Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vs. Szabadon való...

Szilvi & Argos kérdése:

Pórázon vs. Szabadon való séta. Mi a véleményetek az alábbi vidiről?

Figyelt kérdés

Már évek óta szajkózzák kutyások, hogy vizsgáztatás alapján lehetne szelektálni a kutyásokat: aki lerakja az adott vizsgát a kutyájával, az mehet póráz nélkül sétáltatni, aki nem, az nem.

A vidi legvégén ezt mondja ki Vámosi-Nagy Nóra is.

Kíváncsi vagyok, mikor vezetik ezt be itthon...


2011. okt. 19. 13:14
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves "13.40" és "13.42"-es!


Igen, a vizsga az alapengedelmességet és a forgalomban való közömbös viselkedést várja el.

Valóban rengetegen elengedik az agresszív és behívhatatlan kutyájukat is. De sajnos a póráz sem elég néhány esetben:

Ismerősöm 5 kutyájával és a sajátommal mentem az út egyik oldalán a járdán, a 2 aussie pórázon, az enyém és a 3 sheltie szabadon. Szemben jött egy labradoros nő pórázon, átmentem a túloldalra a konfliktus elkerülése miatt. Mire átértem és rendeztem a kutyákat, a szemem sarkából láttam, hogy a nő a földön fekszik, ekkor már a labi nekiment a kutyámnak és az úttesten verekedtek. A többit a járdán hagytam, az enyémet elkaptam, de a labi nem hagyta abba a bunyót, így el kellett engednem a sajátomat. Gazdi csak sopánkodott...végül lerúgtam a labit, az enyémet meg elvittem. Itt szájkosár kellett volna a labira.

2011. okt. 19. 13:54
 12/23 A kérdező kommentje:

Yorkie-s válaszoló, Te vagy a kivétel, aki erősíti a szabály és az előítéletet...ugyanis a legtöbb yorkie-s gazdi flexin sétáltat, max. 3*10 percet, ha spániel méretű kutya közelít, elrángatják, felkapkodják a kutyákat...

Elismerésem Nektek, csak így tovább.

Én is 90 %-ban szabadon sétáltatok, csak kimondottan pórázfegyelem gyakorlásánál, BKV-n és nagyon forgalmas részen rakom pórázra az ebet.

Bár gyakran úgy sétálunk, hogy a powerhámján van a kispóráz, és szabadon mehet, tömegben és BKV-n pedig megfogom. Ez még közteresek ellen is jó fegyver :)

Embereknek nem megy oda, csak ha hívják, akkor viszont hízeleg, dörgölőzik, fetreng, ezzel fellök :) Kutyáknál-gyerekeknél-időseknél visszahívom láb mellé, és nincs gond.

2011. okt. 19. 13:58
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Kéne egy ilyen vizsga. Na persze ahogy írtátok,nem egy sima engedelmességi vizsga,hanem egy kemény BH féleség,ami kifejezett hangsúlyt fektetne a behívásra, a kezelhetőségre,közömbösségre. Aki meg átmegy rajta,hagy sétáljon póráz nélkül. Kéne,mert rengeteg városban nincsen se bekerített,se semmilyen futtató. Akinek meg nem vizsgás a kutyája,de elengedi,akkor azt büntessék meg,hogy legközelebb ne legyen hozzá kedve. De aki tisztességesen neveli a kutyáját,miért ne engedhesse el?
2011. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán rakom pórázra a kutyámat,mert nincs rá szüksége. Abszolút mentes az agressziótól,más kutykat kikerül,vagy játszik velük,első szóra MINDIG visszajön. HA lenne vizsga,szó nélkül elmennék,és nem kéne idegeskedni,mikor fognak megbüntetni.

De van akinek a póráz is kevés. A napokban dobbermant sétáltattak,alig bírták visszafogni,ne menjen neki az enyémnek(éppen akkor pórázon volt).Másik esetben egy beagle ment neki az enyémnek,hiába volt pórázon,ha a gazdi nem figyel. Meglepődött,amikor le lett verve az én kutyámról(akkor még szájkosár is volt rajta,buszhoz igyekeztünk volna). Az ilyenekre meg ugyan rakjanak már szájkosarat is

2011. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kedves választ, én is örülök, hogy ilyen jó természetű a kis gombóc :D

Soha nem vettem fel más kutyák elől (kivéve amikor ez a német juhász rárontott, de ez 5 év alatt 1 alkalom volt)

Ha azt látom, hogy tart egy nagyobb testűtől, akkor leguggolok mellé, és megsimogatom a másik kutyát, hogy lássa, nincs mitől tartania.

