra a két éjszakára a kocsiban, napközben meg velünk voltak persze, túráztunk, kirándultunk. Utaztunk már 16 órát, ő jobban viselte, mint mi emberek.


Én kiskorától úgy szoktattam, hogy a kocsi az fészek, az vár, az biztonság. Bármikor nyugodt lélekkel bent hagyom, más egész pici korában is jött velem a suliba, amíg órám volt elvolt a kocsiban, két óra között kivettem, sétáltunk, játszottunk.

Hozzáteszem olyan fajta, akivel ha szembetalálja magát az ablakban az autótolvaj, akkor azért átgondolja, hogy be merjen-e nyúlni. Ezért nem féltem.

2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hagytam már a kutyát egyedül, ha dolgom volt. Ő is reflexből lefekszik az autóba, esetleg nézelődik. Ha folyamatosan szoktatod hozzá akkor nem sok az az egy óra. Focimeccsre is jár velem, ott is kibír 45 percet :) Ha meg unatkozna, akkor játék vagy főtt csont és leköti magát egy időre.
2011. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az én németjuhász kanom is a kocsiba van hétvégente (persze boxban). Kutyasuliba járunk, de elég sok időt szoktunk ott tölteni.

Kb. 15 perc alatt lerendezzük az engedelmest (mert én nem lakossággal együtt tanítom a kutyámat, van saját kiképzőm), aztán jön a lakossági engedelmes (az kb. 1 óra), addig a kosiba van. Aztán jön az örző-védő, az is olyan 15 perc, utána megint vissza a kocsiba. Általában 8 órát vagyunk a sulin, és azalatt az idő alatt ezekre az időkre van kiszedve a kocsiból, meg két óránként megjáratom egy pisi erejéig. Persze ablak elől picit lehúzva, hátul a csomagtartó nyitva (mert ugye boxból nem tud kijönni) és elég helye van elfeküdni a boxba, egyáltalán nincs semmi baja, megszokta.

Nyáron is ugyanígy volt, csak a kocsi árnyékba állt és igyekeztem nagyobb komfortérzetet biztosítani neki (vizet beraktam a boxba, stb.)

Ez nem állatkínzás, ha a kutya jól érzi magát.

2011. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha megszokja nem lesz problémád, csak ne csinálj jelenetet amikor otthagyod, meg amikor visszajössz érte. Csak simán szállj ki, és hagyd ott, nem kell búcsúzkodni, kutya. Az lesz a dolga, hogy vigyázzon a kocsira.
2011. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kínzásnak nem kínzás, főleg ha jó viseli. De nagyon hidegben/melegben körültekintőnek kell lenni.

Én mondjuk nem merném ott hagyni, félnék, hogy kilopják (fajtatiszta)

2011. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Csak szoktatás kérdése, hogy hogyan viselkedik a kutya az autóban. Én nyáron csak akkor hagyom az autóban, ha árnyékban tudok megállni. Télen nincs ilyen probléma. Leengedem kicsit az ablakokat, jár a levegő, nyugisan vár amíg vissza nem megyek. Nem utolsó sorban a gyanús alakok meg se merik közelíteni az autót, míg a normális emberek mosolyogva nézik a kikukucskáló kutyát. Érdekes módon, amikor kilóg a feje az ablakon, akkor a kéregetők se jönnek oda, hogy vissza szeretnék tolni a bevásárló kocsit!
2011. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jó helyen lakhattok ti. Nekem még a kertünkből is megdobálják a kutyát, hergelik, sőt volt aki majdnem fejbevágta. Más meg nyugisan otthagyja a kocsiban vagy a bolt előtt...
2011. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lehet kapni rácsot, amit bizonyos autóablakokra rá lehet tenni. Legalább 20 cm-t enged nyitva lenni. Se be, se ki nem lehet tőle nyúlkálni.
2011. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!