Sétákkal sem kímélem, hétvégén is tettünk egy 4-5 órás túrát:) Hatalmasakat tud szunyálni, ha ki van fárasztva, imádom:)


Üdv, a yorki gazdi

2011. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ahhoz, hogy ez tuti legyen gyakorlatilag egy BH és egy terápiás vizsga keveréke kellene. Tehát kellene vizsgálni furán mozgó emberre, kézből lelógó kajára, visongató gyerekre, macskára, stb. Így valóban helytálló lenne. Régóta morfondírozok ezen már én is.


De tény, hogy frusztráló, ogy az emberek lépten nyomon dícsérnek, hogy milyen okos kutya, meg hogy ők mindig azt hitték, hogy ez a fajta gyárilag buta, a közteres meg megbüntetne. Mi is csak pórázfegyelmezni szoktunk pórázon, amúgy ha szembe jön valaki, akkor vagy "ott fekszik" vagy "lábhoz" van. Valaki itt tanácsolta az ott feksziket, és tényleg, ez még nagyobb show az embereknek, elalélnak tőle, hogy milyen okos (pedig szerintem a minden helyzetben stabil lábhoz sokkal nehezebb feladat, mint az ott fekszik, dehát az utóbbi látványosabb).

2011. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon drága a hatalmas futtatók körbekerítése"


Szerintem nem feltétlenül kell minden kutyafuttatót körbe keríteni, főleg ha elegendően nagy méretű. Persze a neveletlen, behívhatatlan kutyáknak az nem jó, hiszen nincs fizikai korlát ami megakadályozná az elkószálást, de egy alap engedelmességgel rendelkező kutyánál már megfelelő lenne. Felénk vannak ilyen kijelölt nyílt területek és nagyon jól használhatók.

2011. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igen, a BH jelen formájában nem alkalmas erre, főleg, hogy az egyes vizsgák nagyon különböznek egymástól. Mi most hétvégén raktuk le a BH-t és a forgalmi részen nem mentünk összesen 100 métert :O A bíró azt mondta, hogy nem baj, ha kicsit húz a kutya, csak ne rángasson. Argos utcán mellettem jön pórázon, kivéve ha "mehetsz" van, ekkor kihasználhatja a teljes hosszát, feszes is lehet, csak ne húzzon nagyon. Vizsgán megfogtam a póráz végét és nem érdekelt, mit csinált, kicsit ment csak előttem. A 2 percre magára hagyott kutya feladatnál kikötöttem, elmentem két lépést, elmentek előtte egy kutyával, és már mentem is vissza elengedni :) Vicces volt az egész, csak azért mentünk ki a suli elé, hogy mégis "forgalomban" legyen a forgalmi rész :D

Tényleg kellene a vizsgára (nem a BH-ra!!!) olyan feladat is, hogy kaját tartó emberrel szemben hogy viselkedik, póráz nélkül egy nagyobb parkban behívható-e, tud-e szabadon lábnál követni a járdán.


Egyébként a lábnál követés tényleg nehezebb, mint a helybenmaradás...Argos menetelése alapjában szuper, pórázon jön szorosan, flexin és szabadon kicsit lemarad és eltávolodik, most erre gyúrunk.

Bárhol-bármeddig helyben marad :)


Igen, a yorki terrier, vagy mi :) ugyanúgy tud futni-ugrani-mászni a testméretéhez viszonyítva, mint bármelyik másik kutya. Csak az emberek nem kutyának, hanem plüssjátéknak, divatcikknek tekintik :(

2011. okt. 19. 16:36
 19/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem feltétlenül kell minden kutyafuttatót körbe keríteni, főleg ha elegendően nagy méretű."


Persze, ez igaz egyfelől :) Másfelől viszont pont azért nem szabad elengedni a kutyákat közterületen, nehogy kirohanjon az útra balesetet okozva, megkapjon valakit...viszont a bekerítetlen futtatón ugyanez a veszély fennáll, tehát elvileg akkor ez a futtató pont a funkcióját nem tudja ellátni :D

Nem mellesleg minket egyszer egy ilyen nagy nyílt bekerítetlen futtatónak minősített területen akartak megbüntetni póráz nélküli séta miatt, pedig mondtam, hogy ez a rendelet melléklete szerint kutyafuttatásra kijelölt hely. A közteresek meg azzal jöttek, hogy csak a ZÁRT!!! futtatón lehet elengedni őket :(

2011. okt. 19. 16:40
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez település függő. Nálunk vannak nyitott futtatók, igaz vagy a város szélén, vagy ami városon belül, az minimális forgalmú részen. Tehát az a veszély nem áll fenn, hogy kifut az autó elé.
2011. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!